Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire véljem ezt a reakciót,...

Mire véljem ezt a reakciót, mégis?

Figyelt kérdés

Nem lakok otthon már közel 6 éve, a húgom még igen.

Anyuval heti 1-3 alkalommal beszélünk telefonon, mikor hogy. Érdekli, mi van velem, ő is szokott keresni.

Persze van, hogy csak egy apróság miatt hívok negyed percre. Eddig sose mondta, ne tegyem.

Tegnap minden rendben volt.

Ma tényleg nem akartam zavarni, csak lett volna egy gyors kérdésem, amit nem tudok mástól megkérdezni. Egy igen vagy egy nem elég lett volna rá. (Nem komoly, főzéssel kapcs)

Húgom vette fel, és kb beleordít a telefonba, hogy "Mi van má?! Nem ér rá!"

Már ez sokkolt kicsit, nálunk ez a hangnem nem szokás, maximum apámtól, de vele nem hiába nem beszélek.

Mondtam, nem akarok zavarni, csak egy pillanatra, anyutól akarok kérdezni valamit. Erre folytatja, hogy "Nem érted, hogy azt mondtam, hogy nem ér rá?!

Én: "Történt valami, vagy mi baj van?"

ő: "Felfogod?! Nincs itt"

Közben hallom anyu hangját a háttérben, hogy húg tegye le. Tehát nagyon is otthon volt.

Ekkor már tényleg nem értem, mi van, mire még utoljára húg beleordít, hogy "Azt mondtam, nincs itt, nem ér rá!"

Majd levágja a telefont.


Azóta itt ülök leforrázva.


Tudom, hogy ha esetleg visszahívnak, fel kell vennem, mert úgy illik, de semmi kedvem ezek után egyikükhöz sem ma már.


2019. márc. 30. 14:32
1 2
 1/18 Thispain ***** válasza:
90%
A hugod egy szemétláda, az anyád meg vagy nem ért rá, vagy nem engedtégedték a telefonhoz.
2019. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem ért rá. Ez nem olyan bonyolult, átlag ember elsőre is megért ő.
2019. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ha nem érek rá/látom az a másik nem ér rá, fel sem veszem.

Max visszahívom később.

De minősíthetetlen hangnemben beleordítani a telefonba azért kicsit erős.

2019. márc. 30. 14:46
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem ért rá, ennyi. Ha zavar a hangnem beszéld meg vele.
2019. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ha egyikük sem ér rá, azzal is fel lehet venni, "Bocs, nincs bent, majd visszahívlak", nem pedig "Mivanmáá?!?!"
2019. márc. 30. 14:49
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Valóban, nem kellett volna. De mivel nem voltál jelen, nem tudod hogy miért történt. Lehet hogy valami vita középen volrak es ezert volt a hugod ingerült. Amúgy meg elég elképzelhetetlen, hogy valaki igy vegye fel a telefont, ha nem tudja ki hívta. Ha még anyád mobilját vette fel, akkor egyértelmű, higy anyád akkor épp nem akart veled beszelni
2019. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tudja, ki hívja, kiírja a telefon.
2019. márc. 30. 14:50
 8/18 Thispain ***** válasza:
84%
Írásod szerint a hugod vette fel, nem anyukád, tehát ő még nem bizonyította illetlenségét, a hugod annál inkább.
2019. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
1%
De jó, hogy nekem nem te vagy a testvérem...
2019. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Már nem azért, de a húgodat valószínűleg csak ismered már jó pár éve, szóval mit vagy úgy meglepve a viselkedésén?

Amúgy meg nem azt mondta, hogy nincs otthon (feltéve, hogy szó szerint írtad le a párbeszédeteket), hanem hogy nincs ott és nem ér rá...Nem értem, ezen mit nem lehet felfogni és akadékoskodni.

2019. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!