Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi játszódik le azoknak a...

Gags kérdése:

Mi játszódik le azoknak a szülőknek az agyában, akiket abszolút nem érdekel a saját gyereke?

Figyelt kérdés

Megadnak mindent ami szükséges az élethez (étel, ital, ruha stb.), de ennél többet semmit. Magasról tesznek arra, hogy a gyerekük hogyan fejlődik, mennyit tanul, miben jó, törődni is kéne vele, vannak érzelmei és úgy dióhéjban kellene nevelni, foglalkozni vele.

Mért van az ilyen szülőből ennyire sok?



2019. márc. 23. 16:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, a másik véglet a gyerek tesi szükségleteinek elhanyagolása lenne, szeretettel (de ha valaki szereti a gyerekét nem hanyagolja el, hacsak nem nélkülöz ő maga is). Attól, hogy egy szülő nem neveli a gyerekét, nem foglalkozik, törődik vele, még nagyos is lehetnek elvárásai (hiába alaptalanok) és általában pont ez a szülőtípus mondja meg hogy mi legyen az ő gyerekéből...
2019. márc. 23. 21:20
 12/18 anonim ***** válasza:
15%

Feltételezem, hogy a kérdező és as válaszolók jó része is még nem felnőtt fejjel írt most.


Nekem az például eléggé sántít, hogy egy gyerekkel, akivel azelőtt példásan törődtek, a kistestvére születése után már egész életében nem törődnek többet. Nyilvánvaló, hoyg az újszülött több és más figyelmet igényel, mint egy négy éves, de nem sokáig lesz újszülött, sem cukimuki kisbaba, mégis az volt, hogy a kisebbel egész életében, a nagyobbal 4 éves kora után már soha nem foglalkoztak a szülők?


Igen, tudom, van kivételezés, a legnagyobb szülői hiba és vétek ez, teljesen egyetértek.


Cska azt is gondolom, hogy vannak nagyon elferdített sztorik, és teljesne életszerűtlen az, hogy valakinek keresik az örömét anyagiakban, miközben EGYÁLTALÁN nem törődnek vele, és ezt ráadásul valódi érdektelenség miatt teszik. Le lehet pontozni, de botrányos szinten áll a mai szülők kommunikációs kultúrája, illetve a kommunikáció a szülő és gyerek között is. Elég megnézni, hány olyan kérdés van naponta, ami úgy kezdődik, hoyg hogyan mondjam el, vagy hogyan kérdezzem meg, stb.

Én komolyan úgy gondolom, hogy a legtöbb rossz szülő-gyermek kapcsolatnél nem a szülői érdeklődés hiányzik igazából, hanem fogalmuk nincs, hogyan közeledjenek a gyerekük felé.


Sokan azt hiszik, hogy a legfontosabb az anyagi jólét, ehhez a legfontosabbak a jü tanulmányi eredmények, ezért az egyetlen lényeges kérdés, amit fel kell tenniük a gyereküknek, hogy mi volt az iskolában, mert ezen áll vagy bukik a gyerek jövője. Erre a válasz ugye az, hogy semmi különös, vagy hogy kaptam egy ilyen vagy olyan jegyet, és kész, vége a beszélgetésnek.

2019. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Metionin ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem akartak gyereket vagy megbánták hogy vállalták. Most ez olyan hogy én pl. nem szeretem a gyerekeket és ha hirtelen gondoskodni kellene egyről, nyilván a fizikai dolgait megcsinálnám meg tanulnék is vele ha kell de érzelmileg nem tudnék vele mit kezdeni. Nem érdekelne hogy pl. kik a barátai vagy hogy mi volt az ebéd a menzán, sem kisebb korban a millió hülye kérdése. Kb. így viselkedik az aki kényszerből vállalt gyereket, a kényszert pedig okozhatja pl. a környezet, a társadalom nyomása, a család, a férj nyomása és sok más. Nekem mindmáig érthetetlen kicsit, hogy miért van ennyi ilyen szülő, hiszen a gyerekvállalás ma már nem kötelesség hanem lehetőség. Van egy rahedli fogamzásgátló, van abortusz, van örökbe adás, nem kell gyereket szülni ha nem akar az ember. És mégis, hányan szülnek mert Marika néni a faluból azt mondta hogy szüljenek.
2019. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
#12: Mert te aztán biztos jobban tudod, hogyan történtek a dolgok, mint én, aki a saját életéről beszél. Igen, 4 éves voltam, tehát fiatal, de nem hülye. Már azelőtt sem bántak velem tökéletesen, de a testvérem születése után még durvábban el lettem hanyagolva, és ez azután sem változott, hogy nagyobb lett. És igen, kivételeztek is vele, nem is kicsit. Olyannyira, hogy amikor néhanapjan előjön a téma, a szüleim még csak le sem próbálják tagadni, hanem elismerik, hogy tényleg így volt. Ez olyan meglepő és hihetetlen neked? Pedig nem hiszem, hogy egyedi eset lennék, több barátom és ismerősöm is számolt már be hasonló gyerekkorról. Sok szülő kivételezik az egyik gyerekével. Ez van. Örülj neki, ha veled ez nem így volt és neked nem elnyomottként kellett felnőnöd.
2019. márc. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Tessék, #12, az itteni válaszomat is elolvashatod, a 12. az enyém:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Ha jól emlékszem, nem írtam bele a testvérem születését, de az is közrejátszott a megtörésemben.

2019. márc. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az ilyen egyszerűen nem való szülőnek. Jó lenne, ha bizonyos iq - eq szint alatt tilos lenne szaporodni. Nincs azzal semmi gond, ha valakinek nem megy / derogál a szülőség, de akkor gyereket se csináljon / szüljön, mert onnantól egy ártatlannal szúr ki az ilyen.
2019. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mi játszódik le azoknak a gyerekeknek az agyában, akiket abszolút nem érdekelnek a szüleik?

Ők meg még többen vannak. Számtalan kolleginám van, akik nem tartsák a szüleikkel a kapcsolatot. Lesz*rják hogy élnek-e vagy halnak.

2019. szept. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Bizonyára okkal teszik! Nem mindenkinek van szipi-szuper rózsaszín cukormázas giccses családja.
2019. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!