Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha kiskorú...

Mit szólnátok ha kiskorú gyermeketek az engedélyetek nélkül tetkóval állít haza?

Figyelt kérdés
Nagyon megbüntetnétek?

2019. ápr. 25. 18:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
25%

Vannak olyan helyek, ahol meg szuloi engedelyel sem csinaljak meg kiskorunak.

Tetovalot siman feljelentem.

Gyerek tetkojat nem bantom, hogy legyen mi eszebe juttassa egy eleten at hogy mekkora marha volt.

Na es a zsebpenze es a szabadideje jobban le lenne korlatozva mint egy eszak koreainak.

2019. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%
Rajtam is sok tetoválás van, nyugodtan megbeszélhetné velem a gyerekem, hogy milyet szeretne, mert én nem tiltanám el őt ha igazán ezt szeretné.
2019. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
62%
Az én gyerkeim szerencsére nem tették meg, szóba hozták ugyan, de nem engedtem, így nem is tették. Most felnőtt fejjel már azt mondják, igazam volt, nagyon bánnák, ha megengedtem volna nekik.
2019. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
69%
A kor sem mindig mérvadó. Hiába tölti be valaki a 18. életévét, olyan tetoválásokat csináltatnak maguknak, hogy néha én szégyellem magam, mikor látom őket az utcán.
2019. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
51%

Erre nem lehet normális választ adni amíg nem tudni hány éves a gyerek, mekkora a tetoválás, mit ábrázol és mi az indíték. Ha nem bízott benned akkor lehet némiképp te is hibás vagy. Bár ennyi infóból ezt sem lehet megítélni mert lehet olyan ok ami mindent felülír.

A tetoválót viszont mindenképp feljelenteném. Nagy veszekedést csapni azért nem jó ötlet. Mert csak távolabb kerül tőled a gyerek.

2019. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell amúgy engedély a tetováláshoz, a tesóm tetovál, és csak a szalonnak kell engedély. Nincs itthon szabályozva a tetoválás oktatása, mester mellett vagy maguktól tanulnak.


Tesómnak amúgy van ilyen nyilatkozat mintája, amit elvileg aláírattatna kiskorú a szülővel, gyakorlatban aki túl fiatalnak néz ki, azt nem tetoválja. (Nem akarja, hogy a szülők elverjék, bár szerintem nőt csak nem vernének meg, de ki tudja.)

2019. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

:DD

Tetovalt vagyok.. nem kicsit:D Es ha a gyerekeim szeretnenek en nem fogom tiltani egyaltalan.. es nem azert mert nekem van,hanem mert a gyerekem jol atgondolta es tenyleg ezt szeretne akkor boldogga teszem azzal,hogy tamogatom. Nyilvan nem 12 evesen,de ha mondjuk 16 evesen kitalalja es mondjuk visszaterunk erre ket honap mulva es nem hagyott alabb a lang akkor amen.

2019. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
14 év alatti (tehát kiskorú) gyermekemet életfogytig tartó büntetésbe helyezném,aki pedig csinálta neki...nos...nem írom le mert akkor kitilt az admin
2019. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
47%

Énszerintem ilyen nem fordulhatna elő, mert majd jó lesz a gyerekeimmel a kapcsolatunk, hogy majd mindent elmondhatnak. És ha túl fiatalnak gondolnám pl , akkor megmondanám neki, hogy várjon még a tetoválással, mert nem kell elsietni, elhamarkodni. Nehogy később már majd meggondolja magát, hogy mégse akarja.

De egyébként hát nem tudom, szerintem már te ott egy szidással is már nem tudsz mit csinálni. Szóval én nem kiabálnék vele, ha ilyen mégis előfordulna, nem is bűntetném meg. Hát már mit érnék vele, már ott lenne rajta a tetkó, és ha pl azt mondta, hogy a barátaival megy plázázni, vagy videójátékozni, és mondjuk lenne ottis számít az őszinteség meg a bizalom(!!!) na tehát ha így menne el , hogy nem odament végül ahova mondta; hát nem tudom. Ezért jó dolog baráti, személyes, bizalmas kapcsolatot kialakítani a gyerekeinkkel, hogy érezze, hogy tudja, hogy nekünk mindent elmondhat. De utólag meg késő bánat pl, ha valami elromlik, és valami olyan alakul, amire a szülő nem számít; de mondjuk hát figyelj, a gyerek bőre; tehát végülis elég nagy büntetés lesz neki, ha pár év múlva mondjuk meggondolja magát, hogy mégsem kéne neki a tetoválás, de már rajta van. Szal, ha rossz lesz neki, ha hátrányára válik, akkor őbaja, már meg is szivatta saját magát, tehát már nem is kéne neki büntetés, meg különbenis őbőre. Tehát ha rossz lessz, akkor már meg is büntette saját magát.

2019. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg semmit azon túl, hogy tetszik-e vagy nem, az ő testén van, neki kell vele élnie, nem nekem.

Persze tényleg függ a dolog attól is, hogy most egy 12 vagy egy 16 évesről beszélünk. Egy 12 évesnél azért valszeg elbeszélgetnék a mű elkövetőjével, egy 16 évesnél eszembe se jutna...

2019. ápr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!