Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Edd meg az ebédet, mert...

"Edd meg az ebédet, mert Afrikában éheznek"?

Figyelt kérdés

Volt más is, akit ezzel kínoztak a szülei?


Máig nem értem, miért lett volna jobb attól szegény afrikai gyerekeknek, ha én túleszem magam, de elég erősen megmaradt ez bennem.

Ebédre mindig meg kellett enni mindent, akkor is, ha nem szerettem az adott ételt (nem voltam válogatós, de a paradicsomos káposztát akkor utáltam meg, mikor már sokadjára sírva kellett magamba tömni)

Illetve ha szerettem volna valamit, mondjuk csokit, később mondjuk új cipőt, mindig azzal magyarázták a szüleim, hogy van, akinek annyi sincs, mint nekem, mégse vágyik semmire.

A nagymamám a második világháború utáni években született, csak egy váltás ruhája volt, karácsonyra gyümölcsöt kaptak, a háború alatt 3 bátyjának egy cipője volt, hétfőn az egyik ment benne iskolába, kedden a másik, és így sorban.


Elhiszem, hogy nem akartak a szüleim rosszat, csak azt, hogy becsüljem meg és ne pazaroljak.

Viszont kicsit úgy érzem, túlment a célon.

Máig nem merek magamnak új ruhákat venni, azt enni, amit szeretnék, mert hallom magamban, ahogy mondják, hogy máshol éheznek.


2019. ápr. 7. 14:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

- Edd meg szépen, más gyerek örülne ha csak a felét kapná

- Én is..

2019. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Na, igen.


Nálunk azért kellett ebédre rengeteget enni, hogy aznap már ne legyünk éhesek. Rossz módszer, csoda, hogy nem híztam el.

2019. ápr. 7. 14:53
 3/21 anonim ***** válasza:
29%
Próbálták beléd nevelni azt hogy ne pazarolj az étellel mert ők még valószínűleg megtapasztalták hogy milyen amikor nincs mit enni. És könnyen jöhet még olyan időszak amikor te is megtapasztalod.
2019. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%
Túlélted? Úgy tűnik, igen. Akkor?
2019. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk nem az Afrika téma volt, de apám 36-ban született, tehát gyerekkorában volt a háború, éheztek. Ezért ha bármi olyan kaja volt (70-es években, gyerekkoromban), amit nem szerettem, akkor ez a szöveg ment, hogy bezzeg ők a háború idején nem ihattak tejeskávét (én pedig utáltam a tejeskávét, pont leszartam, hogy ő azt ivott volna 1944-ben). Ezek hülye érvek.
2019. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

3, Én is tudom, milyen, amikor nincs, éheztem felnőttként körülbelül egy évig.


4, Túléltem, persze, de ilyen elven bármit megtehetünk a gyerekkel, amíg nem hal bele.

2019. ápr. 7. 14:56
 7/21 A kérdező kommentje:

Amugy a pazarlásról csak annyit, hogy ha kevesebbet szedtek volna, akkor nem kellett volna lenyomni a torkomon, mert ettem volna, ami jólesik.

Ha meg nem fogy el másnapra se, az ételek nagy részét le lehet fagyasztani későbbre.

Ennyit a pazarlásról.

2019. ápr. 7. 14:58
 8/21 A kérdező kommentje:
*amennyi
2019. ápr. 7. 14:59
 9/21 anonim válasza:
93%
Hát igen ez az amikor a nyomorból próbálunk erkölcsöt teremteni. Nem kéne. Örülni kéne hogy nem kell mindent megenni ami ma van, mert lesz mit enni holnap is, nem pedig az éhezéssel példálózni.
2019. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Persze, ismerős.

No és ha megeszem, akkor nem fognak éhezni?

2019. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!