Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek ezt? Bővebben...

Ti megengednétek ezt? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés

Engednétek hogy a 16 éves lányotok együtt aludjon a vele egy idős barátjával akivel 4 hónapja együtt vannak? A szüleim is ismerik. Anya kicsit jobban ismeri mint apa de mindketten jó véleménnyel vannak róla. De apa valamiért elég szigorú. Lehet hogy azért mert én vagyok az első gyerek. Még nem volt sose barátom se. Nem is kérdeztem még ilyet tőlük mert nem igazán merem. Kíváncsi vagyok ki hogy reagálna egy ilyen kérdésre és engedné-e. A fiú egyébként nagyon rendes. Nem erőltet rám semmit. És lefekvésről nem lenne szó.


Bocsánat ha kicsit bonyolultan fogalmaztam.


A válaszokat előre is köszönöm.


2018. szept. 9. 20:13
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
56%
Kérdezd meg. Erre nem lehet nagyon mit mondani. :/
2018. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ milyen a tanulmányi eredményetek, milyen a srác, változtál-e mióta együtt vagytok.

Amúgy nekem még csak 2 éves a lányom, de gondolatban már fenem a katana élét. :D

2018. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim válasza:
61%
Én, ha szülő lennék nem engedném még meg ilyen korban. Jó, persze már nem vagy olyan kicsi és lehet, hogy túl szigorúnak tűnök, de nekem az a 17-18 év az, amikor már simán megengedném. Ez ember függő, lehet a szüleid másképp gondolkodnak. :)
2018. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
22%

"Anya kicsit jobban ismeri mint apa de mindketten jó véleménnyel vannak róla"


Hozd fel a témát, és rögtön változik majd az eddigi véleményük. Önmagában nincs azzal probléma hogy alakul valami két kamasz között, viszont ha engedély kell az együtt alvásra, akkor még nincs itt az ideje.

Pár év múlva már nem is kell kérdezned csak kimaradsz otthonról és másnap hazamész.


Egy szülőnek az a legnagyobb félelme ha egy átgondolatlan döntésből, megoldás kell szülessen, lehet túlzás a megközelítés de abortusz pl.

2018. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
46%

16 még fiatal szerintem.

De mindenképpen hozd fel, és kérdezd meg. Akár fel is ajánlhatod, hogy nálatok alszotok először.

Meg nem tudom kihez vagy közelebb, de anyuddal akár azt is megbeszélheted, amit ide leírtál, hogy egyáltalán nem tartotok még ott, amire apuddal gondolnak.

És így hátha engedékenyebbek lesznek, vagy lehet hármasban (anyud, barátod te) beszélitek meg.

Igen ezek ciki szituk, de valószínűleg csak egyszer kell megejteni, és utána sínen lesznek az ilyen szituációk :)

2018. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
31%
“És lefekvésről nem lenne szó.” Ja, persze!!🤣
2018. szept. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
31%
Én is azt mondom, hogy ikább 17-18 éves korban, de akkor is örülnék, ha nem 4 hónap után akarnátok együtt ágyba bújni. Az még túl friss, főleg tini korban.
2018. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
35%
Nem engedném meg
2018. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
47%
16 éves gyerek esetén nemet mondanék. 4 hónap meg tudod... felnőtt fejjel nézve elég kevéske.
2018. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Én 16 voltam, mikor először kéretőztem 'ottalvásra'. Mondjuk előtte, 14-5 évesen volt, hogy édesanyám nem engedett el az akkori barátommal (plusz nővéremékkel) éjszakai horgászatra, és akkor elszöktem. Utólag visszagondolva, nem, nem bánom. Igazából utána javult a kapcsolatom édesanyámmal, sokkal több mindenről tudtam vele beszélgetni, nem kezelt már 5 évesként. Aztán 16 évesen mikor gimis voltam, volt egy srác...:) Először csak délutánonként mentem fel hozzá, filmet nézni.:) aztán édesanyámnak meséltem róla, (nagyon bele voltam zúgva :D), és úgy alakult, hogy egyszer megkérdeztem anyumtól, hogy mi lenne, ha ott aludnék. Elmondta, hogy oké, de ha bármi olyanra kerülne sor, akkor védekezzünk, stb, stb.

Aztán később az akkori barátomnál már kéretőzés nélkül aludtam ott. Csak hazaszóltam, hogy itt alszok, és ennyi.:)

De persze az egész nagyban (nagyon nagyban) függ az egyéniségektől. Hogy a szüleid milyenek, hogy milyen a kapcsolatotok, stb.

De a kérdésre válaszolva, igen, ha nekem majd egyszer lesz lányom, és normális, érett gondolkodású lesz 16 évesen, és együtt szeretne aludni a barátjával, meg fogom neki engedni.

Ja, hozzáteszem.. Nekem édesanyám valamiért azt viszont nem szerette volna, ha nálam alszik fiú. Nem mondta ezt így ki sose, csak mindig célozgatott, hogy 'ideje már hazamenni'. Én viszont úgy vagyok vele, hogy inkább otthon aludjon a lány, a barátjával, hogyha bármi baj történik akkor tudjon szólni. De ez már megint csak attól függ, hogy milyen a kapcsolat.

2018. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!