Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom, vagy tényleg...

Túlreagálom, vagy tényleg ennyire pofátlan volt a kérés?

Figyelt kérdés

Én és a családom egyéb vallásúak vagyunk. Apukám és az élettársa (7 éve vannak együtt) keresztények. Apukám békés és elfogadó, akárcsak mi,de az élettársa egy agresszív kismalac minden más vallással szemben és korábban is volt már ebből konfliktus közöttünk, konkrétan meg akarta tiltani, hogy ilyesmiről beszélgessek apával, kötekedett velem az esküvőmön, ilyenek...


Ma úgy volt, hogy jönnek segíteni az unokára vigyázni, mert nekem elég fontos pár órás elfoglaltságom adódott. Az élettársa alapesetben soha nem jön ide (ő nem akar), de most valamiért mégis, nekem meg nem volt ellenvetésem. Aztán egyszercsak jött egy üzenet aputól, hogy egy, a vallásunkhoz kapcsolódó szimbólumot legyek kedves eltávolítani a házunkról mire ideérnek az élettárssal.


Megmondom őszintén ezen teljesen elgurult a gyógyszerem. Borzasztóan toleráns és kedves vagyok a nővel, holott nagyon sok rossz pillanatot és napot szerzett már nekünk, de apu miatt elfogadom a természetét. De ez nekem túl ment egy határon. Nagyon kiosztottam aput és az élettársat és természetesen a segítségükre se tartok így igényt.


Apu nem érti, hogy miért volt olyan nagy kérés elrakni egy, az élettársát sértő szimbólumot.


Jogos a kiakadásom?


2019. máj. 17. 13:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
97%
#19 Most már én is nagyon kíváncsi vagyok. Ez egy anonim oldal, miért nem mered felvállalni, milyen szoborról van szó? Én nem ítélkeznék akkor sem, ha sátánista vagy mondjuk wicca, hiszen ezek is csak vallások.
2019. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem lehet leírni, hogy milyen felekezetű vagy te, milyen felekezetű apukád és élettársa, valamint mit ábrázol az a szobor????
2019. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
96%
Kíváncsi vagyok.
2019. máj. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Mert nem gondoltam fontosnak, mint ahogy soha sehol máshol se említem a vallásomat :) Pontosan egy Buddha szobor van a virágok között.
2019. máj. 18. 07:38
 25/28 anonim ***** válasza:
47%
15cm kb a telefonom, nem hinnem, hogy látható lenne a virágok között.
2019. máj. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
62%

Kultrúált emebr nem azzal nyit egy beszégteést, hogy Szia, Gizi vagyok, xyz vallású, vegán. De ha a kérdés szempontjából van jelentősége a vallásnak, nyugodtan kiírhatod, nem szabad szégyellni (kivéve a HIT gyülis, meg szcientológus "vallásokat").

Ha ennek a ribinek szúrja a szemét egy 15 centis Buddha-szobor, hát akkor nem a vallásoddal van baja, hanem a személyeddel. Beszélj apuddal, hogy nem látod szívesen a csajt.

2019. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%

Én amilyen paraszt vagyok, elvenném kintről a szobrocskát.


A nappaliban meg ki lenne téve egy bazinagy Buddha-plakát, meg apró helyekre eldugva egy-egy pici kép (étkészletes fiókban, vécéülőkén, tükrön, ha ott alszik akkor az ágya feletti plafonon


Mert hé, elvettem a szobrot ahogy kérte :D


De én ilyen dilis vagyok :)

2019. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
76%

Jézus... (jaj, bocs, ezt nem szó szerint)

Komolyan, egy Buddha-szoborból csinálnak ekkora ügyet? Én is valami durvább dologra gondoltam, de ez... Ez beteg, komolyan. Vagy tényleg szimplán csak egy kifogás.

2019. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!