Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mennyire számít normális...

Az mennyire számít normális dolognak, hogy az apám 20 éves létemre kisfiamnak szólít még nyilvánosság előtt is?

Figyelt kérdés
Ugyanis nagyon kellemetlenül érzem magamat,amikor mások előtt is a kisfiam jelzőt használja,holott elvileg a korom alapján már nem a kisfiú kategóriába tartozom azt gondolom. Szerintetek ez nem megalázó/ledegradáló,hogy így lealacsonyít mások előtt is? Ez olyan mintha azt mondaná,hogy bocs fiam,de nem tekintelek férfinak. Bár az is elképzelhető,hogy semmiféle rosszindulat nincs amögött hogy így szólít sokszor,csak szimplán nem tudja elfogadni,hogy már felnőttem és már nem szorulok a gondoskodására.
2019. ápr. 6. 07:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
96%

"Az mennyire számít normális dolognak, hogy az apám 20 éves létemre kisfiamnak szólít még nyilvánosság előtt is?" - teljesen, lévén a kor nem változtat a köztetek lévő rokonsági fokon.

Az érdekes inkább az, hogy mitől van benned akkora kisebbségi komplexus, hogy ennek jelentőséget tulajdonítasz? Mert - félreértés ne essék - ez benned van, a "nyilvánosság" semmivel sem fog másnak látni attól, mert a saját apád "kisfiam"-nak szólít...

2019. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%
Én már közelebb vagyok a 30hoz, anyu mindig kislányomnak szólít, vagy a gyermekkori becenevemen. :) tulreagalod.
2019. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
95%

Jaj, ne csináld már. A bátyám 40 elmúlt, Anyukánk a mai napig kisfiamozza, sőt, olykor Apu is. Engem kiskoromban Csibének becézett Anyu, ez is valamennyire megmaradt, néha most is mondja. 30 vagyok. 😃


Sem nekem, sem a bátyámnak nincs ezzel problémánk.


Ahogy már írták előttem, örülj neki, hogy van még, aki kisfiamnak szólítson. Nem lesz mindig így.

2019. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm,hogy elmondtátok a véleményeteket a dologról. Ezentúl rugalmasan kezelem a kisfiam hangzatú megszólítást! :)
2019. ápr. 6. 18:55
 25/26 anonim ***** válasza:
24%
kisifú vagy bizony még . pár év múlva rájössz
2019. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem degradálásképpen mondja, és kétlem, hogy erről lenne szó, nagyon szeretetteljes ez a megszólítás, nekem a helyedben jól is esne.
2019. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!