Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mikor valtatok anyagilag...

Ti mikor valtatok anyagilag függetlenné? A 18 éves kor mennyire korai? Ezután miben változott a szülőkkel való kapcsolat?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 14:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Véglegesen 24 evésen.
2019. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Metionin ***** válasza:
19 évesen amikor egyetemre mentem. Független = épphogy megéltem abból amit éjszakás melóval és ösztöndíjakból kaptam, szerencsére kolis lehettem mert albit fizetni nem tudtam volna. A szüleimmel azelőtt sem volt virágzó kapcsolatom (részben emiatt léptem le amint megtehettem) és utána sem változott semmi. Max a "takarodj a házamból" című zsoltár szűnt meg miután rájöttek hogy már nem szükséges mert már megtettem.
2019. ápr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
16 :( nem volt jó
2019. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerezz diplomát, azt a pár évet még bírd ki.
2019. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

15 voltam,amikor meghalt faterom. Anyám nem sokra rá lelépett egy orvos barátjával. Ottmaradtam egy állami bérlakásban (akkoriban szinte mindeni ilyenben lakott városon), egyedük, mint az ujjam. Enni, inni, ruházkodni, lakbért, rezsit kellett fizetni, és a nemrég elkezdett középiskolában felmerülő költségeket is állni valamiből.

Éjszakai vagonrakásokból fedeztem mindezt. Persze feketén. Az volt a legszarabb, hogy senkinek sem szólhattam egy kukkot se, mert akkor intézetbe kerülök.

Anyámmal annyiban változott a viszonyunk, hogy mintegy 10 évig,, amíg az első unokája meg nem született, nemigen állam vele szóba.

De ez már régen volt, még jócskán az átkosban. Azóta konszolidálódott a helyzetünk, megértettem az ő indokait is. 35 éves volt, fiatal még az özvegysorhoz, nem temethette el magát a férjével együtt.

2019. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, meg kell emlékeznem az akkori ofőmről is. Folyamatosan hazudoznom kellett neki, hogy most éppen miért nem aktuális a családlátogatás, meg hogy anyám miért nem jelenik meg a szülői értekezleteken. Persze, kiszúrta, hogy hazudok, és alám is tett, ahol tudott. Becsületére legyen viszont mondva, hogy az utolsó félévben, amikor kipattant a titkom, már ő volt, aki falazott nekem.
2019. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Anyagilag függetlenné váltam a szüleimtől, már 18 évesen mikor volt saját munkám(hacsak részmunkaidős is), de volt jövedelmem, amiből megvehettem magamnak amit akartam, nem kellett tőlük kérni pénzt, cipőre, elektromos kütyüre, bármire.

Viszont életvitel szerüen akkor válnék függetlenné, ha elköltöznék.


Különbség van a között, hogy a gyerek aki felnőtt anyagilag független, de nincs oka különköltözni.

És aközött aki naplopó és a szülei tartják el, s még kocsmázásra is tőlük kell pénzt kunyerálni..

2019. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!