Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám minden nap azt...

Édesanyám minden nap azt vágja a fejemhez, hogy miattam fog meghalni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha valami, amit csinálok nem tetszik neki, azonnal azzal fenyegetőzik, hogy öngyilkos lesz, vagy éppen miattam fog meghalni, pl. Szívrohamot kap. Egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak. Úgy érzem, tönkreteszi az életemet.
2019. febr. 2. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Attol fűgg mit csinálsz hogy attol szivrohamot kap'?
2019. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Irj privátba és adok tanácsot
2019. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba, nem vagy felelős azért, hogy ő mit csinál. Elég undorító dolog az érzelmi zsarolás, ez is az erőszak egy formája. Csak ő manipulációval kényszeríti rád az akaratát, nem fizikai erővel.
2019. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen esetek többségében hajlandóság nincs a háttérben, mert ez egy egyszerű érzelmi zsarolás. Ha hagyod, akkor a fejedre fog nőni, mert tudni fogja, hogy ha ilyeneket vág a fejedhez, akkor majd minden úgy lesz, ahogy ő akarja.


Egyébiránt az öngyilkosságot elkövetők, vagy megkísérlők többségénél nem véletlen, amikor a közvetlen környezetük döbbenten áll az eset előtt, mert semmi előjel nem volt ilyenre.


Az én anyám is hasonló volt, igaz nála ritkán voltak az öngyilkossággal fenyegetőzés, mert ő inkább az önsajnáltatós részt választotta. Számomra sokszor megalázó volt, amikor valamit csinált, amiért jogosan összevesztem vele, és még a végén nekem kellett bocsánatot kérni tőle.

Aztán eljött a pillanat, amikor betelt a pohár. Ignoráltam a nyekergését. És tudod mi történt? Semmi. Velem már nem csinálja, mert látja, hogy akármit mond, vagy bőg, sajnáltatja magát hasztalan. Most a jelenlegi élettársával játssza el ezeket.


31/F

2019. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennél undorítóbb érzelmizsarolás a világon nincs.
2019. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért leirhatnád Hogy fiu vagy,Vagy lány?
2019. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért számít, hogy fiú-e vagy lány?
2019. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmit ne csinálj, ne foglalkozz vele. Menj ki az adott helyiségből. Nem lesz se öngyilkos, se meg nem hal saját akaratából.
2019. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hacsak tényleg nem súlyos dolgokat csinálsz akkor ezek üres fenyegetőzések és ne aggódj miatta.
2019. febr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki a legközelebbi ilyennél, hogy akkor álljon neki gyorsan, mert dolgod van.
2019. febr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!