Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Friss jogsisként nem engednek...

Friss jogsisként nem engednek a szüleim gyakorolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapja szereztem meg a jogosítványom de nyári munka és egyetem miatt nem igazán voltam itthon, így nem tudtam vezetni. Most, hogy mar 3 hete itthon vagyok egyszerűen nem engednek a szüleim vezetni. Anyukám eltörte a lábát, így ő nem tud velem jönni, apukám pedig hallani sem akar róla mert szerinte ügyetlen vagyok és nincs hozzá kedve. Párszor voltunk, de nem megy a vezetés fényesen mert egy elég régi autónk van, teljesen más mint amin tanultam. Emaitt nagyon bizonytalan lettem, apukám hozzáállása még inkább csak lehúz, már ott tartok, hogy szétvágom a jogsim és kidobom. 200km-re tanulok otthonról, így nincs lehetőségem olyan sokat otthon gyakorolni a jövőben. Egy saját autótól fényévekre vagyok. Mit tehetnék? Álljak neki egyedül vezetni? Attól még nagyon tartok. 22/n

2018. szept. 4. 15:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Ha az autot odaadjak akkor igen menj egyedul es gyakorolj. En is ezt tettem megkaptam a jogsit egy őszi napon es aznap du már úton voltam a város masik felebe :-) Teny es valo hogy ez volt az egyetlen az eletemben hogy biztak bennem a szuleim, nem huztak vissza. 28 ev alatt sosem volt balesetem.
2018. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
86%

Nehéz ügy. :( Ha apukádnak nincs kedve a forgalomba kiengedni, akkor legalább arra próbáld rávenni, hogy elhagyott helyeken mehess pár kört az autóval. Pl. bevásárlóközpont parkolójában zárás után, vagy vidéki kis utakon, amik csak nyaralókhoz vagy szántóföldekhez vezetnek. A forgalmi szituációkat ezzel nem fogod begyakorolni, de legalább az autót jól megszokod, az is valami.


Vagy a baráti körödben nincs valakinek autója? Ha szórakozni mentek, és te bevállalod, hogy nem iszol, akkor hátha még örülnek is, hogy hazavinnéd őket.

2018. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%
Hű, ez ismerős! Annak idején hasonló cipőben jártam, csak akkor vezethettem, ha apukám ott ült mellettem. A férjem is velünk volt, ketten vezényeltek, brrr... Szörnyű volt. Aztán egyszer elvittem a kocsit egyedül, és egy parkolási manővernél meghúztam. Ráadásul féltem bevallani, úgy tettem, mintha engem is meglepne, mikor legközelebb mentünk vele. Szegény szüleim sokáig próbálták megtudni, ki tehette. Máig is szégyellem. Saját autóinkon tanultam meg végül vezetni, eleinte leharcolt változásokon, később újakon. Remélem, neked is sikerül majd, sok szerencsét!
2018. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
76%
3-as vagyok. Leharcolt csotrogányokon... Ez a tablet!
2018. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
66%
Ne haragudj de nem értem a kérdést. Egyszer azt írd, hogy a szüleid nem engednek, utána meg kérdezed, hogy neki állj-e egyedül vezetni?. Most akkor engedik vagy sem?
2018. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy fogom magam, kijelentem, hogy megyek és elviszem az autót. 😀 Mivel nem hajlandó apukám még úgy sem engedni, hogy mellettem ül így gondolom egyedül főleg nem fog amúgy... Minden nap megkérem, hogy menjünk el például vásárolni és minden nap kifogást keres, elmegy otthonról vagy meg sem hallja.
2018. szept. 4. 16:25
 7/35 anonim ***** válasza:
80%

Ugyanígy voltam,ugyanennyi idősen.Végül 10 évvel a jogosítvány megszerzése után lett saját autóm,és vettem pár órát egy oktatótól,aztán elindultam egyedül,mert a gyerek miatt muszáj volt.

Én azt tanácsolom,hogy próbáld meggyőzni édesapád,a legjobb az lenne,ha eleinte ő is veled menne.Ha nem fogsz most vezetni,később nem fogsz mérni!Tapasztalat.

2018. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
55%
Nem fogsz merni,bocs,elírtam.
2018. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
66%
Jó ötlet lehet az egyedüli vezetés,hátha látja rajtad,hogy elszánt vagy és akkor elmegy veled.Viszont tényleg ne hagyd annyiban,mert egy idő után tényleg köpni fog a tudásod.
2018. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
5%

" de nem megy a vezetés fényesen mert egy elég régi autónk van"

Szép kifogás!


"Mit tehetnék? Álljak neki egyedül vezetni? Attól még nagyon tartok"

Szerinted más autót ketten vezetnek?!

2018. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!