Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha kiskorú...

Mit szólnátok ha kiskorú gyermeketek az engedélyetek nélkül tetkóval állít haza?

Figyelt kérdés
Nagyon megbüntetnétek?

2019. ápr. 25. 18:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
23%
A szidás helyett inkább arra döbbenteném rá,hogy még nagyon sokat fog nyúlni a teste és pár év múlva lehet csak egy paca lesz az a tetkó.Ha meggondolja magát és leszedetné egy forintot nem adnék neki.Keresse meg maga az árát.
2019. ápr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
18%
Nem büntetném, de a továbbiakban nem bíznék meg benne, és jönne vissza a dedós korszak, ahol apuci kocsival hozza-viszi a pici gyermekét mindenhová, és az sehova nem mehet apuka nélkül. Plusz kapna egy fejmosást, hogy megértse, amit magára varratott, az élete végéig ott marad így vagy úgy. Ha meg levetetné, rábíznám az ehhez szükséges pénz megszerzését. Mondjuk ez számára lehet büntetés lenne, hisz a fiatalok körében igen kínos, ha a szülő szorosan fogja a gyeplőt, de én nem tartom annak.
2019. ápr. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
8%
hat nem orulnek neki,de nem engednem meg hogy rajta maradjon,mivel kiskoru enyem a feleloseg,ha most elnezek felete mi a kovetkezo lepese,lehet baratok bararatnok beszeltek ra,lehet az o csaladjuk ban elfogadott,de en nem fogadnam el,kiskoruan milyen feleloseget erez az elettel,szemben,meg nem tudja mit hoz az elet,kesobb,sokan irjak az o teste,azt csinal vele amit akar hat nem!!18 ev alatt en felelek erte,de ha nagykoru lesz azt csinal amit akar a testevel,es sunyi modon beallit a tetovalasal,kiskoruan,azzonal ,leszedetnem rola,a tetovalot feljelentenem ,es koteleztetnem ra,az eltuntetest o fizesse,e gyerekemel meg nagyon elbeszelgetnek,azert ne a nyul vigye a puskat!!a kiskoru meg gyerek,dontes keptelen,sok mindenre ra lehet szedni,
2019. ápr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

16 éves elmúlt a lányom,sokat beszélgettünk a tetoválásról, kb 2 éve ugyanazt a kis mintát szerette volna. Elvittem az én tetoválómhoz rendes szalonba. Mindenki hepi, a tetoválás elkészült, a gyerek őszinte volt :) (egy 10Ft-os nagyságú mintáról van szó egyébként)


És osztom az egyik előttem szóló válaszát, fel se merülne a gyerekemben, hogy ilyesmit titokban csináljon. Szerencsére van olyan a kapcsolatunk, hogy bármit elmondhat őszintén

2019. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
#24 +1
2019. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát első dolgom lenne kideríteni hogy hol csináltatta. Ha rendes szalon, akkor sem örülnék de ha valami ismerős, valami e-bayről rendelt franccal varrná ki, hát ott kapnék agyverzést. Volt olyan osztálytársam aki így csináltatta és nagyon csúnya vége lett mert elfertőződött.


A tetoválásra egyébként én nagyon nyitott vagyok, nekem is van. Ha lesz gyerekem akkor őt sem fogom tiltani, de! azt mindenképp szeretném hogy komolyan gondolja. A tetoválás egy életre szól, nem olyan mint egy piercing amit kivesz és majd elmúlik. Ha tényleg komolyan gondolja, nyilván párommal megbeszélve, biztos megtudunk egyezni, sőt én segítek neki normális szalont is keresni a fentebb leírtak után.


Ha ennek ellenére titokban csináltatná akkor nagyon csalódott lennék és úgy érezném, valamit elrontottam hogy nem bízott meg bennem annyira hogy beavasson.

2019. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
100%

Nézd, én megbíznék a gyerekemben annyira, hogy megkérem, hogy mondja el, miért csinálta, aztán hagynám az egész ügyet. De nem büntetném(én, amikor 16 voltam, egyszer büntetés kaptam, borzasztó volt, és ezután hetekig egyetlenegy szót sem szóltam apához.) ezt nem akarod, ugye?

kérd meg, hogy legközelebb beszéljétek meg

2019. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a gyerek igaz? Gondolom ha a szülő lennél nem hagytad volna szó nélkül.. Ha nem is büntetd meg, de minimum elbeszélgetsz vele.. Nos, ha 16 vagy, normalis szalonba engedély kell. Valami haverral akarod igaz, és nem szalonban?Akkor nagyon haragudnék, ha valami zugtetkós csinálná otthon. Biztos személyesen felkeresném ezek után. Igazándiból annak örülnék, ha a gyerek odaállna elém és elmondaná mit szeretne, hozzátenné, hogy rendes szalonban, vagy álltalam ismert pl(tetkósTibi) nem főállású művész csinálná, akiről tudom, hogy megbízható steril körülmények között dolgozik. Ha min 16 éves, magának fizeti és izléses, akkor oké. Attól függ milyenek a szülők, ha azt mondják szó sem lehet róla, akkor közöld, hogy oké, de ha betöltöd a 18at úgy is megcsináltatod. Van aki ilyenkor azért elgondolkozik, de olyan is, aki azt mondja, hogy akkor kitagad
2019. ápr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Én 17 éves vagyok, pár hónapja csináltattam a szüleim engedélyével. Szerencsére van velük olyan jó viszonyom, hogy eléjük álltam és kértem, hogy írják alá az engedélyt, pedig alá tudtam volna hamisítani, ha nagyon akarom.

Nem örültek annyira, de megértették, miért szeretném, és azt mondták, mivel az én testem, és tudják, hogy ha most nem engedik meg, egy év múlva úgyis megcsináltatom, úgyhogy nem állnak az utamba.

Szerintem ha nem szólok, rosszul esett volna nekik, hogy nem bízok meg bennük, és azért szidtak volna le, hogy nem mondtam nekik, nem magáért a tetoválásért.

2019. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

#23 ,,kiskorú még a gyerek, döntésképtelen"... Azért elég érdekes felfogásod van. Egy 14-17 éves már a tetoválásnál fontosabb dolgokról is maga kell, hogy döntsön (pl pályaválasztás, nyelvtanulás, munkavállalás, sok esetben kereset beosztása, vagy magánéleti dolgok), a felelőtlen esetleg ideillőbb szó, az sem mindig életkortól függ. Van, aki 12 évesen érettebb és kötelességtudóbb, mint néhány 20-25 éves fiatal.

Döntésképtelen is lehet még egy középkorú ember is, ha valakinek nehéz kitalálni mit akar, az általában egy veleszületett tulajdonság, én pl nagyon határozott vagyok kiskorom óta, mindig tudom, mit akarok, hogyan, mikor és miért, ezzel szemben ismerek olyan 40 feletti anyukát, akinek a legapróbb döntés meghozatala is napokig-hetekig tart.

2019. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!