Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Edd meg az ebédet, mert...

"Edd meg az ebédet, mert Afrikában éheznek"?

Figyelt kérdés

Volt más is, akit ezzel kínoztak a szülei?


Máig nem értem, miért lett volna jobb attól szegény afrikai gyerekeknek, ha én túleszem magam, de elég erősen megmaradt ez bennem.

Ebédre mindig meg kellett enni mindent, akkor is, ha nem szerettem az adott ételt (nem voltam válogatós, de a paradicsomos káposztát akkor utáltam meg, mikor már sokadjára sírva kellett magamba tömni)

Illetve ha szerettem volna valamit, mondjuk csokit, később mondjuk új cipőt, mindig azzal magyarázták a szüleim, hogy van, akinek annyi sincs, mint nekem, mégse vágyik semmire.

A nagymamám a második világháború utáni években született, csak egy váltás ruhája volt, karácsonyra gyümölcsöt kaptak, a háború alatt 3 bátyjának egy cipője volt, hétfőn az egyik ment benne iskolába, kedden a másik, és így sorban.


Elhiszem, hogy nem akartak a szüleim rosszat, csak azt, hogy becsüljem meg és ne pazaroljak.

Viszont kicsit úgy érzem, túlment a célon.

Máig nem merek magamnak új ruhákat venni, azt enni, amit szeretnék, mert hallom magamban, ahogy mondják, hogy máshol éheznek.


2019. ápr. 7. 14:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Meselte nekem valaki hogy az apukaja hadifogoly volt es sokat eheztek, volt a tobbi fogly kozt aki meg is halt. Valahogy hazakeveredett de csont sovany volt, sokat kellett gyalogolnia is. Akkor azt mondta hogy nem fog tobbe valogatni, mindent meg fog enni. Mikor idos lett akkor viszont valogatott :D gondolta hogy most lehet valogatni, regen nem lehetett.


Ram is eroltettek hogy egyem meg azt amit foztek de szerintem az ember nem tehet rola ha valami nem izlik neki. En pl nem birnam megenni a narancsot, rosszul lennek tole.

2019. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Nálam egyszer a tanítónéni csinálta ezt. Közölte nekem (hat évesen), hogy afrikában miattam halnak meg a gyerekek, es ameddig nem eszem meg a kelkáposzta főzeléket addig nem mehetek el...

Nekem annyi volt a reakcióm, hogy "jó".

És ott vartuk, hogy a másik feladja...

Olyan másfél oráig birta. Többet már nem jött ezzel, messzire elkerült. :D

2019. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Én csak annyit mondtam volna a helyedbe, hogy akkor egész nyugodtan küldjék el az adagodat az afrikai éhező gyerekeknek.:)

Nagyon szomorú, hogy valóban sok helyen éheznek, az meg jó dolog, ha egy szülő nem pazarlásra neveli a gyerekét, de attól még ha valamit nem szeret a gyerek, akkor nem kell beleerőltetni. Én mindig azt mondtam a gyerekemnek, hogy amit nem szeret, azt ne egye meg. Kóstolja meg, hogy egyáltalán ízlik-e neki, de ha nem, akkor nem kell megennie. Majd eszik mást. Ezzel még nem pazaroltunk. Nálam is van olyan étel, amit akkor sem ennék meg, ha fizetnének érte, mert utálom.

2019. ápr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%

Az én szüleim is ezt csinálták, volt, hogy hanyasig ettem magam.

Most felnőttként ha jól laktam, akkor lefòliàzom a kaját és majd később megeszem. Kicsit logikusabb szerintem.

2019. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sose kellett megenni, ha nem akartam. Legfeljebb szóltak, hogy legközelebb kevesebbet kérj el.

Olyan étel, amit vki a családban következetesen nem szeretett, ki is került a választékból.


De azért én is gondolok hasonlót, amikor az ismerős gyereke nem issza meg a vizet, csak azt a 700ft/fél liter valamilyen italt. Meg a játékok és minden nem értékelèse, pazarlás láttán.

2019. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%
Itthon is éheznek magyarok, kit érdekel, mit csinálnak a négerek az országukkal? A saját szarunkat kell ellapátolni első körben. Anya.
2019. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%
Velem is ezt csinálták egész gyerekkoromban. És nem, egyik szülőm sem éhezett gyerekként, sőt, anyám is ugyanolyan rossz evő volt, mint én, és őt is mindig ezzel zaklatták a szülei, amit nyilván ő is utált. Ez tipikusan az a példa, amikor a rossz minta családon belül öröklődik. Ezért sem akarok gyereket, nem én akarok lenni a következő szörnyeteg. Ki kell halnia ennek a mérgező családnak.
2019. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

Belém a halat erőltették gyerekkoromban. Hányásig fajult. Azóta még csak hozzáérni se bírok a halhoz, már attól rosszul vagyok, ha megérzem a szagát.


Pedig ha nem erőltették volna ennyire, lehet most szeretném. Kiskoromban a kelkáposztafőzeléket sem szerettem, érdekes azt nem erőltették, ma az egyik kedvenc kajám.


Nagyon megéri erőltetni az ételt.


Van egy 14 hónapos lányom, soha nem erőltettem belé semmit. Amíg nem csak csokit akar enni egész nap, meg nem csak 1-2 ételt eszik meg, addig hagyok neki választási lehetőséget. Amúgyis 2 félét főzök mindig, mert én ch diétán vagyok a férjem viszont nem, igy mindig megkérdezem tőle, hogy melyikből szeretne enni.


Olyan viszont nincs, hogy egyiket sem. Ha nem választja valamelyiket, akkor éhen marad.

2019. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%

Emlékszem mekkora botrányt váltott ki a tanárokban, mikor az iskolatejet nem ittuk meg, meg kiborítottuk. Megkaptuk, hogy bezzeg a szegények örülnének neki, én meg vissza kérdeztem, hogy akkor miért nem adják nekik, mi nem kértük soha.


Vagy családban nálunk is megvolt az ételt soha nem dobunk ki nézet. Felnőtt fiatalként még egy fél zsömlét is gyomorgörccsel dobtam ki ha száraz volt vagy akkor is megettem a kaját, ha nem esett jól. mert hát fizettem érte. Manapság már simán ott hagyom ha nem kívánom, vagy épp ki is dobom. Azt sajnálom csak, hogy nem kertes házban lakom, mert akkor az állatok megennék. Amúgy szüleim bár nem kerestek jól, de sosem éheztek. Cigire, piára mindig volt pénz.

2019. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%

Voltak hasonló megjegyzések, de soha nem volt kötelező azt enni amit nem akartam. Sokszor voltam válogatósnak titulálva.

Szeretem magamnak kiszedni azt a menyiséget amit ugy itélek meg, hogy meg bírom enni, ha kevés lehet még szedni. Felnőttként is ki nem állhatom vendégségben amikor mások szedik ki a kaját.


De ezt egy gyerekre nézve el kell fogadni. A gyerek nem fogja megenni amit nem kedvel. Majd megeszi felnőttkorában ha rossz anyagi helyzetben lesz akkor főleg.

Nincs nevelő hatása. Az ember akkor fordul majd számára kedvezőtlenebb ételhez amikor éhes lesz.


Nagyapám például ami kaját nem szeretett mindig azt mondta, hogy "az én részem adjátok a kutyának".

2019. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!