Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám kórházban van, mit...

Apám kórházban van, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy hete elesett és beverte a fejét. Egy-két napig a látható horzsolásokon kívül nem volt baja, de utána elkezdett zavarodottan beszélni. Mondtam neki hogy menjen orvoshoz, de ő nem akart. Nem erőltettem utána, ez mondjuk az én hibám. A teljes sztorihoz hozzátartozik hogy apám rengeteget terrorizált, és emiatt nem tudom nem utálni. Félek tőle és utálom, kerülöm amikor tudom mert nem tudom mikor robban és esik nekem megint. Emiatt azt hittem hogy ha történik majd vele valami, teljesen közönyös leszek vele szemben. Ehhez képest rengeteget sírok és nem bírok egyedül lenni. Borzasztóan érzem magam, egyrészt sajnálom hogy kórházban látom kiszolgáltatottan, másrészt utálom magam hogy képes vagyok sajnálni valakit aki annyi szenvedést okozott mint nekem ő. Keresztanyám (aki apám nővére) is rengeteg terhet rám rak, mondjuk akaratlanul. Ő elvárja hogy amikor csak lehet legyek apám mellett, hogy segítsek neki amiben lehet stb. Ezeket csinálom magamtól is (mondjuk én szívem szerint kevesebbet látogatnám, akármennyire is gonosz ez) mert tényleg sajnálom, de így valahogy olyan mintha bele lennék kényszerítve és nem tudom jól csinálni. Nem tudom szeretni apámat mint keresztanyám, és emiatt borzasztó bűntudatom van. Másrészt tudom hogy apám 100%-ig rászolgált erre. Nagyon sokáig próbáltam szeretni, próbáltam mindenben megfelelni neki, de már nem megy. Ráadásul (tudom hogy ez gyerekes) de nagyon félek és úgy érzem hogy minden egyszerre zuhant a nyakamba. Egy rokonom se él a környéken, teljesen egyedül vagyok és ez nagyon nyomaszt. A barátaim próbálnak segíteni, de így érettségi előtt nem várom el tőlük hogy mindig lógjanak rajtam csak mert nekem most rossz. Ja és ne értsetek félre, szeretném hogy apám rendbejöjjön teljesen, és káröröm sincsen bennem egyáltalán.

Ne haragudjatok, tudom hogy hosszú és lehet hogy valahol zavaros, de muszáj voltam kiírni magamból.


2019. ápr. 23. 18:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Látogatom egyelőre minden nap, és próbálok neki segíteni. Valaki kérdezte hogy apámmal lakok-e, igen vele. Ketten lakunk csak.


#10 Részvétem apukád miatt!

2019. ápr. 25. 18:34
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Orulok, hogy igy dontottel, igy helyes, apukadnak jobbulast kivanok, remelem, valamelyest rendezodik majd a kapcsolatotok is!
2019. ápr. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12 Az a baj hogy ezt nem fogom bírni minden nap csinálni, ígyis hulla vagyok
2019. ápr. 26. 14:55
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

Tudom, de azert megnyugtatobb, ha amikor tudod, teheted, latogatod. O sem, senki sem varja, hogy minden nap ott legyel, es ha nem tudsz menni elore, viszel tiszta ruhat, torolkozot, wc papirt, ragcsalnivalot, ezt, azt, esetleg ami kellhet.


Esetleg, ha elzarhato, nem art, ha telefont is be tudtok iktatni es akkor egy beszelgetes is megoldas lehet latogatas helyett.


Kitartas, nehez elethelyzet ez, tudjuk!

2019. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Az a baj hogy ezt nem fogom bírni minden nap csinálni, ígyis hulla vagyok"

Ez nem "baj", hanem teljesen természetes. Ezért írtam már korábban is, hogy saját magadat is szeresd, ne csak őt: csak akkor menj, csak annyi ideig maradj, hogy mindkettőtöknek (ne csak neki) használj vele - aztán menj haza, pihenj, tanulj, stb., hogy megmaradjon a testi-lelki egyensúlyod, mert semmi szükség rá, hogy te is lebetegedj.

2019. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy alakult a törteneted. Remelem sikerült az érettségi. De egy tanács a jövőre nézve! Te önmagadért vagy elsősorban felelős. Rendes gyerek vagy. Amit érzel meg teljesen normális. De ideje saját magadra koncentrálni és ha teheted amhelyedben elmennék kollégiumba távol egy ilyen apától. Rendes vagy hogy mellette álltál a bajban. Nem kell bűntudatot é4dezned nincs miért. Persze hogy aggódsz. Ez is természetes. Az is hogy ennek ellenére vannak benned iránta érzések. De ideje hogy legalább te figyelj magadra ha már apád nem tette meg! Az életedet ne rendeld alá másnak. Főleg ne olyannak ki rondán bánik veled.
2019. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!