Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz valaki félénk,...

Miért lesz valaki félénk, gátlásos?

Figyelt kérdés

2019. máj. 6. 06:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én például azért vagyok az mert nehezen bízok meg az emberekben. Meg az elmúlt tapasztalataim miatt,ami többnyire negatívnak mondható.
2019. máj. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én meg alapból ilyen vagyok
2019. máj. 6. 06:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert sokan verbális és fizikai bántalmazással akarnak uralkodni másokon már gyerekkoruktól kezdve. Az ilyen kis pszichopatákat aztán nem állítja meg senki, ezért gyerekek egész sora sérül a bántalmazásaik miatt, akik aztán sehová nem fordulhatnak, mert a felnőtteket vagy nem érdekli a dolog, vagy nincsenek eszközeik a gyerek által elkövetett bántalmazás megállítására.

A bántalmazott személyisége torzul, bizalmatlanná válik, amivel aztán jönnek sorban az egyéb mentális betegségek. Ha emellett még otthon is bántalmazzák a gyereket, abból alakulnak ki a legsúlyosabb esetek.

2019. máj. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Veleszületett temperamentum és szülői nevelés kölcsönhatásának eredőjeképpen gyakorlatilag... Például egy alapvetően gátolt temperamentumra még "rásegítenek" túlféltő nevelési móddal, az félénk is lesz. Ha később hozzájön még valami iskolai csúfolódás, kirekesztés, akkor meg pláne sérül az illető.
2019. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!