Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám kiakadt, hogy külön...

Édesapám kiakadt, hogy külön bankszámlát akarok nyitni. Bár jogilag nagykorú vagyok, mégis félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van saját jövedelmem, de a mi családunkban az volt a szokás, hogy minden apám nevén van (bankszámla, telefonok, autó, egyedül a lakás van az én nevemre iratva), illetve mind az anyjának, mind az anyósának ő kezeli a nyugdíját. Ő a városunk egyik bankfiókjának volt igazgatója, úgyhogy amikor először dolgozni kezdtem, akkor bement velem a bankba, nyitott nekem egy számlát, amin ő volt a társtulajdonos. Végül megszüntetettem azt a számlát, mert így felesleges volt, így a fizetésem a családi kasszába megy. Amikor albérletben laktam egyetem alatt, ő utalta át a bérleti díj összegét és ő tartotta a kapcsolatot a tulajjal.
2019. márc. 12. 15:03
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Apám nem tekint kisgyereknek, csak elég konzervatív nézetei vannak: úgy gondolja, hogy a kassza kezelése a férfiak dolga, és addig ő felelős a megélhetésemért, amíg férjhez nem megyek, onnantól meg a férjem dolga lesz (az apai nagymamám is így gondolkodik, aki özvegy, anyukám anyukája pedig sosem volt még bankban és sosem volt saját számlája, mielőtt apa be nem tette volna a pénzét a bankba, otthon tartották a pénzüket)
2019. márc. 12. 15:06
 2/47 anonim ***** válasza:
98%

Semmi probléma nincs a saját bankszámlával és hzasságban is elég furának tartanám (férfiként), hogy "minden jövedelem, a házastársé is) a férfi bankszámlájára menjen.

Igaz nem vagyok házas de én nem venném el senki szabadságát hogy úgy rendelkezzen ahogy akar...

2019. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem olyat szerettem volna mondani hogy szabadságod elvették, csak fura nekem ez a "férfi dolga"-mentalitás pl. Nem kételkedek abban, hogy jót akar.
2019. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
97%
Megnyitod, oda kéred a jövedelmed és ennyi. Nem tudom, mitől kell félni. Apád nem normális, élvezi, hogy mindenki tőle függ. Én nem tudnék így élni...
2019. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek?"

Ha azt szeretnéd, hogy apád rendelkezzen a jövedelmed felett, és tőle kelljen kérned a saját pénzedből ha kell valami, akkor törődj bele, hogy ez van.

Ha szeretnél saját bankszámlát, és felnőttként élni és viselkedni, akkor meg hajrá, nem értem mi a kérdés.

2019. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
96%
Tehát most apu a gazdád aztán majd kijelöl egy másikat csodás jövö elé nézel.. Mész a bankba és csinálsz számlát felnőtt nőket h lehet igy kutyába tenni,és a nők küzdelmét alázzátok le h nem vagyunk állatok a férfiak porázán.
2019. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
De mi lesz, ha megtudja? A bankban mindenki ismeri...
2019. márc. 12. 15:26
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Nyithatsz nyugodtan. De sok értelme csak akkor van, ha amúgy nem (maradéktanul) férsz hozzá a pénzedhez. Nekünk közös számlánk van a feleségemmel. Minek legyen külön? Csak pénzbe kerül. Feltétel nélkül megbízunk egymásban, így nincs is ezzel gond. Soha nem is volt.
2019. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kezdtem már azt hinni, hogy ilyen csak a harmadik világ éli muszlim országokban van. Ez konkrétan elnyomás. Mi lesz akkor ha nem mész férjhez vagy mondjuk leszbikus lennél? Örök életedben apától kéne pénzt kérned?
2019. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss más banknál számlát.
2019. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!