Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Világ életemben villamosvezető akartam lenni. A szüleim úgy gondolták eddig hogy majd elmúlik ez. Jelenleg egyetemre(orvosi) járok és nemrég töltöttem be a 20 életévem. Most gondoltam, hogy jelentkezem mondtam is a szüleimnek, azt mondták hogyha abba merem hagyni az egyetemet akkor többé ők nem akarnak engem látni mert, hogy diploma nélkül én egy senki leszek, idézem "büdös műveletlen paraszt".Egyébként apám fogorvos anyám meg jogász. Most tényleg azért fognak megutálni mert azt fogom csinálni amit szeretnék?

2019. ápr. 3. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert mind kettőjük tanult és azt akarják hogy te is az legyél
2019. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem fejezd be az egyetemet. Utána is lehetsz vill.vezető de legalább tudsz váltani ha mégsem szeretnél vagy tudnál már az lenni esetleg.
2019. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne érteniük hogy ez a te életed, neked kell jól érezni magad benne.
2019. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én mondtam nekik, hogy elvégzek akkor egy könnyebb szakot, de az sem jó nekik mert amit értékelnekaz az orvosi, mérnöki, jogász, vegyész szak. Minden más szemét. Végül úgy döntöttem, hogy elmegyek villamosvezetőnek. Minden szülő akinek diplomája van ilyen? :(
2019. ápr. 3. 13:42
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Biztosan nem fogod megbánni, ha befejezed az egyetemet.Még 50 éves korodban is lehetsz villamosvezetõ.Azt hiszed hogy nem fárasztó ez a munka.
2019. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem könnyű munka és nem is azért mennék oda, hogy napot lopjak. Egyszerűen ez érdekel engem és kur*ára nem akarok olyan szakot elvégezni, ahol úgy sem dolgoznék szívesen.
2019. ápr. 3. 14:00
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Diploma nélkül is bárki lehet teljes ember. Ez a baj sajnos a "túltanultakkal", hogy nem nézik semmibe, ha valaki nem végzett egyetemet.

Szerintem sokkal többet ér egy értelmes szakma (meg esetleg még egy B tervnek) mint egy olyan diploma, ami csak dísznek van.

2019. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonymousreview60 ***** válasza:
56%

1. Húha! Ez meredek párosítás. Én azt szoktam mondani, hogy legkésőbb a 2. év végére dőljön el, folytatja-e az ember a szakot vagy sem. Szóval mostanság érdemes lenne dönteni, mert még nincs benne aránytalanul sok energiád. 2. Amúgy elfogadhatóan megy az orvosi?

3. Én azt javaslom, egy diplomát vagy más szakmát érdemes szerezni, hogy ha valamiért orvosilag alkalmatlanná válasz a vezetésre vagy a családi körülmények azt nem engedik, akkor tudj váltani, legyen B terv.


Szerintem beszéld ezt át egy szakemberrel. Nem életvezetési coachcsal, hanem pszichológussal, hogy nem-e valami, látens, késleltetett kamaszdac van-e mögötte vagy ilyesmi. Ez olyan 2-5 alkalom alatt kiderül.

2019. ápr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Azért ilyenek, mert:

1. Ők a diplomás utat ismerik, arra vannak rákockulva.

2. Ma már vezetőmentes az 4-es metró. Holnapután az lesz az 1-es villamos is.

3. Lehet presztízskérdés is.


Ha nem láttad, kötelezően nézd meg a Paterson című Adam Driver filmet.

2019. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Ugye csak kamu ez a kérdés?
2019. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!