Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti szülőként megengednétek a...

Ti szülőként megengednétek a 18 éves lányotoknak, hogy összeköltözzön a párjával?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés rám vonatkozik, az utóbbi időben nagyon gondolkozok, hogy el szeretnék innen költözni.

Elsősorban azért, mert édesapám a lakásban dohányzik, és az utóbbi időben nagyon durva köhögő rohamok jönnek rám, ha megérzem a cigifüstöt. Bárhogy könyörögtem már neki ~10 év alatt, sehogy nem hajlandó a szabad levegőn dohányozni.

Másrészt szeretnénk a barátommal kialakítani a saját kis életünket, mindenki tudja, hogy komolyak a szándékainkra, és egyszer el kell kezdenem önállósodni is.


Minden véleményre kíváncsi lennék, ha igen, akkor miért, és ha nem akkor miért nem, normális indokkal.


Előre is köszönöm!



2019. márc. 29. 16:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%

Nálam ez több dologtól függene.


Egyrészt miért akar elköltözni a gyerek (jelen esetben nálad a dohányzás logikus ok), például nem mindegy hogy "csak úgy"ki akar dobni több 10 ezret havonta, hogy elmondhassa mennyire nagy lány, vagy amúgy is albérletben lakna tanulás, iskola, munkahely miatt. A barát sem mindegy, hogy normális akit ismerek, vagy valami szakadt, lecsúszott drogos csöves.


Persze tényleg vannak helyzetek, mikor az ember inkább veri el a pénzét albérletre, minthogy otthon maradjon. A dohányzás is jó ok erre. Én apám alkoholista volt, sokat nélkülöztem de inkább fizettem ki egy szobát és éltem 250 km-rel távolabb csak ne is lássam.

2019. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

Nagykorú, nem kell engedély hozza.

Miből éltek majd meg és hol?

2019. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Az én lányom is 18 évesen költözni akart a barátjához, mert hogy mindkettőjük részéről komolyak a szándékok. Érettségi előtt állt, egyetemi tervei voltak. Arra hivatkozott, hogy " de anya te is 18 évesen elköltöztél!"

Mondtam a lányomnak, hogy igen, én is 18 évesen költöztem el. De én 17 évesen sikeres szakmunkás vizsga után rögtön főállásban dolgoztam, és 1 éven át nagyon sok pénzt tettem félre. 1 éven át 7 napból 7 napot dolgoztam, sokszor túlóráztam.

Én nem fogom megakadályozni, hogy elköltözzön, hiszen 18 éves a törvény szerint. Ha felnőtt akar lenni, nyugodtan elköltözhet. De álljon is a lábára, mert én tuti nem fogom az albérletét fizetni, és nem támogatom abban sem, hogy az iskolát abbahagyja, vagy az álmait félre dobja (egyetem) Tapasztalatból tudom, hogy minél idősebb az ember annál nehezebb a tanulás. Én 26 évesen érettségiztem le, és 38 évesen mentem egyetemre. Nehéz volt.

2019. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

Engem nem engedne édesanyám, érzelmi okok miatt. De amúgy se tudnám kifizetni az albit Pesten, és nem vagyok elég önálló sem.

19l

2019. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
19%
Az a helyzet,hogy én úgy gondolom, hogy 18 évesen (nagykorúként) nincs jogod visszatartani, ha menni akar. De mondjuk akkor keressen is magára; ne eltarott legyen tehát már, ha már el akar költözni. Szóval ne járjon vissza a szülőhöz pénzért, hanem legyen melója, és akkor tartsa el magaát ügyesen.
2019. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%
Miből fogsz megélni? Ennyi a kérdés, semmi más. Csodálom, hogy még nem jöttél vissza ezt megválaszolni.
2019. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Az én párom is 18 éves volt, amikor összeköltöztünk... 21 éve...

Egyébként Kérdező, nem szorulsz az engedélyükre, de nyilván jobb normálisan megbeszélni az ilyesmit, ha lehet.

2019. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám is 18 volt, mikor elköltözött otthonról édesapámhoz.

Egyébként ennyi idősen nem tarthatnak vissza, nagykorú vagy, oda mész, ahová akarsz. Tőlük egyedül az függ, támogatnak-e anyagilag, ha kell. Az én szüleim segítenének engem, a tieidről nem tudom megmondani, hisz nem ismerem őket.

2019. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen érettségi előtt voltam, érettségi után én is elköltöztem az akkori fiúval, munka mellett diplomáztam. Anyukám végig támogatott, szóval igen, én is támogatni fogom a mieinket, ha eljön az ideje, feltéve, hogy ésszel mennek neki a dolognak, nem tinis csapjunkaszarközepébe felindulással. Nem hiszem, hogy 18 évesen bármit el lehet érni tiltással a haragon kívül, pláne, hogy jogilag már nincs szava akkor a szülőnek. Érzelmi alapon sakkban tartani a felnőtt gyereket meg elég szánalmas húzás. Persze az önállósulásnak feltétele, hogy nem anyuka-apuka tartja el az elköltözőt
2019. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!