Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan nevezzem a mostoha...

Hogyan nevezzem a mostoha anyukámat?

Figyelt kérdés

Apu és Anyu elváltak kiskoromban. Apu nem sokkal utána újra megnősült, azóta van "mostohám", majdnem húsz éve. Szeretem őt, a féltesóimat is.

Kisebb koromban, ha beszéltem róla valakinek, mindig úgy mondtam, hogy Bori, apukám felesége, és persze Borinak hívom. Ez így teljes oké, de felötlött bennem, hogy jó lenne valami személyesebb "megnevezés", ha utalok rá, beszélek róla. A mostoha anyám kifejezéstől rosszul vagyok... Tudtok valami jó kifejezést erre a "szülő-gyerek" kapcsolatra?

22L



2019. ápr. 10. 11:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Köszönöm! 6-os voltam,vagyok. Rátapintottál a lényegre! Ha azért kérünk tanácsot,hogy egy kétséget a legkúlturáltabb módszerrel oldjunk meg,akkor a Gyakori Kérdések válaszolóinak nagy része nem alkalmas erre. Mintha a "nekem nem jó" programban a "neked se legyen jobb" érvényesülne.Már az is eredménynek számít,ha mellőzik a csúnya beszédet,valamint hiányzik belőle az égető rosszindulat.
2019. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es, köszönöm a te válaszodat is!

Szerintem félre értetted a kérdést, természetesen édesanyámat hívom anyunak, Borit pedig továbbra is Borinak. A rá való hivatkozásra kérdeztem rá, és nagyon jó kis tanácsokat kaptam. :) Bocsánat, kicsit anyukám jutott eszembe a válaszodat olvasva, egyszer mondta, nekem, nehogy kitaláljam, hogy Borit is anyunak fogom szólítani, persze, eszembe sem volt, de akkor nem értettem a reakcióját, már tudom, hogy csak félti a mi kapcsolatunkat, de ő az édesanyám, nem kell ettől tartania.


Kedves 11-es, igen, én is látom, sokan itt élik ki a frusztrációikat, de szerencsés vagyok, mert ugyan nem élem itt az életem, de eddig engem elkerültek a rosszindulatúak, legalábbis a kommenteket tekintve. Azt is tudom, a lepontozásnak nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani, de azért rosszul esik, bántó, ha a jóindulatú válaszra igazságtalan a reakció.

2019. ápr. 12. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!