Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok a gyereketek a...

Támogatnátok a gyereketek a plasztikai műtét vállalásában ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Pár hét és felnőttkorú leszek. Iszonyatosan torz arcom van, ami szép lenne, legalábbis átlagos, de a hatalmas, oldalra kinőtt (már-már valami rossz daganatnak kinéző) állkapcsom miatt az egész arcom nagyon csúnyának néz ki. Úgy kell elképzelni, hogy az állkapcsom egyik oldalon nagyon ,,feldagadt", és lejjebb helyezkedik el, mint a másik, emiatt konkrétan állam sincs. Az állkapcsom másik oldala nagyon ,,kiáll", iszonyatosan furcsa az arcom orrtól lefelé, mintha eldeformálódott lenne. Emiatt gyerekkorom óta csúfolnak. 8 évig hallgattam az általános iskolában, hogy milyen csúnya vagyok, aztán most a középiskolában hallgatom ezt minden nap, és nem csak az osztálytársaktól. Van mikor a folyosón random fiúk leállítanak, hogy fotózkodjak velük... a fiúk ha elvesztenek egy fogadást, akkor az a feladatuk, hogy engem randira hívjanak. Őszintén szólva én ezt már nem bírom lelkileg, meg akarok halni. A szüleim támogatnak mindenben, rendesek, de évek óta nem veszik észre, hogy milyen mély depresszióban élek. Pedig járok pszichológushoz, de ott is ugyanazt kapom ("szép vagy". Hazugság, hogy ne érezzem magam rosszul, természetesen.) Egyszer elmondtam apumnak, anyumnak, hogy mi bánt, de annyit kaptam csak válaszul, hogy "ne foglalkozz velük, szép vagy". Mindenki szerint csúnya vagyok, van mikor felnőtt férfiak, nők szólnak be a külsőmre, és nem csak a suliban. Utcán, boltban, bárhol.

Azt terveztem, hogy amint betöltöm a 18-at, elkezdek intézkedni. A szüleim nyitottak nekem egy számlát évekkel ezelőtt, amin szép összeg összegyűlt már. Azt mondták, majd olyan dologra költhetem csak a pénzt, ami megalapozza a jövőm. Szerintem ez ilyen dolog. Szeretem őket, szeretném nekik elmondani, hogy plasztikai műtétre akarok menni, ahol az eldeformálódott arcom valamennyire korrigálják. Attól félek, hogyha ezt elmondom nekik, nem fognak támogatni, vagy mérgesek lesznek, hogy csúnyának gondolom magam. Szóval kíváncsi lennék, hogy ti a szüleim helyében mit reagálnátok, esetleg az én helyemben hogyan tálalnátok nekik ezt az egészet? Előbb-utóbb előfogok nekik állni ezzel, de kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban a ti véleményetekre is.


(A műtét persze nem csak a számláról felhalmozott pénzből lenne, én már 16 éves korom óta dolgozom és gyűjtök. Ha nem támogatnak, akkor több/jobban fizető állást fogok vállalni, ha nem is diákmelón, akkor majd érettségi után valahol. Légyszíves ne írja senki, hogy fogadjam el magam, aki nem küzd hozzám hasonló problémával, az tudja, hogy sajnos nem ilyen egyszerű, és nem fog menni.)


2019. ápr. 7. 21:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
7-es, nagyon sajnálom ami veled történik. Biztosan te is találsz majd egy megoldást. Én is egy csomószor voltam már elkeseredve, nagyon rossz ez az egész, de (talán), mindenből van kiút. Kitartást!
2019. ápr. 7. 21:41
 12/20 A kérdező kommentje:
A fogaimmal minden rendben, én is gondoltam rá, hogy ez okozza az elváltozást, de semmit nem találtak. Mindig is ilyen volt az arcom egyébként. De ha egyszer eljutok egy konzultációra, az orvos úgyis bővebben tájékoztatni fog majd.
2019. ápr. 7. 21:44
 13/20 Miss Endzsi ***** válasza:
76%
Egyébként igen, ha annyira torz, valaminek kell lennie mögötte. És a leggyakoribb a fogprobléma.
2019. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

Plasztikai sebészeten dolgoztam. Sajnos igaza van annak a válaszolónak aki azt írta, hogy ha nem a zsírral van a probléma, hanem magával az állkapocs csonttal, akkor kizárt dolog, hogy erre a feladatra találsz orvost. Nagyon kevesen foglalkoznak ilyesmivel, Európán belül gyakorlatilag senki (eleve kombinált műtét, több szakember kell hozzá). Nem tudom mennyi pénzt gyűjtöttél erre össze, de remélem teljesül az álmod. Magyarországon egy komplett arcplasztika, csontérintettség nélkül benne van 3 millióban is egy jó orvosnál, szóval ha szeretnél ebbe belevágni akkor számolj ennek minimum a duplájával plusz útiköltség, szállás.

Ezt most jó tanácsként írtam, remélem nem érted félre.

2019. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Igen, valószínű a csont olyan, azt az életben nem korrigálják neked...

Egyébként az is lehet, hogy a terhesség közben mászott el valami és eleve "fura" a fejed.


Nekem is hasonló problémám van a fejemmel, egyszerűen középen kiáll a csont és olyan gyémántfejem van, ami 1 marhára nem tetszik, 2 kitakarja a "kicsit" béna pofámat.


Engem is sokat gúnyoltak, de inkább a súlyom miatt (most ~180cm vagyok ~88 kilóval, marha dagadt vagyok), sok idő ebből újraépülni.


Sovány vigasz, de gondolom egyébként egészséges vagy (remélem). Lehetnél akár vak, mozgáskorlátozott... Ne érts félre, ezzel nem lekicsinyleni akarom a problémádat, hanem rávezetni, hogy ilyen "kicsi" dolgoknak is örülj.

Próbálj pozitív dolgokat találni az életben, mást egyelőre nem tehetsz.

2019. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%

Hasonlo helyzetben voltam en is! Szinten az arcomon volt egy fajta deformacio, ami ugyan a tiedtol szerintem enyhebb volt, de nagyon boldogtalan voltam. En is azt hallgattam, hogy milyen szep vagyok, stb, stb. 16-17 eves koromban kezdtem mondogatni, hogy mutet mutet..persze suket fulekre talaltam. Aztan Anyukam nagyot nezett, amikor 20 evesen kozoltem vele, hogy beszeltem az orvossal es kaptam idopontot. Onnantol kezdve nagy volt a surges forgas korulottem. Jonni akart o is, hogy kovetni tudja az esemenyeket. Az orvosnak elmondtam, hogy mit szeretnek..csinalt fotokat elotte es a mutet utan is. Vegul minden jol alakult. Eletem legjobb dontese volt! Sokan mondtak, hogy az orvos tokeletes munkat vegzett. Megmaradtam olyannak mint voltam, csak szebb :)) Tehat csak az valtozott rajtam, ami csunya volt.. Az onbizalmam is javult, sokkal jobban erzem magam!


En a helyedben a mutet utan iskolat is valtanek! Igyekeznek feledni a multat es teljesen uj eletet kezdenek, foleg ha ilyen gonoszak az iskolatarsaid!

Remelem a szuleid is tamogatnak majd! Sok sikert!

2019. ápr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem kitakarja, hanem kiemeli a nem túl előnyös pofámat. Elírtam. #15
2019. ápr. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Sajnos a csonttal van probléma. De először felkeresem majd a belföldi orvosokat, hátha tudnak legalább valamit tanácsolni merre forduljak. Ha más nem, marad külföld, még utánanézek merre végzik el legközelebb az állkapocs korrigálást. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!
2019. ápr. 8. 09:31
 19/20 anonymousreview60 ***** válasza:
54%
Már szétlőtt állú ember is kapott új állkapcsot az USA-ban. Ez már csak pénzkérdés innen.
2019. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Vedd fel mini rejtett kameraval a csufolodasokat es jatszd le a szuleidnek. Akkor mar szerintem kolyan vesznek. Nekem is hasonlo volt,de nem fogtak fel.

En plasztikaztattam az arcom. Anyam meg mindig nem fogja fel,h korrigaltattam,mert asszimetrikus volt.

2020. dec. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!