Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért válaszolnak rendszeresen...

Miért válaszolnak rendszeresen ebben a kategóriában olyanok, akiknek nincs gyerekük?

Figyelt kérdés

“Szülők, ti mit/miért/hogyan...” szól a kérdés, mire tízből nyolc válasz “hát én nem vagyok szülő, de...”


Láttatok már csomóval babráló, vagy cipekedő ember? Ugye milyen könnyűnek tűnt kívülről, pattantatok is, hogy átveszitek tőle, és tényleg azt hittétek, hogy majd ti jobban, könnyedébben megoldjátok, aztán jött a koppanás... ugye volt ilyen? Amíg nem neveltél fel egy gyereket, addig könnyű megmondóemberkedni, épp csak súlya nincs a szavaidnak.


Ha azt mondom, hogy nagy állatbarát vagyok, ja de kóbor kutyák láttán elfordítom a fejem, ne kelljen már semmit csinálnom, de azért ha jön valaki megmenteni az adott ebet, annak azért beszólok, hogy szerintem hogyan kellene csinálnia, akkor nem éreznétek furcsának a nagyokosságomat? Na, ezt érzik a szülők, mikor tét nélkül azt írjátok. amit a kérdező hallani akar. Őszintétlen és túlzó tippeket adtok, amikkel csak rontani lehet a helyzeten. Mire jó ez?


2018. nov. 21. 14:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak olyan kérdések, amikhez nyugodtan hozzá szólhat az is, akinek nincs gyereke.

Valós példa: Miért kell rászólni a gyerekemre, amikor vendégségben húzogatja ki a fiókokat és pakol a konyhában?

Szerinted ehhez nem szólhat hozzá gyerektelen? Ennek semmi köze a gyerekhez, ez udvariasság, viselkedés. Mindenki hozzá tud szólni.

Vagy mindig felbukkan, hogy tömegközlekedésen a másik gyereke a sáros csizmájával rugdossa a lábam és koszos leszek, de a szülő nem szól rá. Ebbe se szólhat bele az, akinek nincs gyereke?

Nagyon sok minden van, amit egy csomó normális felnőtt átlát, tud kezelni. Nem feltétel, hogy legyen gyereke.

2018. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
10/8 azért enyhe túlzás, de ha kötekedős napod van, hát legyen.
2018. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%

Attól hogy valakinek nincs gyereke, még számtalan példával találkozhatott élete során ami alapján képes lehet valamit megítélni, tanácsot adni.

Mondjuk egy bizonyos nevelési módszer hatékonyságáról hasznos lehet olyan vélemény is aki gyerekként élte át azt. Miért érne egy ilyen infó kevesebbet csak mert az illető maga még nem nevelt gyereket?

2018. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

A te -nem létező- logikád mentén haladva, akkor

pl. egy gyermektelen gyermekorvos ne is gyógyítsa??!

Egy -még- gyermektelen pedagógus ne is tanítsa??!

2018. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Látnád a gyermeknevelés-vállalás rovatot...ott vannak még csak gyermektelen okoskodók...
2018. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

"Miért válaszolnak..."?

Mert a MÉG gyermektelen pároknak is vannak nevelési elképzeléseik.

.

"Amíg nem neveltél fel egy gyereket, addig könnyű megmondóemberkedni"

Ha meg félrenevelted, akkor minek már bármivélemény, tanács?

Az "így kéne a jövőben"-nek van értelme, az "így kellet volna" értelmetlen.

Az itteni kérdezők zöme már túlesett a félrenevelésen. Tehát kérdeznie is hiábavaló.

2018. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Metionin ***** válasza:
99%
Attól hogy nincs gyerekem, még van szemem, fülem és tapasztalataim mások gyerekeiről. Na meg szüleim, akik által rengeteg jó és rossz példát láttam a gyereknevelésre. Nyilván ahhoz nem tudok és nem is akarok hozzászólni, hogy milyen popsikrémet használj vagy hogy hogy szoktasd vissza a saját ágyába a gyereket, mivel ilyen tapasztalataim nincsenek és nem is vagyok rájuk kíváncsi. De ha van egy olyan kérdés, amiben a szituáció ugyanúgy érinthet egy nem gyerekest, akkor miért ne szólhatnék hozzá? Attól hogy nincs gyerekem, nem lehet véleményem egy 12 évesről aki tetkót akar vagy egy családról ahol apuci megbaxta a 3 gyereket de utána szarik mindenre és anyuka kikészül? Vagy a már említett vendégségben anyuka nem szól rá a gyerekre, megtehetem-e én típusúak? Ha engem vertek a szüleim és odaírom egy gyerekverős kérdéshez a véleményemet, akkor az nem releváns, mert én a gyerek voltam és nem a szülő? Attól még megtapasztaltam, mint ahogy a rengeteg idióta szülőt és neveletlen gyereket is akikkel nap mint nap találkozok az utcán. Nem kell ahhoz feltétlenül saját gyerek, hogy lásd ha valami nem oké.
2018. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Nekem még egyelőre odabent van a baba, de azért szoktam válaszolni, mert ráérek. Meg talán óvónőként némi tapasztalatom is van.

Amúgy, értem én, hogy szerinted nincs súlya a gyermektelenek szavának, de attól, hogy valakinek viszont már van, egyből igaza is lesz? Egyből jól csinálja? Szerintem ez azért sokszor nincs így. Nagyon sok kérdést olvasni, amiben a szülők módszeresen kínozzák a gyerekeiket a hülye elképzeléseikkel, és még csak tudatában sincsenek. Az ilyen szülő szavának mitől van nagyobb súlya?

Láthatott már közelről gyereket a gyermektelen válaszoló is, és lehet méretes barom az is, aki ötöt is szült már.

2018. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
1: Mert az ilyen kérdéseknek mindig két oldala van. Az egyik a szülö, másik a gyerek oldal. Miért mondasz olyant, hogy GYEREK KUSS!!!
2018. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki olyan kategóriában válaszol, amilyenben akar.

Ráadásul sokszor már maga a kérdés sem azé aki írja, hanem gyerek ír anyuka nevében, vagy fordítva.


Másrészt elég érdekes az a szülő, aki egy olyan névtelen fórumon, ahol a látogatók nagy része még rettentő messze van a szülővé válástól, kér tanácsot idegenektől.

2018. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!