Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, tudom hogy...

Mit csináljak, tudom hogy azért csinálja mert aggódik és szeret de akkor is már egy kicsit sok?

Figyelt kérdés

Amikor ott vagyunk akár egy családi összejövetelen vagy ilyesmi és ott van velem az apukám is,akkor még egy 1,5%os sört sem ihatok meg,ha születés nap van és akarok inni 1 fel pohár pezsgőt akkor is azt mondja apa h mit képzelek magamról meg hogy merek alkoholizalni.es a többi alkoholos italra pl:pálinka stb ra se nézhetek.Hogy értessem meg vele h már nem vagyok kis gyerek.


18/F



2019. ápr. 22. 23:07
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és ha meg szeretnek enni egy olyan csokit ami alkoholt tartalmaz:pl:konyak-megy,meg azt sem engedi
2019. ápr. 22. 23:09
 2/19 anonim válasza:
31%

ÚRRRRRRR Isten téged az apád agyon félt.!

Mondd meg neki hogy már nagy vagy és engedje meg.

Nem fogod agyoninni magad de egy kicsi neked is kell.

Kérdezd meg tőle hogy miért nem ihatol??!

2019. ápr. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

18 elmultal, akkor koltozz el. Nyilvan nem tudsz mert tanulsz stb nincs kereseted, akkor viseld el. Megertetni nem fogod tudni vele.... megprobalhatsz vele beszelni rola de nem hinnem, hogy hat.

Vagy lazadsz es csak azert is megiszod azt az egy poharat.

Nekem mindig azt mondtak a szuleim 16-17 eves koromban, hogy inkabb elottuk/ veluk igyak "unnepekkor" mint az o felugyeletuk nelkul.

2019. ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

Apukád nem aggódik és nem szeret: végletesen kontrollálni akar.

Az italon kívül semmi egyébről nem írtál, de fogadok, hogy más is van, amiben hasonlóan viselkedik. Csak az nem zavart annyira, hogy kérdést írj róla.

A költözésen kívül én sem tudok jobbat. Főiskolára/egyetemre mindenképp messze menj otthonról.

2019. ápr. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonymousreview60 ***** válasza:
43%
#4: +1
2019. ápr. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

#4 +1


Ugyanakkor teljesen felesleges mérgező anyagokat fogyasztani csak azért, mert mások több ezer éve ezt csinálják.

2019. ápr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Beszélgess vele. Miért aggódik ennyire? Talán volt valami rossz tapasztalata, alkoholista családtag, ismerős?

Vagy csak a sok történet, újságcikk, amit fiatalok féktelen, alkoholmérgezéshez vdzető ivászatairól hallani teszi ilyen mértéktelenül óvatossá?

Egyébként ő iszik alkoholt?

Beszéljetek arról, mi az a mennyiség, amit egy felnőttnél még nem tart problémásnak? Az majd a következő lépés lesz, mikor el kell rendeznie magában, hogy bizony, már te is felnőtt vagy, és a te döntésed, hogy iszol-e és mennyit. Ez nem könnyű a szülőknek. Húsvétkor én is erősen küzdöttem magammal, hogy ne tegyek rosszalló megjegyzést a keresztfiamra, aki harmadszor töltött magának a borból. A józan eszemmel tudtam, hogy nem szabad, de bizony sűrűn kellett ezt mantráznom magamnak. Ráadásul így se ivott két decinél többet, 80 kiló, és elmúlt harminc.

2019. ápr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

Én lehúznék a szeme előtt egy felest, mélyen a szemébe néznék, és megkérdezném mi baja van.

Anyukád mást gondol vagy csak bólogat apádnak?

2019. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Most ez a legnagyobb bajod komolyan? Én sosem iszom alkoholt pedig senki nem tiltja.

Majd ha elköltözöl berúghatsz minden nap ha ez a legnagyobb vágyad.

Nyilván egy alkoholos csoki túlzás. De az is túlzás, hogy ekkora ügyet csinálsz ebből. Nem ihatsz alkoholt apád előtt. Ő ilyen. Gondolom nem vagy vele 24 órában. Bírd ki. Egyébként meg úgy csinálsz mintha nem létezne semmi öröm vagy boldogság alkohol nélkül. Nem is egészséges. Most ezért érdemes bosszankodni meg apáddal veszekedni? Ha szereted apádat fogadd el, hogy ilyen. Senki sem tökeletes. Ráadásul épp most lettél 18. Még szoknia kell, hogy az már felnőtt kor. Felnőtt viszont nem az alkoholtól leszel. És ez a problémázás elég gyerekes. Nőlj fel és majd apád is észre veszi, hogy nem kölyök hanem férfi vagy. Nyilván 30 éves korodban nem fog szólni egy konyakosmeggy miatt. Ha igenvmeg lehet röhögni. Ennyi

2019. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
3. Húh nem ihat alkoholt otthon. Azonnal költözzön el mindenképp. Szerintem az apját is tagadja meg nem mert eu tűrhetetlen? Micsoda rossz apa. ☺
2019. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!