Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim más programot...

Szabi Sárvári kérdése:

A szüleim más programot akarnak nyárra és semmi sem akar összejöni. Mit tegyek ez ellen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

(Szóval még régebben a szüleim elváltak)

Körülbelül 1 hónapja megmondtam anyukámnak,hogy el akarok menni apukámmal körbe biciklizni a Balatont majd nyár közepén.És anyukám pár napja mondta,hogy jó lenne végre elmenni nyaralni nyáron,pont a szülinapomkor és örültem is neki,de az időpont teljesen összefügg a bicajozással.Tehát megmondtam apukámnak is hogy ez a helyzet.És mondtam anyukámnak,hogy már régebben elígérkeztem apukámnak,de őt nem érdekli apukám tervei nyárra pedig vele is szerettem volna elmenni és így borult az egész...

Most úgy lesz,hogy elmegyek anyukámmal nyaralni de így nemtudok menni se bicajozni,se a rokonokhoz.Most így alakult,de nem akarom ezt mégegyszer.Mindkét szülőmmel szeretnék lenni nyáron,de így nem megy.Mit tegyek?



2019. márc. 23. 10:27
1 2 3
 11/21 anonymousreview60 ***** válasza:
98%
Beszéljék meg a szüleid, hogy a szabadságaikat át tudják-e tenni. Ha nem, akkor apukádé a nyaralás joga.
2019. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
#12-#13: Hahaha. Nem lehet, hogy azok írnak a gyakorira, akiknek gondjuk van ÉS hogy azok tudnak értelmesen válaszolni, akiknek gondjuk volt, de megoldották?
2019. márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15%

A "nyár közepén" elég tág fogalom, egyáltalán nem biztos, hogy anyuka direkt szervezett nyaralást ugyanakkorra.

Plusz azért egy nyaralást le kell foglalni, szabit kell kérni, stb. Ezért nem is igen lehet variálni az időponttal.

Biciklizni viszont BÁRMIKOR el lehet menni, 3 hónap a nyár, ha apuka annyira a kislányával akar lenni, akkor bőven meg tudja oldani.

Itt vagy arról van szó, hogy senki nem hajlandó normálisan kommunikálni a másikkal, vagy arról, hogy MINDKÉT szülő tudatosan arra hajt, hogy a másikkal kiszúrjon.

Kedves kérdező, nem tudom hány éves vagy, de tessék szépen megmondani a szüleidnek, hogy vegyék tudomásul, hogy igenis szóba KELL állniuk egymással és együttműködni, mert életük végéig a közös gyerekük maradsz, és bizony néha kénytelenek lesznek megegyezni egymással.

Ha ők nem tudnak felnőttként viselkedni, akkor neked kell...

2019. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Két év fél hónap elég idő kell, hogy legyen ahhoz, hogy mindkét szülőddel tudj időt tölteni. Akár hétvégéhez hozzácsapni 1-2 napot vagy valami. Aug. 20 id 4 napos hétvége lesz.

Az én szüleim is elváltak, amikor kicsi voltam, mégis tudtam minden nyáron apámmal tölteni egy hónapot (persze, nem mind szabadság:S), anyámmal is nyaraltunk, és a nagyszülőknél is voltam.

Mindent meg lehet szervezni. Persze, anyád lehet, hogy direkt tesz keresztbe, de azt nem szabad hagyni. Apádnak joga van a láthatáshoz.

2019. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látom ebben a történetben, hogy édesapa direkt keresztbe tesz, anyukától viszont egyértelmű. A Balaton körbebiciklizés általában nem egynapos program, több megálló, szállás, kaja, komoly szervezést igényel, és ugyan úgy szabadság kikéréssel indul. Tehát nem lehet csak úgy bármikor biciklizni indulni. Anyuka direkt keresztbe tesz, ez egyértelmű, évek óta pont most, pont akkor kapott szabit, amikorra édesapa már leszervezte, megbeszélte a programot. Érdekes... Ez tipikus elidegenítés akar lenni.
2019. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tényleg igazatok van.Megpróbálom meggyőzni anyukámat.Amúgy szerintem is direkt csinálta.És ha akkor se enged akkor mi legyen???Mert hozzáteszem ,hogy ha pl egy héttel kesőbb mennénk akkor minden jó lenne.
2019. márc. 23. 18:08
 17/21 A kérdező kommentje:
Amúgy 16 éves vagyok.Lehet,hogy ennek már erejét kéne vennem de nem tudom.Mondtam is anyámnak,hogy szeretnék elmenni apukámmal,de nem enged.
2019. márc. 23. 18:12
 18/21 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra te lány.
2019. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell "engednie", a láthatás "jár"!!!!

Mivel apukáddal már le van rendezve, ezért egyértelmü, hogy vele leszel ebben az idöben.

Apukád beszéljen anyukáddal, és közölje vele, hogy ebben az idöpontban nektek van programotok, erröl anyukád már tudott, ezért most nincs beleszólása.

2019. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Szerintem is menjél el apukáddal.

Amúgy könnyen tesztelheted ,hogy anyukád tényleg keresztbe akar-e tennni.

Mondjuk 3.-án mentek apuddal egy hétre valahova , akkor anyukádnak mond ,hogy23.-án mentek és tádá.

Ő 23.-ára fogja tervezni a nyaralást apukáddal ,pedig elmehetsz biciklizni.

De erről szólj apukádnak nehogy lebukjatok.

Sztem kövi alkalommal csináld ezt.

2019. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!