Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hazajöttem külföldről, azóta...

Hazajöttem külföldről, azóta a szüleim, a nagyszüleim, és a testvérem is gonosz velem. Miért jó ez nekik?

Figyelt kérdés
Nagyapám már az elején úgy volt vele, hogy hogyan engedhetnek ki a szüleim (felnőtt vagyok, de nem érdekes). Amióta hazajöttem vizsgázni, egy csomó mindenben kell segítenem, ami elvileg természetes, viszont olyan jelige alatt kell házimunkát végeznem, hogy "csak nehogy elszálljál magadtól" vagy "még az én házamban laksz, tehát azt teszed, amit mondok". A családom eddig kedves és támogató volt, most viszont autoratív lett és mindent támadásnak vesznek. A minap mondtam egy mondatot, amiben benne volt a brainstorming szó, apukám vicceskedve elküldött melegebb éghajlatra, hogy játszom az eszemet.
2019. máj. 15. 12:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon más lettél mint ők.Ők maradtak ugyanolyanok, te pedig kilógsz a sorból.Mármint nekik.

Minden családban akad ilyen ember, aki másképp gondolkodik, másképp akar élni, és sajnos a földhöz ragadt családtagok ezt nem tudják elviselni.

Arra ügyelj, hogy ha velük vagy, ne használj olyan szavakat amit ők nem értenek.Ne oktasd ki őket.Próbálj belesímulni a családba.

Éld amúgy a saját életed, ahogy szeretnéd.Az ő véleményük ne kavarjon be.Ha nem fogadnak el így, és te se őket, néha menj csak haza kis időre.Költözz külön ha itthon vagy is.Akkor vendég leszel náluk, és nem fognak ugráltatni.Viselkedj köztük csendesen, szerényen.

2019. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem kizárt, hogy fellengzős a stílusom, de amióta hazajöttem, nem voltam se nagyképű vagy dicsekvő arról, hogy mi mindent láttam. Mutattam képeket, elmondtam, hogy mi az, ami ott jobban tetszett, mint itthon, és mi az, ami hiányzik.
2019. máj. 15. 13:55
 13/24 A kérdező kommentje:
* alapvetően fellengzős
2019. máj. 15. 13:55
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!


Neked miért jó, ha mindenről és mindenkiről hangosan véleményt alkotsz és olyan szavakat használsz, amit ők nem értenek, amivel lenézed őket?


Ezek után nem lehet azon csodálkozni, hogy a viselkedéseddel belőlük nem elismerést, hanem ellenszenvet váltasz ki.


Egy család az alkalmazkodásról, megértésről is szól, így ha az neked nem megy, akkor tényleg jobb neked külön.


És nem jó ez nekik, se neked, hanem egyszerűen nem tudsz beilleszkedni és ezzel nem tudnak mit kezdeni.

2019. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%
Azért az sehol nem szimpatikus, amikor a gyerek hazatér és elkezdi kritizálni a hazáját, vagy a saját népét. Kicsit gondolkodj fordítva, hogy ez milyen sértő lehet. A véleményedet udvariasan is lehet közölni, nem megbántva, lenézve másokat.
2019. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

“Mutattam képeket, elmondtam, hogy mi az, ami ott jobban tetszett, mint itthon, és mi az, ami hiányzik”


De furcsa, hogy nem bírnak, mikor folyamat arról beszélsz, hogy mennyire visszavágysz, ott mennyivel jobb, és mindezt persze felesleges idegen kifejezésekkel tarkítva 😂


Én kilencedik éve élek külföldön, és akármikor hazalátogatok, arról beszélek, hogy mi hiányzik Magyarországról, hogy de élvezem a családdal együtt töltött időt, hogy milyen jókat tudok otthon enni... nem is tart fellengzősnek és idegesítőnek senki. És még csak nem is hazudok. Kezdő “külföldezők” nagy hibája, hogy visszafelé köpködnek, az új helyet istenítik, és rossz érzéseket keltenek az otthon maradt családtagokban és barátokban. Majd kinövöd te is idővel.

2019. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Neeem, évek óta használok idegen kifejezéseket, nálam ez egy bevett tanulási módszer.


Nem azt mondtam, hogy elkezdtem itthon mondani, hogy mi minden hiányzik ott kintről. Én évek óta kritikus vagyok a magyar kultúrával szemben, amit mindig elmondok, nem úton-útfélen, de a saját családommal hadd legyek őszinte. Amikor hazajöttem, elmondtam, hogy mi hiányzik Magyarországról, és mi az, aminek örülök, hogy nincs külföldön.

2019. máj. 15. 14:11
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
Na, ha a kérdező felengzős, a papája se piskóta. Lehetnének éppen büszkébbek ők is a gyerekükre. Tényleg kettőn áll a vásár.
2019. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%

Tudom, nehéz ezt belátni ha az ember saját családjáról van szó, de itt bizony ki kell mondani a családtagjaid csicskák.

Költözz külön tőlük!

2019. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%
Aki már egy kicsit választékosan beszél az fellengzős, meg lenézős?:D Inkább sok a visszamaradott, pl a kérdező 1 angol szót írt le a bevezetőben, azt is csak példának okáért. Itt magyarázhatod, a válaszolók egy része nagyjából a szüleiddel lehet egyszinten. Én is külföldön élek, de emiatt a normális emberek nem néznek rám rossz szemmel, viszont én sem szálltam el magamtól. A jövőben úgyis vissza fogok költözni Budapestre, ide csak az egyetem miatt jöttem.
2019. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!