Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 25 évesen még mindig nem...

25 évesen még mindig nem dolgoztam fel, hogy apám elhagyott, valaha ez meg fog változni?

Figyelt kérdés

Apukám 3 éves koromban hagyott el minket, azóta csak 2-szer találkoztunk nemrég és emailben tartjuk a kapcsolatot. Nincs új családja, egyedül van, de mégsem keres soha magától, mindig én keresem.

Néha újra, meg újra visszatér az, hogy nem értem, miért nem kellettem neki, mikor mindig kapta a fotókat rólam, tudta, hogy jól nevelt, okos kislány voltam, vártam őt mindig, hogy látogasson meg, de másik országba költözött és sosem jött. Mindig cipelem ezt a terhet, hogy én nem vagyok elég jó, néha sírva fakadok, mikor látom, hogy más apa hogy szereti még felnőttként is a lányát, büszke rá, ha lediplomlázik, támogatja a jövőjét. Nekem egyik diplomaosztómra se jött el, soha nem kaptam tőle egy elismerő szót sem, csak annyit mondott anyunak, hogy gratulál, hogy szépen felnevelt.

Nem tudom, ezt fel tudja-e egy ember dolgozni és ha igen, hogyan.


2019. máj. 18. 16:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

Én 35 vagyok, és én sem tudtam feldolgozni, soha nem is fogom tudni.

Viszont:

- Nem keresem magamban a hibát. Én ne lettem volna elég jó? Tündérszép kislány voltam, aki már 3 évesen írt és olvasott. Mégis mi kellett volna még? Nem velem volt a baj, ő volt egy tetű!

- Én soha, de soha nem erőlködtem, hogy tartsuk a kapcsolatot, mert csak gyűlölni és megvetni tudom. Sosem szaladok olyan szekér után, ami nem vesz fel, annál sokkal több büszkeség van bennem! Az ilyen nem szülő, csak egy selejt, és úgy is kell bánni vele.

Ettől függetlenül borzasztóan dühös vagyok, természetesen, és igen nagyon dühítő, hogy mindenféle kancsal, ostobácska, csufika kislánynak az apja kinyalja a fenekét. De hát ez van, nekünk ez jutott. Másnak meg más baja van.

2019. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Feelgood35 ***** válasza:
87%
Hasonló cipőbe jártam én is. (apukám már 2 éve meghalt) Én is azon voltam, hogy elfelejtsem meghogy túltegyem magam rajta... igen ám de az ember lépten - nyomon találkozik normális apa-fia, apa - lánya kapcsolatokkal és nem érti, hogy a saját apukája miért hanyagolta el őt egész életében. Nem, nem lehet ezen csak úgy továbblépni... majdha alkoholista , drogos, vagy épp Alzheimer kóros leszel majd elfelejted... A megoldás az lehetne, hogy helyettesíteni kell őt valakivel, vagy lefoglalod magad nagyon komoly dolgokkal, hogy kevesebbszer jusson ez eszedbe. =/
2019. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, majd ha te is átmész hasonló konfliktuson a saját párkapcsolatodban, mint anno a szüleid mentek át amikor szakítottak, na akkor fog egyből összeállni a kép, hogy ez a történet a szüleid között egyáltalán nem rólad szólt, és abszolút nem befolyásolt benne semmit, hogy te mit értél el és mit nem.
2019. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, sajnálom, hogy ilyen sokan vagyunk hasonló cipőben.


Utolsó: Én úgy gondolom, normális férfi ha el is hagyja a gyereke anyját, ha van módja rá, a gyerekével törődnie kell, ez a kötelessége. Ez nem a párkapcsolatról szól, hanem az emberségről. Tudom, hogy nem az én hibám, de az, hogy már nem akart anyukámmal lenni, az nem mentesíti őt az apai felelőssége alól.

Én még a kutyámat sem tudom pár napnál tovább másra hagyni, pedig az "csak" egy állat.

2019. máj. 18. 23:15
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

" Tudom, hogy nem az én hibám, " - Kérdező, a kérdésedből nem ez derül ki... illetve lehet, hogy ésszel tudod, de láthatóan érezni még mást érzel:

"Néha újra, meg újra visszatér az, hogy nem értem, miért nem kellettem neki, mikor mindig kapta a fotókat rólam, tudta, hogy jól nevelt, okos kislány voltam, ... Mindig cipelem ezt a terhet, hogy én nem vagyok elég jó, "

Szóval a történetben teljesen mindegy, hogy okos voltál-e, jól nevelt voltál-e - e, ezen valszeg SEMMI sem múlt... ha ezt tényleg megérted, akkor nem lesz több ilyen gondolatod.

2019. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%

Engem is kb ennyi idősen hagyott el de nekem volt egy szuper nevelő apukám .az igazit 10+ éve látogattam meg férjemmel és 2 fiamal tud róluk de nem érdekli se én se az unokái kapott képet is róluk.anyu küldött róluk túl léptem rajta.

Te te is túl rajta.

2019. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%
Én 35 éves nő vagyok, és 1 éves koromban hagyott el az "apám". Az ilyet csak idézőjelesen tudom annak nevezni, mert már Hamurapi törvénye szerint is annak az embernek vágták ki a nyelvét, aki arra mondta azt, hogy: "Nem vagy az apám!", aki felnevelte. Én már tizenéves koromban is gondoltam arra, hogy nevet változtassak, mert gimnazista koromban rengeteget bántottak az osztálytársaim emiatt a spermadonor miatt, én csak annak tudom nevezni. Azt mondták, hogy nincs apám, hogy zabigyerek vagyok és hogy intézetből hozott ki az anyám (az utóbbi két állításnak semmi alapja nem volt). Mindig is egy idióta szokásnak tartottam, hogy az apa családnevét örökölje a gyerek. A nagyszüleim azonban bigottan vallásos emberek voltak, és én pedig házasságban született gyermek voltam, fel voltak rajta háborodva, ezért félretettem a gondolatot. A munkában és a tanulásban éltem ki magam, voltak mindkettőben sikereim és kudarcaim. Két egyetemi diplomát is szereztem. Amikor először diplomáztam, Anyám és a Nagyszüleim megpróbáltak rábeszélni, hogy hívjam meg a diplomaosztómra, de Én megmondtam, hogy ha eddig nem volt rám kíváncsi, most már én sem vagyok őrá. Soha nem találkoztam, nem beszéltem vele, nem is írtam neki. Nem is érdekel egyáltalán. Mindig találok olyan elfoglaltságot, ami eltereli erről a gondolataimat, de olyan tapintatlan emberbe is belebotlok, aki kérdez róla. A tanulmányaimat diákhitelből finanszíroztam, amit talán életem végéig fizetni fogok. Más tartozásaim is vannak, amiket ha rendezek, megváltoztatom a nevemet. Nem a bosszú vezérel, csak tudom, hogy azáltal jobban fogom érezni magamat, és végre világossá válik mindenki számára, hogy ki volt a hibás ebben a történetben. Sem tőle, sem a szüleitől nem kaptam sem pénzt, sem szeretetet, de még születésnapomon, névnapomon, vagy karácsonykor sem köszöntöttek fel. Akkor miért ragaszkodjak én egy ilyen családnak nem nevezhető képződményhez?
2019. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, de engem már nem érdekel. Egy ideig próbáltuk erőltetni a kapcsolattartást, de mindkettőnknek csak kellemetlen emlékeket okozott. Én tényleg próbáltam türelmes és megbocsájtó lenni, de már rájöttem, hogy nincs értelme. Nem tekintek már rá apaként. Mióta én nem keresem, ő magától félévente egyszer hív fel, és akkor is csak magáról beszél.

Szóval hidd el, nem biztos, hogy jobb lett volna, ha melletted van. Sőt, lehet, hogy sokkal rosszabb lenne. Kicsi voltál, amikor elváltak, tényleg nem alakulhatott ki köztetek igazi apa-gyerek kapcsolat, és most már hiába próbálkoznál, nem is fog. Menj el pszichológushoz, tényleg segíthet

2019. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már mindent leírtak.
2019. máj. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!