Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 25 évesen még mindig nem...

25 évesen még mindig nem dolgoztam fel, hogy apám elhagyott, valaha ez meg fog változni?

Figyelt kérdés

Apukám 3 éves koromban hagyott el minket, azóta csak 2-szer találkoztunk nemrég és emailben tartjuk a kapcsolatot. Nincs új családja, egyedül van, de mégsem keres soha magától, mindig én keresem.

Néha újra, meg újra visszatér az, hogy nem értem, miért nem kellettem neki, mikor mindig kapta a fotókat rólam, tudta, hogy jól nevelt, okos kislány voltam, vártam őt mindig, hogy látogasson meg, de másik országba költözött és sosem jött. Mindig cipelem ezt a terhet, hogy én nem vagyok elég jó, néha sírva fakadok, mikor látom, hogy más apa hogy szereti még felnőttként is a lányát, büszke rá, ha lediplomlázik, támogatja a jövőjét. Nekem egyik diplomaosztómra se jött el, soha nem kaptam tőle egy elismerő szót sem, csak annyit mondott anyunak, hogy gratulál, hogy szépen felnevelt.

Nem tudom, ezt fel tudja-e egy ember dolgozni és ha igen, hogyan.


2019. máj. 18. 16:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Pszichológus.


Én 8 éve nem láttam pedig egy kerületben élünk.

Engedd el.

2019. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Ja menj el dokihoz csak az fog segíteni. Ilyen okos lány mint te ne húzza az ideért ilyen butasagokkal
2019. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sajnálom. Viszont sajnos lehet nem hangzik jól, de ki kell mondani, hogy vannak emberek, akik nem elég jók ahhoz, hogy megérdemeljék, hogy meg akarj nekik felelni. Sajnos néha az ember közvetlen családtagjai ilyenek. Még pont abban a korban vagy, hogy ha most abbahagyod a rágódást ezen, akkor még lehet boldog életed, de már nem sokáig, úgyhogy minél előbb tedd túl magad rajta. Nekem is nehéz feldolgozni, és iszonyú sok idő fecsérlődött el emiatt, meg más problémák miatt is feleslegesen.
2019. máj. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első: Sajnálom, az még rosszabb, mikor közel laktok egymáshoz..


Egyébként természetesen ezt nem úgy kell elképzelni, hogy 0-24ben ezen kesergem, évekig eszembe sem jutott, talán csak nemrég a 25. szülinapom hozta elő a gondolatot, hogy mennyivel más lehetett volna az életünk, ha van mellettünk egy erős férfi, akire lehet számítani. De így én is, meg anyu is mindig saját magunk próbáltunk megoldani mindent, ami nem vált hátrányunkra.


Nyilván az ember éli az életét, építi a jövőjét, van ezer dolog, amire figyelni kell, de ez néha tök váratlanul előtör és még mindig haragot érzek.

2019. máj. 18. 17:24
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha eddig nem változott meg külső beavatkozás nélkül, akkor miért gondolod hogy ezután majd meg fog? Szerintem is járj pszichológushoz, biztos segítene, nem is kevest. Egyáltalán nem egyedi a problémád, ennél sokkal rosszabbakból is ki lehet gyógyulni teljesen. Hajrá.
2019. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
7%
Mi lenne ha te elmennél hozzá, ha többször felkeresnéd.Lehet,hogy az apud szégyelli amit tett és nem szivesen néz a szemeidbe.Ugyis tudja,hogy feltennéd neki azt a kérdést,hogy miért hagytál el bennünket?!
2019. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
3-adik vagyok. Lehet, hogy 6-osnak is igaza van, lehet már megbánta, hogy elhagyott, csak nem mer bocsánatot kérni, mert azt gondolja, hogy úgyse bocsáltanál meg. Próbáld meg vele ezt megbeszélni higgadtan, intelligensen, akár írásban is, ahol van időd végiggondolni, hogy mit írj, és neki is van ideje végiggondolni, hogy mit válaszoljon.
2019. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha belelovalod magad egy hamis elképzelésbe, akkor soha nem fogod magadban feldolgozni. Apád nem téged hagyott el, hanem nyilván anyádat, az ő feleségét, és ez nyilván az ő kettőjük közti harmónia-hiány következménye volt. Amíg nem ment el, addig is nyilván nem alakult ki benne szoros kötődés egy csecsemőkorból éppen kinőtt kislány iránt, a távolság meg nyilván erre rátett egy lapáttal. Ha anyád nem létesített egy harmonikus párkapcsolatot azóta sem, ahol egy pótapától talán megkaptad volna azt a szeretetet, amit most hiányolsz, az szomorú.
2019. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Már rengetegszer átbeszéltük ezt, de nem igazán tudta soha megmagyarázni, megsértődik, ha fel merem hozni. Lehetősége volt mindig, tehát anyu volt rajta mindig, hogy jöjjön látogatni, de soha nem élt vele. Sőt, egyszer eljött egy csajához látogatóba az országba pár napra, anyukám felöltöztetett, hogy akkor eljön engem is megnézni, de csak a nőjéhez ment, aztán vissza is utazott és kb 15 évig nem láttam. Ilyeneket csinált mindig.
2019. máj. 18. 19:22
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
" mennyivel más lehetett volna az életünk, ha van mellettünk egy erős férfi, akire lehet számítani." Már itt el vagy tévedve. Miből gondolod hogy számíthattatok volna rá ha marad? Valószínűbb hogy csak plusz terhet jelentett volna anyádnak ahogy a kortársai legnagyobb része a feleségeiknek. Jó eséllyel jobban jártatok hogy nem volt a nyakatokon .
2019. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!