Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Edd meg az ebédet, mert...

"Edd meg az ebédet, mert Afrikában éheznek"?

Figyelt kérdés

Volt más is, akit ezzel kínoztak a szülei?


Máig nem értem, miért lett volna jobb attól szegény afrikai gyerekeknek, ha én túleszem magam, de elég erősen megmaradt ez bennem.

Ebédre mindig meg kellett enni mindent, akkor is, ha nem szerettem az adott ételt (nem voltam válogatós, de a paradicsomos káposztát akkor utáltam meg, mikor már sokadjára sírva kellett magamba tömni)

Illetve ha szerettem volna valamit, mondjuk csokit, később mondjuk új cipőt, mindig azzal magyarázták a szüleim, hogy van, akinek annyi sincs, mint nekem, mégse vágyik semmire.

A nagymamám a második világháború utáni években született, csak egy váltás ruhája volt, karácsonyra gyümölcsöt kaptak, a háború alatt 3 bátyjának egy cipője volt, hétfőn az egyik ment benne iskolába, kedden a másik, és így sorban.


Elhiszem, hogy nem akartak a szüleim rosszat, csak azt, hogy becsüljem meg és ne pazaroljak.

Viszont kicsit úgy érzem, túlment a célon.

Máig nem merek magamnak új ruhákat venni, azt enni, amit szeretnék, mert hallom magamban, ahogy mondják, hogy máshol éheznek.


2019. ápr. 7. 14:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja ilyen nálunk is volt, vagy, hogy a szegények örülnének neki stb.

Ettől független, nem kéne örökre ebben élned. Felnőttként te irányítod a gondolataidat.

Azon kívül gyereket nevelni nagyon nehéz, főleg többet, biztosan neked is lesz majd ami a gyereknek nem tetszik, nem jó.

Én is mindig meghallgattam, hogy apám hajnalba kivitt suli előtt 150 birkát legelni, a mamám meg tulelt 2 világháborút stb, de most, hogy gyerekeim vannak, és ömlik rájuk a reklám mindenhonnan. Bizony volt, hogy én is azzal jöttem a papának csak egy toli kacsaja volt egész gyerek korába. ☺️

2019. ápr. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!