Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom, vagy tényleg...

Túlreagálom, vagy tényleg ennyire pofátlan volt a kérés?

Figyelt kérdés

Én és a családom egyéb vallásúak vagyunk. Apukám és az élettársa (7 éve vannak együtt) keresztények. Apukám békés és elfogadó, akárcsak mi,de az élettársa egy agresszív kismalac minden más vallással szemben és korábban is volt már ebből konfliktus közöttünk, konkrétan meg akarta tiltani, hogy ilyesmiről beszélgessek apával, kötekedett velem az esküvőmön, ilyenek...


Ma úgy volt, hogy jönnek segíteni az unokára vigyázni, mert nekem elég fontos pár órás elfoglaltságom adódott. Az élettársa alapesetben soha nem jön ide (ő nem akar), de most valamiért mégis, nekem meg nem volt ellenvetésem. Aztán egyszercsak jött egy üzenet aputól, hogy egy, a vallásunkhoz kapcsolódó szimbólumot legyek kedves eltávolítani a házunkról mire ideérnek az élettárssal.


Megmondom őszintén ezen teljesen elgurult a gyógyszerem. Borzasztóan toleráns és kedves vagyok a nővel, holott nagyon sok rossz pillanatot és napot szerzett már nekünk, de apu miatt elfogadom a természetét. De ez nekem túl ment egy határon. Nagyon kiosztottam aput és az élettársat és természetesen a segítségükre se tartok így igényt.


Apu nem érti, hogy miért volt olyan nagy kérés elrakni egy, az élettársát sértő szimbólumot.


Jogos a kiakadásom?


2019. máj. 17. 13:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
65%
Hát azért így, hogy nem írsz konkrétumot, elég nehéz eldönteni, hogy pofátlan kérés volt-e, vagy sem.
2019. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a saját lakásodban azt raksz ki, amit akarsz. Bár engem is érdekelne, milyen vallásokról van szó, mert ha a csaj ultrakatolikus, nálad meg kint van a másfél méteres Baphomet-szobor, azt megnézném :D
2019. máj. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
30%

A házon van valami, nem a lakásban, legalábbis a kerdezo azt irta: "legyek kedves eltávolítani a házunkról"

Namarmost egy apróság, mint pl a mezuze aprócska cucc, nem mellesleg szerintem kb 1000 emberből 1 ha tudja mi az, a többinek csak dekoráció. Egy hatalmas hamsa, vagy egy életnagyságú Jézus a kereszten már más kategória. Az előző ok, az utóbbi kettő problémás.

2019. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%
Az én házam. Ha nem sért törvényt, az lesz kint, amit én akarok kint látni. Pont. Ha nem tetszik, nem muszáj átjönni.
2019. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
84%

Itt nem a vallási szimbólummal van a baj , hanem veled van neki baja . Belekötne masba , ha leveszed a szimbólumot , mert téged utál

Kar a keresztenysegröl filózni meg a zsidó vallásról mert nem ez a lényeg

Most azt teszteli , hogy apádat mennyire tudja befolyásolni ellenedben. Most ez a teszt folyik

Mocskos egy játék

2019. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
97%
Milyen vallás és milyen szimbólum?
2019. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Coffelia ***** válasza:
68%
Nem reagálod túl. Egy katolikustól is baromi illetlen kérés lenne, ha le akarnák vele vetetni a feszületet az ajtó fölül mondjuk a nappaliban...
2019. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
85%

"Kérlek vedd le a szimbólumot"


"Oké, te meg lécci hagyd azt a libát a küszöbön."

2019. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Na ez a kidekorálom a házat túlzás, rosszul fogalmaztam. Egészen konkrétan az egyik virágágyásomban van egy 15cm magas szobrocska. És igen, komolyan erre veri a nyálát az a nőci.
2019. máj. 17. 20:45
 20/28 anonim ***** válasza:
80%
De mi? Ha nem írod le, akkor nem lehet tudni, hogy felháborító-e. Nem mindegy, hogy egy kis Buddha szobor vagy valami sátánista 😄
2019. máj. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!