Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyukám? -...

Miért csinálja ezt anyukám? - többi lent

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok. Gimnáziumba járok. Eléggé év vége van és hát nem vagyok egy jó tanuló. De összeszedtem magam és mindenből négyesre állok, kivéve matekból. Közben pedig bioszból és fizikából ötös vagyok és kémiából négyes. Ezekből tavaly hármas voltam. Rengeteget javítottam ezeken kívül is. Csak az a matek nem jön össze. Viszont anyukám azt mondta hogy ha egy hármas is lesz a bizonyítványomban, akkor nem mehetek a kedvenc táboromba. Abba a táborba ahol tanulunk is és tavaly is meg tavaly előtt is életre szóló élményeket szereztem ott. Nem szeretném kihagyni egy ilyen hülyeség miatt miközben a nyolcadikos (gimnáziumi) bizonyítvány nem megy sehova. Se érettségire sehova. Tehát nem értem hogy miért kell azt támadni amit nagyon szeretek. Esetleg érveket tudtok mondani? Vagy ha nincs akkor véleményt? Köszönöm mindenki válaszát

2019. máj. 10. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Véleményem rossz. Anyád nem jó anya. Kérd meg minden mateklecke előtt, hogy segítsen, mert nem érted. Visítva fog menekülni, mert ezek után nem vallhatja be, hogy ő se. Viszont téged se vádolhat, hogy nem akarsz tanulni, hiszen te akartál, még segítséget is kértél. Ha meg elutasítja azzal, hogy neked kell megoldani, akkor oldd meg, ahogy tudod, ha nincs lecke, kamuzz be valamit, és mikor kész, mutasd meg neki, hogy ellenőrizze. Eredmény: mint az első javaslatomnál. Égni fog rendesen, a saját maga által gyújtott tűzben.
2019. máj. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
87%
En az anyukád helyében örülnék annak,hogy így tanulsz...Stabilan legyen meg a 3-as és annyi...De szerintem,ha megmutatnád neki a könyvet és hogy miket tanultok, rájönne,hogy nem is olyan egyszerű matekból jótanulónak lenni.
2019. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az kettesnek köszönöm. Megmutatom neki.

Első! Nem akarom hogy a saját tüzében égjen. Csak hogy mehessek táborba. Négyes átlagom van

2019. máj. 10. 21:53
 4/16 anonymousreview60 ***** válasza:
84%
Vélemény: Ennyi javításért jár a tábor. Édesanyád vérszemet kapott.
2019. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Lili8989 ***** válasza:
51%
Az első megoldás nagyon király :)
2019. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukaként bevallom jogy már 7-8.osztályban se tudtam segíteni a lányomnak....a matek és a fizika sosevolt erősségem, nem készültem egyikkel se továbbtanulni. Mutasd meg anyukádnak a könyvet, kérd hogy segítsen - és igen, jó eséllyel sikitva fog menekülni .
2019. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Apukáddal mi a helyzet?

Nemtudom mit tehetnél, nálunk a matek volt az egyetlen tantárgy, amire a szüleim azt mondták, hogy a lényeg, hogy meglegyen, persze azért általában egy 3assal túl is teljesítettem a dolgot :D Tudták jól, hogy a matekkal a legtöbben hadilábon állnak, és nekik sem volt az erősségük. Igazából engem a jegyek miatt sose büntettek, és habár utáltam tanulni, főleg általánosban és középiskolában, de mondhatni jó tanuló voltam, mert nem helyeztek rám nyomást egyáltalán. Itt a hozzáállással van baj szerintem, azt megváltoztatni nem tudod. Talán azt lehetne megpróbálni, hogy elmagyarázod neki, hogy miért nem jó, ha azzal büntet, hogy megfosztana egy élménytől. De szerintem az ilyen nagyon eredményorientált szülővel nem lehet egyezkedni sajnos :/

2019. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nagyon jó poén anyukádtól, hogy mindezt májusban közli, mikor valószínűleg már csak egy dolgozatot írtok év végéig, maximum kettőt, azzal lehetetlen az egész éves átlagot feljavítani..

Ügyes vagy, hogy felhoztad a többi tárgyból magad. Azzal foglalkozz többet, ami érdekel.

A nyolcadikos fizika és kémia állati nehéz. Én is négyes-ötös voltam ezekből anno, hát még most 23 évesen is emlékszem, hogy kínkeserves volt megtanulni MINDENT. Bioszra nem emlékszem, de akármilyen is a nyolcadikos anyag, szép teljesítmény, hogy hármasról ötösre felhoztad magad.

Ja és ne izgulj ha nem megy a matek. Ha sokat ülsz felette és gondolkodsz rajta, neked is menni fog. Próbálj minden feladatra több megoldási módszert keresni (esetleg másik kiadó könyvéből). Tőlünk nagyon sokan jártak felsős koruktól magantanarhoz mert otthon anyuka és apuka nem tudott segíteni. Néha segít amúgy, ha valaki rávezet vagy megmutatja a logikát egy megoldásban.

2019. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért a tábprtrmomdja, mert tudja, h fontos neked és így próbál motiválni.

Nincs esetleg egy olyan osztálytársad, aki jó matekból és 1-2x átmenne hozzátok segíteni a tanulásban? Akkor anyukád is látná, hogy mindent megteszel a jobb jegy érdekében.

2019. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, sajnos tanácsot nem igen tudok adni. Véleményem az, hogy ez szemétség anyukádtól. Nem ez a helyes gyereknevelési módszer. Felesleges már szigorítani így év végén, esélyed sincs javítani. Sőt szerintem nem is kell! A szorgalmad dícsérendő, maradj ilyen... az egyetlen probléma hogy túlértékelik az iskolai eredményeket. Nyilván tanulni kell, szorgalmasnak kell lenni, de nem kell szín 5ösnek lenni, ami nem megy erőltetni sem szabad.
2019. máj. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!