Indulatos anya?

Figyelt kérdés
Édesanyám eléggé hirtelen haragú, és sokszor már a nem eltűrendő kategóriába lép át. Egész életemben kiabált mindenkivel a családban és csapkodott ha bármi nem tetszett neki, ez nagyjából heti rendszerességgel előfordul. Elég szorongós, szégyenlős, énkép-zavaros felnőtt lett belőlem, valamint szociális fóbiám is van. Most értem arra a pontra, hogy nekem ebből elegem van, és nem szeretnék tovább tűrni és saját magam lelki egészségét tovább rontani. A megbeszélés nem opció, ugyis ha szóváteszem a viselkedését, akkor is engem hoz ki hibásnak, és kezdődik elölről a kiabálás és csapkodás, meg hogy mit képzelek magamról, hogy "miért ő tűrjön mindig mindent csendben". Elköltözni egyelőre nincs lehetőségem. Elsődleges célom, hogy a 21 év alatt okzott sebektől megszabaduljak és megtanuljam kezelni édesanyám indulatait. Esetleg ha valaki átélt hasonlót, szívesen meghallgatnám, hogy ő hogyan kezelte ezt. 21/L
2019. ápr. 16. 11:06
1 2
 11/13 anonim válasza:
0%
Menj el dolgozni, akkor el tudsz költözni.
2019. ápr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Detto ilyen anyam volt. Ma ahogy felnott fejjel felhozom neki ezeket a serelmeimet, martirkodik, es egy percig nem erzi rosszul magat amiatt, mert minden nap idegbetegen jart haza, csapkodott, tort, zuzott, uvoltott, hogy ongyilkosnak kellett volna lennie, meg ilyenek. Meg persze szidott engem, pedig egy csendes, visszahuzodo gyerek voltam, tekintve, hogy a suliban is bantottak. Olyanokert megutott, mert talalt az iskolataskamban egy ezrest, meg mert levalt a 3 eves muanyag barbie baba feje. Eleg regota depresszios vagyok, es panikrohamaim vannak. Ma meg ezert csesztet, hogy miert ilyen az alaptermeszetem, meg miert vonulok el mindig a szobamba, ha itthon vagyok. Na vajon...

En tudom hogy csak akkor fogok megvaltozni, ha elhuzok vegre. Amig mellette elek, addig valahogy el kell viselnem. Nekem az is sok ido utan esett le, hogy nem szentiras amit mond, es miutan sok ismerosunk panaszkodott rola nekem, konnyebben tudom kezelni a hulyesegeit. A kulcs az hogy erzelmileg elhatarolodj.

Voltam pszichologusnal, nagyon sokat segitett, hogy ne erezzem magam egy nyomoreknak, de sajnos elment szulni, es valahogy felbemaradt a kezelesem, azota nem voltam.

2019. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Pszichológus van TB alapon is.

Menj el mielőbb.

Tanácsokat kérhetsz a neten is.

2019. ápr. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!