Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy elengedjen?

Mit tegyek, hogy elengedjen?

Figyelt kérdés

Anya nem akar sehova sem elengedni péntek esténként. A barátaim mind kint vannak mindig együtt, jól érzik magukat (nem nagyon isznak). Anya azt mondja, hogy azért nem mehetek el, merthogy sötét van és félt a részegen mászkáló emberektől, de erre én csak azt tudom mondani, hogy nagy társasággal lennénk (ami igaz is, fiúk-lányok vegyesen). Mit mondjak még neki?

-> az meg megvolt, hogy óránként írok neki, hogy minden okés


16/l

(ezért már általában nem is hívnak sehova, meg a barátnőim is mondják hogy engem úgy sem engednek el, minek hívjunk...)



2019. ápr. 19. 09:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#2 Azt a srácot megölték...
2019. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

szerintem 14 éves kortól már simán kijárhatnak szórakozni, beszélgetni esténként. engem is 8. osztály után elengedtek, sok más bandával megismerkedtünk, sok barátom, haverom lett, akikre ma is számíthatok.

Most maradnak ki a fiaim 8.-ból, de én nem fogom ketrecben tartani őket, bár most is elég sokat eljárnak focizni, péntek délután edzés, szombat vagy vasárnap meccs, utána mehetnek a barátaikkal dumálni, meg szórakozni, télen korizni, stb. de este 7-8-ra még otthon kell lenniük.

Strandra nem engedném el őket még, de nyáron 10-ig már biztos kiengedem őket minden nap, esetleg egyszer-egyszer tovább is.

ha valamit ki akarnak próbálni, azt úgyis ki fogják bárhol, bármikor, sőt számítok is rá, hogy előbb utóbb lesz olyan, hogy részegen jön valamelyik haza, de legalább megtanulja, hogy hol a mérték és meddig mehet el. Cigitől nem féltem őket, mert szerintem a sport fontosabb nekik, meg nem is adnék rá pénzt, inkább a drogok aggasztanak. De ha ilyen előfordulna, akkor biztosan nem lenne jó vége és erre fel is hívtam a figyelmüket.

Szerintem inkább szülőtől függ, hogy mennyire engedékeny, de hát mikor szórakozzon, meg ismerkedjen egy fiatal, ha nem ebben a korban. Sajnos ismerek példát az ilyenekre a saját környezetemben is, szegény gyerek semmit se önállósodhat, viszik iskolába, érte menne, még boltba se mehet egyedül, mert közösen kell menni... és csodálkoznak, hogy a gyerek egész nap gépezik, meg nincsenek barátai.

2019. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Anyud is volt fiatal, és valószínűleg még élénken emlékszik, milyen erős volt a vágy ösztökéje 16 évesen. :-))
2019. ápr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tudnád megismertetni a barátaidat anyukáddal? Ha látja, hogy jó társaságban vagy hátha megenyhül. Ha nem akkor sajnos ki kell bírnod amíg 18 leszel. 🙁
2019. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!