Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnál, ha a 9 éves...

Hogy reagálnál, ha a 9 éves gyereked felgyújtotta volna az egyik szobát?

Figyelt kérdés

Gyufával játszott titokban, mert érdekelte a tűz, de véletlenül mást is meggyújtott vele.

Mire sikerül eloltani a tüzet, már a fél szoba leégett. Mit reagálnál?


2019. ápr. 4. 12:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

Meg volt tiltva neki, de gondolom nem lett beavatva a mit miért-be,- ezért érdeklődött továbbra is. A szülő a hibás. Én is szerettem kiskoromban a tzzel szórakozni, ami azt illeti, a mai napig is szeretek tüzet gyútani, DE! Azzal mindig tisztában voltam, hogy hol szabad és hol nem, ja és, hogy miért nem.


Ha a szülő valamit megtilt, de képtelen rendesen elbeszélgetni a gyerekkel, tudván azt, hogy érdekli a dolog, akkor magára vessen.

2019. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Párom megcsinálta kb ennyi idősen.

Hát nem dicsérték meg.... nyilván hirtelen pánikban leordították a fejét, aztán megoldották gyorsan a dolgot (házilag oltható tűz volt), aztán kapott egy hosszú fejmosást.

2019. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%
Rettegnék mi lesz a következő...
2019. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

3# vagyok kérdező. A tiltás semmire nem megoldás, többet ért volna megmutatni neki, elmagyarazni a veszélyeit. Engem pl meg is tanítottak ennyi idősen gyufát gyújtani, de csak is felügyelettel. Ha megtiltod ugyanúgy érdekelni fogja. Azért mondom, hogy szerintem a szülő a fő bűnös, 9 évesen még.

Amikor tizenéves kamaszok gyújtogatnak, az már más tészta. 9 évesen szerintem még gyerek.

2019. ápr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
44%
Semmit, örülnék, hogy él.
2019. ápr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
32%

Első körben ijedtemben elverném a valagát, mint szódás a lovát. De szerintem megijedt ő annyira, hogy csendben lapul, mert gondolom, nem két forint a kár.

Egyébként mi ez a Hoppá, lebuktam:D?

Elméleti a kérdésed? Akkor azt is írd már oda légyszi, mert nagyon nem mindegy!

2019. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
33%

Leugatnám, felpofoznám.

No, nem a gyereket, hanem azt, aki vallja és teszi: a tiltás = nevelés!

2019. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
35%
Én gyerekkoromban felgyújtottam az előszobát,összehordtam minden újságot és könyvet,és meggyújtottam.Aztán ijedtségemben kiszaladtam az utcára és csak este mertem hazamenni.Szerencsére addig eloltották a szomszédok,de a nyoma megmaradt.Szüleim nem vertek meg,szerintem örültek hogy megkerültem.
2019. ápr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%
Megmondanám neki, hogy oké, akkor idén nincs nyaralás nincs új játék, ruhák is turiból, mert fel kell újítani a szobát, és az nem két forint.
2019. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%

Elsore nagyon leszidnam...de nyilvan ezen mar tul.vagyzok. utana fejmosas. Es bunti olyasfelekepp, hogy reszt kell vennie a szobaja rendbeteteleben vagy helyette mast takairtania (mert festeket ne inhalaljon stb.)

Es a fejmosas alatt azt ertem a tuzgyujtas szabalyaira is megtanitanam es hogy legkozelebb szoljon. Meg elmagyaraznam hogyan es hol.biztonsagos. es kilatasba helyeznem kovetkezo ilyennel agyonverem ha igy csinalja.

2019. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!