Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom arra kérte a gyereket,...

A párom arra kérte a gyereket, ne mondjon el nekem valamit. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Elmentem szülőire, a párom lett volna a 7 éves fiunkkal, erre ő “lepasszolta” a bátyjának, mert a lakást újítja (babát várunk). A bátyja levitte a kutyát és a gyereket sétálni mire én kiborultam teljesen. Ennek az oka hogy állandóan olyan dolgokat tesz a fiammal ami nem neki való (pl olyan videókat mutat neki ami nem neki való, csúnyán beszélnek benne stb.), valamint a kutya egyszer lett rábízva 2 percre és akkor is ráugrott egy kisgyerekre az utcán, majd azzal takarózott hogy nem az ő kutyája... így egyáltalán nem bízok meg benne...


Kiborultam a páromnak hogy engedheti el őket így, felhoztam neki több példát stb. Persze én voltam a rosszindulatú.

Majd azt mondta minden rendben volt.


Rá egy napra a fiam ahogy jöttünk haza az oviból, elmesélte, hogy amikor apa bátyjával elmentek, nagyon jól érezte magát, de a kutyát megint felelőtlenül elengedte, nem figyelt rá, és megint odament egy vadidegen kisgyerekhez a szülő “nagy örömére” persze... a lényeg, hogy megint felelőtlen volt, holott nemis ismeri a kutyánkat /nem értem milyen jogon engedi el egyáltalán/, és félek baja esik a gyerekemnek is mellette, vagy rosszat tanul tőle...

Tehát a párom megkérte a fiunkat hogy ne mondja el nekem, mert akkor én többet nem engedem el a bátyjával... a fiunk azt mondta ő nem akart ilyet csinálni hogy nem mond nekem igazat /mivel erre neveljük tudtommal, hogy legyünk őszinték egymással/.


Nagyon mellbevágott... nagyon haragszom a páromra és nagyon nagyot csalódtam.. mi van ha ez nem az első? Most várunk babát, ráadásul kislányt, így kezdjünk bele újra? Mi van ha nem őszinte velem másban se? Olyan szemrebbenés nélkül hazudott, hogy fogalmam sem volt.. :-(

Azt mondta azért csinálta, hogy ne cirkuszoljak... de olyan mintha nem értené, hogy így a gyerekben ébreszt kételyeket, mintha mi nem lennénk őszinték, vagy nem bíznánk egymásban..

Mérhetetlenül szomorú vagyok. :(


Ti mit tennétek? Ugye nem reagálom túl?!


32+5 hetes kismama



2019. máj. 9. 20:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%

Nem azért nem hagyod, hogy egyedül legyen a nagybácsival, mert neked ez okoz akkora örömet.


Azért, mert nem bízol benne, és mint édesanya jogod van eldönteni, hogy kivel hagynád szívesen a felügyeleted nélkül.

2019. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem kicsit nézz magadba, hogy miattad kell még ilyen pitiáner dolgokban is hazudni a férjednek. Mert kicsapod a husztit. Meg most odament a kutya máshoz és ezen pattogsz még mindig. Majd a felnőtt ember elintézi, akivel van a kutya.

Tudtommal a sógorod tesz szívességet ezzel, hogy haladjon a felújítás. Ha nem haladna az lenne a bajod.

2019. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
"és mint édesanya jogod van eldönteni, hogy kivel hagynád szívesen a felügyeleted nélkül." - ja, hajszál pontosan annyi joga van ezt eldönteni, mint az édesapának, se több se kevesebb. A Kérdezőnek legalább tökéletesen magyarázza a lelki állapotát a terhessége, viszont akik adják alá a lovat, azoknak rejtély, hogy mi okuk van erre.
2019. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem, ez kettejük döntése. Hiába egyezik bele az apa, ha az anya nem akarja.


Ugyanez fordítva is igaz

2019. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
Van tapasztalatom - méghozzá elég keserű - a ne mondjuk meg anyunak... :-( Rendkívül káros gyereket hazugságra/elhallgatásra nevelni. Beláthatatlan következményei lehetnek.
2019. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%

#14, ostobaságot tetszel mondani... szépen meg van határozva jogszabályokban, hogy mik azok a dolgok, amelyekhez mindkét szülő beleegyezése szükséges... lakhely, továbbtanulás, stb...

Az, hogy kivel tölthet el a gyerek egy fél napot, azt bármelyik szülő eldöntheti a saját hatáskörében...

Valójában meg annak vannak beláthatatlan következményei, amiről te ábrándozol... az, hogy a szerencsétlen gyereknek folyamatosan mindkét szülő agyhangyáinak meg kell felelnie - jó sansszal 18 évesen mindkettőjükre fogja rávágni az ajtót egyszerre...

De szerencsére világ nem ilyen gyerek-ellenesen működik, még egy műtéti hozzájáruláshoz is épp elég az egyik szülő...

2019. máj. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
...látom, vérmamik haragban vannak a tényekkel:)))
2019. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem az apuka neveli a gyereket hazugságra, hanem a kérdező az apukát. Gondolom, van már tapasztalata abban, hogy mindenből csak a hiszti van, kétlem, hogy ez lenne az első eset...
2019. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
93%
A leírás alapján én a gyereket rábíznám ugyan a nagybácsira ("videók, amin csúnyán beszélnek" - ha látnád, miket fog hazahozni az iskolából :D) inkább a kutyát nem (nem szeretném, ha rendőrségre kellene mászkálnom, mert a barom sógor odaengedte a kutyámat egy kisgyerekhez, az meg véletlenül megijesztette és a kutya megharapta). A hazugságra biztatást viszont kifejezetten károsnak tartom, le kellene ülnöd megbeszélni ezt a férjeddel.
2019. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!