Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anyának érzem magam,...

Rossz anyának érzem magam, jogosan?

Figyelt kérdés

11,5 éves volt a lányom mikor egyedul kezdett járni az iskolába. 500 méterre van tölunk a suli

Mindig egyutt jöttunk mentunk , nagyon féltettem , mai világ furcsa. Egyedul nevelem, egyetlen gyerekem

Februártól egyedul jár azaz a barátnöivel , 2 másik lánnyal találkozik félúton.

A helyzet az , hogy borzasztó lelkiismeretfurdalásom van , amikor egyedul látom elmenni , ugyanakkor könnyebbség is, hogy én is nyugodtan készülhetek a munkába. Ez a könnyebbseg erzes miatt faj a lelkem hogy milyen semmi ember vagyok

Kérdeztem es nem akarja hogy vele menjek , a baratnöivel akar menni

Fáj egyedul elengedni , sir a lelkem , rengeteg a pedofil , a gyerekrabló , akiknek pont ez a korosztály a gyengéje . Ö szöke es olyan mint egy baba

Megtanitottam hogyan védje meg magát ilyen helyzetekben de az én lelkemben ö még másfél éves .

Minden reggel aggódok érte és lelkiismeret furdalásom van



2019. máj. 1. 08:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
En kenytelen voltam 9 évessen elengedni egyedül és ő buszozik is.
2019. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
59%

En 5 evesen a 4 eves ocsemmel kezen fogva mentem oviba szuloi kiseret nelkul. Kozel volt az ovi, kb. 300 m. Eleg zuros volt akkoriban a csaladi helyzetunk. Aztan a belvarosba koltoztunk, de altalanos iskolat nem valtottunk. Ekkor voltam en 8. Egyedul buszoztam kb 30 percet a suliig. Feltalatam magam mindig es tudtam, hogy mit szabad mit nem, de mindig irigykedtem amikor lattam ahogy mast az anyukaja/apukaja kiser be, majd suli utan ott varja. Lattam ahogy csapatostul mennek haza..tobb szulo es a gyerekek..es olyan jo volt a hangulat! En meg egyedul battyogtam haza..Na de ezt kb harmadikig hianyoltam, aztan pedig vegre a sulihoz kozelebb koltoztem.Otodiktol kezdve pedig kifejezetten jol esett,hogy baratnokkel jottem-mentem. Akkor mar lehet zavart volna a szuloi kiseret. Mast sem kisergettek akkor mar, max volt 1-2 szulo aki munkaba menet neha neha autoval eldobta a gyereket az iskolaig, de ennyi. Senki sem ragaszkodott hozza..

A lanyod is gondolom szeret megbeszelni ezt-azt a baratnojevel suli elott. (mi mindig kitargyaltuk, hogy az nap mire lehet szamitani..kibeszeltuk a targyakat/tanarokat..visszafele pedig atbeszeltuk, hogy mik tortentek- szunetes sztorik pl) Plusz lanyodek ketten vannak, tehat egymasra is figyelnek. Az pedig ne bantson, hogy megkonnybbulest erzel. Amig szukseg volt ra, kiserted, vigyaztal ra..most lassan mas idok jonnek. Ez teljesen normalis.

2019. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%

Nem teljesen ide való felvetés. Talán elnézitek nekem.

Valaki írta, hogy a gyerekrablás Magyarországon nagyon ritka. Nem tudom. Rengeteg gyerek, fiatal tűnik el minden évben. Gondolom, azt senki nem gondolja, hogy mindegyik önként "világgá ment".


Egyetértek az egyik hozzászólóval abban, hogy az óvatosság nem félelem.

2019. máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ott van natascha kampush peldaja, akit 11 evesen raboltak el

Most már nem olyan biztonsagos a vilag mint amilyen volt mikor en voltam gyerek , más világot élünk , új veszélyek vannak , plusz a régiek

2019. máj. 1. 10:57
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo! Natasha pont akkor tunt el, amikor te is meg fiatal voltal (hacsak nem vagy 50..most). Az az ugy mar viszonylag regi.

Rablas mindig volt es lesz, de ennyi erovel akkor mindenki maradjon otthon vagy bereljen fel tiz testort..

Egyszeruen meg kell mondani a gyereknek, hogy: idegenekkel nem kell leallni, autoba nem szallunk be , - meg ismeros bacsihoz sem!, olyan utcaban kell kozlekedni, ahol van mozgas!, kerulni kell a sotet helyeket, a teloja mindig legyen bekapcsolva!

Jogosan felted,mert tenyleg veszelyes vilagban elunk, de azert tulzasba sem kell esni.

2019. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Te egy nagyon jó, klassz anya vagy.Inkább az a baj,hogy túlfélted a lányod. Ne tedd, ezzel többet ártasz neki mint gondolnád.Menjen csak a kis barátnőivel, önállósodjon,tapasztaljon meg dolgokat. Az én anyám engem is túl féltett, meg is lett az eredménye, mai napig önbizalom hiányos vagyok :/
2019. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
92%

Igen, van pèlda gyerekrablásra, ez tény.

De, akkor azt is hangsúlyozzuk ki, hogy naponta, iskola időben, a világon hàny száz millió diák ér be minden egyes nap békésen, rendbe a suliba.


Fèlted a kislányt ez termèszetes, kell is félteni, de eltúlzod.

Nem vehetsz elő nap mint nap megtörtènt eseteket azért, hogy a saját igazadat bizonyítsd, és megerősítsd a fèlelmedet.


Ami azt illeti, ha meg valaki el akar rabolni egy gyereket, az azt kidolgozza, terve van, többen csinàlják, aligha lenne elég egy szülő pàr szavas óva intése, 2-3 kigyúrt 100+kg-s ferfiak ellen, sajnos.

2019. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
59%
Azért vagy rossz anya, mert ennyire túlfélted és nem pedig azért, mert végre önállóságra kezded nevelni. Az örökös aggódással, idegeskedéssel, féltéssel előbb tönkreteszed az életét mint azzal, hogy elengeded a barátnőivel párszáz méter távra. Vagy talán 18 évesen is burokban akarod tartani szerencsétlent?
2019. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%

Natasha egyedül járt.

Plusz Natasha mellett figyelmbe kell venni, azt a sokmillió gyereket, akik aznap ugyanúgy elmentek iskolába, majd haza. Arányaiban esélyesebb, hogy egy ittas/figyelmetlen sofőr felhajt a járdára, és elüti. Akár veled együtt.

Sőt, akár egy meteor is agyonvághatja.

Leszakad egy vezeték és megrázza.

Megkarmolja egy veszett macska.

Leeshet a suliban a lépcsőn.

Iskolai mészárlás áldozata lehet.

A szexuális visszaéléseket legtöbb esetben közeli hozzátartozó követi el (rokon, barát, szomszéd)

2019. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

engem 3 éve 180kilóméterre engednek.

Meg tudták szokni, hogy a gyerek felnőtt lassan

2019. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!