Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az átlagos, normális...

Ez az átlagos, normális felállás egy családban?

Figyelt kérdés

A héten két történés elgondolkoztatott a szüleimhez való viszonyomról.

A hét elején történt egy kisebb szóváltás apámmal, rám nem jellemző módon felment bennem a pumpa, és odavágtam neki hogy fogja be. Természetesen el se hagyta a szám a dolog, már bocsánatot kértem. Nagyon elszabadult a pokol, alig úsztam meg ép bőrrel. Aztán apa lezárta a dolgot azzal, hogy ha még egyszer ez történik mehetek el itthonról.

Ebben csak az az érdekes, hogy én életemben már számtalanszor megkaptam tőle a "kuss legyen" és "fogd be a pofád" mondatokat. Ha esetleg tudtára szerettem volna adni (nyugodtan), hogy túlzásnak tartom ahogy beszél velem (merthogy ezeket számomra teljesen indokolatlan, véletlenszerű helyzetekben mondta; amikor gondolom csak szimplán idegesítette a jelenlétem vagy nem tudom), akkor esetleg még hozzácsapta hogy "fejezzem be vagy lecsap".


A másik kerek fél órája történt, este fél kilenc után. Vacsoráztam épp, mikor csöngettek a kaputelefonon. Hallottam, hogy apa felenged valakiket. Hát had ne mondjam, korántsem voltam vendéglátó állapotban, meg a kaja közepén, szombat este fél kilenckor elég nagy meglepetésként ért a dolog. Megkérdeztem apát mi a helyzet; mondta vendégeket hívtak anyával. Rákérdeztem, hogy nekem miért nem szóltak, mire megkaptam, hogy nem érti mégis minek kellett volna. Egymáson értetlenkedtünk egy ideig, mire felhoztam, hogy akkor mostantól nekem sem kell szólni, ha valakit szombat este felhozok? A válasz: De, nekem kell. Rám más szabályok vonatkoznak.


Eddigre felértek a 3.-ra a vendégek, szóval ezzel zárult a dolog.



Értem én, hogy más a jogköre a szülőnek és az eltartott gyereknek, de ez így rendben van? Ez a megszokott?

Én ebben nőttem fel, nem tudok mihez viszonyítani. Csak azt tudom, hogy qrva szarul érzem magam.


18/L



2019. ápr. 13. 21:20
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
88%
Olvasd el a Mérgező szülők című könyvet, sok hozzád hasonló helyzetben lévő embernek segített már. Ha másban nem is,, de abban biztosan segít, hogy tisztábban lásd a dolgokat, átlásd a helyzetet. és akkor már a megoldás is könnyebb, mert ha tudatosabb vagy, akkor magabiztosabb is. De ha esetleg egyelőre nem tudsz érdemben lépni, akkor is jó, ha rálátsz külső szemmel a családodra, mert erőt ad, segít feldolgozni.
2019. ápr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, ne vedd magadra a bunkó kommenteket, amikor ebben a kategóriában írok ki kérdést, nálam is minimum minden második válasz az, hogy "kamuuuuuuuuu", meg hogy "amig ott laksz és a szüleid kenyerét eszed, kuss a neved!!44!!4".

Az a maroknyi normális ember, aki tud szöveget értelmezni, már mindent leírt előttem: nem, nem normális az apád viselkedése, de megváltoztatni nem tudod. Amint teheted, költözz el és többé ne nyisd rá az ajtót.

2019. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
29%

Elmondanám miért kamu!!!


Ha annyira szar lenne otthon (akár csak fele igaz, annak amit írsz) akkor már rég MENEKÜLNÉL, akárhová, akárkihez azonnal! Pláne, hogy a 18at is betöltötted.


Én 17 évesen menekültem el, estin folytattam tovább a tanulmányaimat és mellette

heti 4 napot 10 órában dolgoztam, szoba-bérletben laktam. Én tudom, hogy milyen az amikor "rossz otthon" és most finoman fogalmaztam...ezért felháborít, mikor a sok unatkozó fiatal írogatja a kamu storyait unalmában!

Se nem vicces, se nem menő.

2019. ápr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
egyem az okos kis buksid:)
2019. ápr. 14. 00:26
 35/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden jóindulatú válaszolónak.

Meg a rossznak is.


#31 Pont a héten rendeltem meg a könyvet.Nagyon remélem, hogy egy kis enyhülést hoz. Nagyon bíztató a véleményed róla:)

2019. ápr. 14. 00:29
 36/44 anonim ***** válasza:
5%

Ilyen paraszt stílussl amit itt, mint "áldozat" előadsz, nem csodálom hogy apád ver, meg is érdemled!


Persze mivel kamu story,így tök m1.:D

2019. ápr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
15%
Elolvastam a 4 oldalt, de már az első kommentjeidből levágtam, hogy kamuzol kérdező. Üvölt a stílusodról. Miért kell ez? Rengeteg kamu van. De szerencsére már IP cím alapján ki lehet deríteni azt is, hogy hol laksz. Főleg olyan embernek, akinek a fél baráti köre programozó otthon is és Angliában is.
2019. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

#36 Oh, már előre vizualizáltam ezt a kommentet tőled. Köszönöm, hogy újfent alátámasztottad a nézetem: vannak hajthatatlan háborodottak, és nem lehet velük semmit sem kezdeni.

U.i. megsúgom, kettőnk közül te vagy a tajparaszt. Én végig, főleg annak fényében, amit itt leműveltél, kultúrált voltam. (nézz utána mit jelent a szó)


#37 Semmi ‘kamu’ nincs a történetben.

Mindig is tudni akartam, hogy lesz valaki annyira nagyra magával, hogy gépen keresztül úgy hiszi képes belelátni más emberek életébe? Taníts, kérlek, adhatnál egy kis egót nekem is.

Addig is gratulálok, szép napot.

2019. ápr. 14. 11:04
 39/44 anonim ***** válasza:
93%

Nem, ez nem normális.

Nálunk is megesik, hogy valaki (én vagy a szüleim) túlzásba esünk egy-egy beszólással, de utána kölcsönösen bocsánatot kérünk, és nincs olyan, hogy én nem beszélhetek abban a stílusban, ahogy ők szólnak hozzám. Egy egészséges család tagjai egyenrangúként beszélnek a másikkal.

Amint lesz rá lehetőséged, menekülj onnan, egyebet nem igazán tudsz tenni.

Ha apád egyszer tényleg komolyabban megver, feljelentheted.

2019. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
10%

Mérgező szülők, persze.

Nehogy már engedélyt kelljen kérni a 18 évestől, hog vendígéet hívajanak. És nehogy már normális legyen, hogy a lányka odavágja apunak, hogy pofa be.

Tényleg ennyi hülye van itt??? Megnézlnélek benneteket otthon, hányan pitiztek a gyereknek, úgy, ahogy itt előadjátok...

2019. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!