Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyukám? -...

Miért csinálja ezt anyukám? - többi lent

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok. Gimnáziumba járok. Eléggé év vége van és hát nem vagyok egy jó tanuló. De összeszedtem magam és mindenből négyesre állok, kivéve matekból. Közben pedig bioszból és fizikából ötös vagyok és kémiából négyes. Ezekből tavaly hármas voltam. Rengeteget javítottam ezeken kívül is. Csak az a matek nem jön össze. Viszont anyukám azt mondta hogy ha egy hármas is lesz a bizonyítványomban, akkor nem mehetek a kedvenc táboromba. Abba a táborba ahol tanulunk is és tavaly is meg tavaly előtt is életre szóló élményeket szereztem ott. Nem szeretném kihagyni egy ilyen hülyeség miatt miközben a nyolcadikos (gimnáziumi) bizonyítvány nem megy sehova. Se érettségire sehova. Tehát nem értem hogy miért kell azt támadni amit nagyon szeretek. Esetleg érveket tudtok mondani? Vagy ha nincs akkor véleményt? Köszönöm mindenki válaszát

2019. máj. 10. 21:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem tartom jogosnak, viszont se neki, se neked nem volt annyi eszed ezek szerint, hogy keressetek például egy matektanárt, aki korrepetál.

A helyedben azt mondanám neki, hogy egyrészt baromi igazságtalan, hogy ezt májusban közli, mikor már esélytelen felhúzni 1 jeggyel, másrészt ígérd meg neki, hogy jövőre hajlandó vagy matekból magántanárhoz járni és javítasz. Nem egy agysebészet azért a 8.-os matek, plusz igenis segítséget kell kérni, ha valami nem megy, nem csak széttárni a két kezed, hogy te próbáltad.

2019. máj. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az #1-es és a #2-es nagyon jó válaszokat adott, megérdemled a tábort,a matekot még nem mindenki "érti" inkább örülni kéne,hogy ennyit javítottál..
2019. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak. Én tanár vagyok, de az ilyen hat- és nyolcosztályos gimnáziumokat nagyon ellenzem. Olyan teljesítményt várnak a gyerekektől, amire nem érettek. Nem beszélve arról, hogy a tantárgyak közötti átfedés is nagyobb a 8+4-es rendszerben.
2019. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! Legalább látom hogy más emberek mit gondolnak erről. Sajnos se apukám se anyukám nem ért egyet ezekkel az érvekkel, úgyhogy nem hinném hogy össze fog jönni. Azt mondják hogy következmény kell mert ha nem tanulok akkor az érettségi se sikerül
2019. máj. 17. 20:39
 15/16 A kérdező kommentje:
Siker! Köszönöm szépen mindenki válaszát. Előadtam az érveket. Pozitívan fogadták. Anyukám is mondta hogy már erősen gondolkozott hogy ez a „büntetés “erős volt. Elengedtek, de mondták hogy azért jövőre legyen meg a matek négyes és annak én is örülni fogok higgyem el. Már túl is vagyok a táboron
2019. júl. 23. 21:16
 16/16 anonim ***** válasza:
A szülők se gondolkoznak ám mindig! Szóval most a szüleid is rosszul kalkuláltak! Előre azt feltételezték, hogy ha majd jól megzsarolnak, akkor eléred a jobb jegyet. És eszük ágában se volt arra gondolni, hogy mi van, ha mégsem. Ők maguk se akarták, hogy ne menj táborba, és igazán hálásak lehetnek neked, hogy a te kérésedre reagálva sikerült nekik arcvesztés nélkül kifarolniuk a saját elhibázott, elhamarkodott döntésükből. Nem szentek ám a felnőttek se!
2019. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!