Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim nem...

Normális, hogy a szüleim nem igazán engednek el sehova?

Figyelt kérdés

Bárhova mennék el barátokkal egy évbe egyszer akkor csak veszekedve-morogva engednek el. Bármi, ami nem a környező 1 kilométeres körzetbe van, és ahova kocsival kell menni az máris halálosan veszélyes meg fölösleges pénzkidobás. Már előre félek valamilyen programra igent mondani, mert tudom, hogy itthon úgyis veszekedés lesz belőle. Három éve kitaláltuk, hogy elmegyünk egy napra Pestre (165 kilométer) egyből az volt, hogy szó sem lehet róla. Végül majd elengedtek (akkor is egy idősebb barátunkkal). A jövő hétre is ezt tervezzük, de elég volt csak megemlíteni itthon a válasz persze nem.

Megérteném ha 15 lennék, húszezreket kérnék tőlük és minden hétvégén buliznék. Viszont lassan 22 leszek, és az utóbbi két évben sehol(!) nem voltam, ami nem családdal kapcsolatos. Igaz fősulira járok, nincs fizetésem, de diákmunka stb. mindig van pénzem.

Nem tudom kinek lehet ebben az esetben, de szerintem főleg nekem...

Mit mondhatnék ilyenkor? Ez nem okés, hogy mindig üljek itthon vagy csak a város közvetlen környezetében.

Jól néznék ki, hogy ha lenne barátnőm akkor vele se mehetnék el hétvégére sehova.



2019. ápr. 27. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen, főleg fiúként/férfiként szerintem nem normális. Valamiért túlféltenek. Nem sokat segít, csak a megértésben, de jó lenne kipuhatolni az okát. Az én családomban csak a lányokkal volt ilyesmi, idővel kiderült, hogy valószínűleg azért, mert édesanyámat fiatal nő korában a lakásuktól nem messze, nem is későn, a nyílt utcán meg akarták erőszakolni (a házunk előtt meg kirabolták). Amikor taktikát váltottam és úgy kezdtem, hogy ott alszom, hazakísérnek, szóval nem fogok egyedül járkálni, akkor megenyhültek. Mondjuk huszonpár évesen én már csak bejelentettem, hogy hova, kivel megyek és mikor jövök, nem vártam a beleegyezésükre.

Egyedüli gyerek vagy? Könnyen sértődés lehet belőle, de próbálj velük beszélni, hogy attól még, hogy vágysz a korodbeliek társaságára, még ugyanúgy szereted őket!

2019. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az nem normális, hogy felnőtt(!) létedre engedélyt kell kérned bármire is! Állj már a sarkadra, nem kell anyuci pici fiának lenni és minden szabályt betartani! Ha menni akarsz valahova, fogod magad és mész.
2019. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"anyu, apu, jövő hétvégén nem leszek itthon, 1 napra elmegyek barátokkal szombaton."

- ezt elmondod, közlöd velük, hátat fordítasz és bemész a szobádba vagy bárhova.

Amikor pedig eljön a nap, elindulsz, elmész és közlöd hogy "majd jössz".

2019. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Egyedüli vagyok, persze.

Kérvényt én sem szoktam benyújtani ha megyek valahova, most sem úgy mondtam, hogy ugye elengedtek csak kijelentettem és kész, jött is rá a válasz...

Próbáltam már, de nem tudom kiölni ezt a túlféltést anyából, ő csinálja ezt inkább.

Úgy meg, hogy nem is lány vagyok főleg vicc az egész.

Ha valahova kocsival elmennék egyedül ugyanez lenne. Nem tudom minek csináltam akkor jogosítványt, nem csak azért, hogy őket húzgáljam, hogy ha apa vagy valaki más a családban nem ér rá.

2019. ápr. 27. 13:19
 5/20 anonim ***** válasza:
4%
Gondolom arra már nem panaszkodsz, hogy főzve, mosva, takarítva van rád és egy fillért nem kell beleadnod a rezsibe. Az ő házuk, az ő szabályaik. Ha nem tetszik, lehet menni albérletbe, kollégiumba és csinálni magadnak mindent, amit eddig a fenekded alá tettek.
2019. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Most ez komoly? Férfiként nem engednek el 22 évesen!? Ez még lányoknál is nagyon cinkes, nem hogy fiúknál. Amúgy meg menj el nyugodtan, mit tudnak tenni? Kizárni úgysem fognak, főleg hogy mindentől féltenek a veszélyességre hivatkozva. Jövőhéten éjszaka kb 7-9 fok lesz, szerinted ha messzire nem engednek el mert "veszélyes", akkor majd apád kizárna megfagyni? Nyugodtan szoktasd őket hozzá, hogy ez így nem fog működni a végtelenségig, ígyis nagyon sokat tétováztál és a legjobb éveidnek egy részét simán elvesztegeted. Eddig "csak" 2 éved bánta, még nem késő felébredni.
2019. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy lehet egy kalap alá vonni a kettőt, de gondoltam, hogy majd érkezik kritika ebből a szemszögből is.

Nem tudom, hogy hol bűn az, hogy 22 évesen évente el akarok menni valahova vagy, hogy mi ebbe akkora bűn, hogy ha szóvá teszem.

Vagy ha szerinted normális, hogy állandóan itthon kellene ülnöm cserébe amiért nem költöztem el itthonról 18 éves koromba akkor az csak a te szegénységi bizonyítványod. :)

2019. ápr. 27. 14:00
 8/20 A kérdező kommentje:

Menni fogok egyébként, persze, nem maradok itthon csak azért mert valamelyikőjüknek nem tetszik.

Ugyanígy van a jövőbeni, feltételezett állásommal is. Még sehol semmi, csak tervbe van, de itthon már szó sem lehet róla. Na persze már, még az is már tőlük fog függeni, hogy mit fogok dolgozni...

2019. ápr. 27. 14:05
 9/20 anonim ***** válasza:
12%

Már ne is haragudj, de az hogy 22 évesen otthon laksz, nem dolgozol, anyádékon élősködsz és képtelen vagy kiállni magadért férfi (inkább azonosíthatatlan hímnemű egyed) létedre, nem az én szegénységi bizonyítványom.

Az, hogy itt nyafogsz ahelyett, hogy megtanulnál férfiként viselkedni (és nem, ez alatt nem az arcoskodást értem, hogy csak úgy kijelentgeted hogy elmész ide oda amoda kocsival együtt ami nyilván nem a tiéd), szintén nem rólam festi le egy életképtelen ember alakját.

Talán ha te nem egy nagyra nőtt óvodásként, hanem felnőttként viselkednél, a szüleid is akként kezelnének és én is más stílusban válaszoltam volna.

2019. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem normális dolog.

Miért kérsz tőlük engedélyt egyáltalán?

A te korodban már le kell válni a szülőkről, különben a majdani párkapcsolatodat is tönkreteszik. Te már egy külön család vagy, akkor is, ha még egyedül vagy, akkor is, ha még a szüleidnél laksz.

2019. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!