Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya vagyok ha már...

Rossz anya vagyok ha már várom hogy a 2 éves gyerekem óvodába menjen és én vissza mehessek dolgozni?

Figyelt kérdés

A párom azt vágta a fejemhez tegnap, hogy milyen anya vagyok hogy meg akarok szabadulni a gyermekemtől és óvodába adni azért hogy mehessek dolgozni?

Jelenleg is dolgozom, van egy panziónk, és amit tudok segítek. Azt tudni kell hogy a panziónk anyósék hátsó udvarán van, és a párom anyósommal vezeti. A mii lakásunk is a panzióban van.

Anyóssal nem olyan rózsás a viszonyom és szeretnék kicsit kiszabadulni innen, és s szakmámban elhelyezkedni..


2019. ápr. 12. 08:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

A párodtol kéne megszabasulnod...

Ezért szerintem nem vagy az!

2019. ápr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Tulajdonképpen miért akartál gyereket? Tudsz válaszolni erre a kérdésre, vagy sosem gondolkoztál el ezen? Nem kötekedésből kérdezem, csak mivel én childfree vagyok, így totál nem értem, miért akarnak szülni az emberek. Akik utána imádják a gyereket és ki sem engedik a kezükből, azoknak valahogy elhiszem, hogy akarták, de akik nem, azt nem értem, hogy minek kellett? Nem kötelező szülni, már feltalálták a fogamzásgátlást. És akkor nem lennének ezek a problémák sem.
2019. ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kettes. Nekem sincs gyerekem (még), de megértem a Kérdező problémáját. Szerintem szereti a gyermekét, de az anyaságon is túl van élet. És azt szeretné visszakapni, egy kicsit. Attól még nem fogja leszatni a gyerekét, ha vágyik vissza dolgozni, és megmutatja mindenkinek hogy nem kell őt eltemetni. Kell egy kis kihívás illetve lehet, hogy az anyós egy kicsit rátelepszik.

Nem mindenki szereti a négy fal között leélni az életét.

2019. ápr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Én visszavàgtam volna, hogy ő meg rossz apa, mert folyamatosan dolgozik, nem akart otthon maradni. Apuka is lehetne gyesen, csak szólok.

Egyáltalán nem vagy rossz anya, sokak küzdenek ezzel, csak nem merik kimondani. Nyilván 3 even keresztül otthon lenni egy kisgyerekkel nem egyszerű, anyagilag is kiszolgàltat. Természetes, hogy vágysz vissza. Ettől még lehetsz jó anya.

2019. ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is van kettő. Imádom őket, de 2-3 év után az ember vágyik rá, hogy felnőttek között lehessen gyerek nélkül. Ettől nem lesz rossz szülő. Az, ha valaki nem engedi el egy percre sem a gyermek kezét, ugyanannyira káros, mint ha nem törődne vele egyáltalán.
2019. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Na, máris megjött a gyerekutáló, meg a haverja, aki adja a "jó" tanácsokat, váljál el.. Keserű szörnyek.

A legnehezebb időszak a kicsiknél a dackorszak, a legtöbb szülőt megviseli, rengeteg türelmet igényel. Az én gyerekeim 2 évesen mentek bölcsibe és nagyon szerették. Igényük van a közösségre, egymástól is sokat tanulnak. Ha van lehetőségetek, adjátok bölcsibe, te pedig 6 órában dolgozz azt, amit szeretnél, amihez értesz. Én sem szívesen laknék és melóznék anyóssal.

2019. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

A fenti válaszokkal egyet értek, így van, jó anya vagy, teljesen jogos igény, hogy szeretnél kiszabadulni minden tekintetben, és pontosan ebben az időszakban lesz igénye a gyereknek is a közösségre, amikor úgy érzi anya, hogy már "kevés" egyedül társaságnak a kicsinek. (4 gyerekem van).

A 2-es hozzászóló csak addig lesz megmondóember ebben a témában, amíg netalán mégis vállal gyermeket. Már nem lesz ilyen ítélkező.

2019. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ez abszolút nem elítélendő, jogod van ehhez, és nem ettől lesz valaki rossz anya.

Azonban azt mondom kétszer gondold meg, mert ez az egy év nem a világ, viszont soha többet vissza nem térő időszak. Nekem a barátnőm ugyanígy volt el is ment a gyerek a bölcsibe, aztán eltelt az az egy év, a gyerek folyamatosan tanult új dolgokat, a dadusok olyan dolgokat meséltek hogy most csinálta először ezt meg azt stbstb, és a barátnőm verte a fejét a falba hogy kihagyta ezt az egy évet mert lemaradt egy nagyon édes időszakról a babával.


Ezt gondold át hogy biztos ér e annyit, hogy kihagyd. Ha azt mondod hogy mindenképp menjen a gyerek bolcsibe, akkor meg ne foglalkozz mással, ki mit mondd. Rengeteg anyuka nem dolgozik egyáltalán, otthon vannak háztartásbelik és abszolút a minimumot hozzák ki a gyereknevelésből... szóval szerintem nem függ ez össze azzal hogy mennyire vagy jó anya.

2019. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem, de miért nem adod bölcsibe ?
2019. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem érzed jól magad ebben a helyzetben, azt a gyerek is megérzi. Egy bizonyos kor felett neki is szüksége van a biztos szülői háttér mellett hasonló korúak társaságára is. Neked kell érezned, hogy eljött-e már ez az idő. Nem attól leszel jó anya, ha 0-24-ben a gyereked mellett vagy és lesed minden kívánságát, hanem ha megadod neki azt az érzelmi támaszt, figyelmet és törődést, amire szüksége van.

A párodtól pedig nem korrekt, hogy érzelmileg zsarol. Ő is foglalkozhat a gyerekkel, nem csak te. Egy gyereknek apára is ugyanúgy szüksége van, mint anyára. Ha jól sejtem, már rég nem szopik 3-4 óránként, hogy az anyjához legyen kötve, bár a tesóm még ebben az időszakban is megoldotta, hogy ki tudjon mozdulni (be is kattant volna, ha nem tud, mert ő ilyen).

2019. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!