Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Norális, hogy bűntudatom van?

Norális, hogy bűntudatom van?

Figyelt kérdés
Apám 3 éve halt meg. 2 éves voltam, mikor anyukám elhagyta őt, mivel rendszeresen verte anyukám, és az akkor 8 éves nővérem. Anyukám újraházasodott, mikor 5 éves voltam. A nevelőapukámat tekintem az igazi apukámnak, mert ő nevelt fel. Az igazi apám rendszeresen keresett minket, mondván, hogy megváltozott. Anyukám sokáig nem engedte, hogy felügyelet nélkül huzamosabb ideig vele legyek, félt, hogy bántana vagy elrabolna. 15 voltam, mikor anyukám megengedte, hogy a nővérem és én találkozzak vele, úgy hogy ő nincs ott. Hiba volt, engem megvert, a nővéremet pedig többször megütötte. Attól fogva a többet nem láttam. Később kiderült, hogy skizofrén volt. A bátyja elmondta nekem, hogy mindig engem akart látni, és bocsánatot kérni mindenért. Mióta ezt tudom, szörnyű bűntudatom van, amiért megszakítottam vele minden kapcsolatot, és nem köszöntem el tőle. Nagyon nehéz, ezzel a tudattal élni. Normális, hogy így érzek? 24/L

2019. máj. 18. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Persze hogy normális,de nem kell.

Egy idő után hidd el hogy elmúlik.

Tudom, hogy nagyon nehéz de nem rajtad múlt. Most is fentről vigyáz rád.:)

2019. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális. Minden okod megvolt rá, hogy utáld, és a lehető legjobb, amit tehettél/tehetett anyukád, hogy minden kapcsolatot megszakítottatok vele. Be ne dőlj már a krokodilkönnyeknek, hogy bocsánatot akart kérni. Csak manipulálni akart.
2019. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!

Ez a "bocsánatot akart kérni" szöveg pontosan ugyanannyira hiteles, mint amit Anyudnak mondott, hogy "ő megváltozott" - vagyis semennyire. Tapasztaltad a saját bőrödön, mennyire "változott meg". Jogos önvédelem volt, hogy megszakítottál vele minden kapcsolatot, és SEMMI okod nincsen a bűntudatra. Ha úgy érzed, hogy könnyebb lenne, akkor beszélj erről Anyukáddal vagy a nővéreddel.

2019. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Normális. Csak két idézetet teszek hozzá:

Tizennégy éves koromban apám annyira ostoba volt, hogy alig bírtam ki a társaságában. Mire huszonegy éves lettem, csodálkozva láttam, mennyit fejlődött hét év alatt. Mark Twain

A megbocsájtás az erősek erénye, a gyengék sohasem bocsájtanak meg. Mahatma Gandhi

2019. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon intelligens vagy! Mármint pozitív értelemben, hogy annak ellenére ami történt kicsit más szemmel nézel a dolgokra a betegség tudatában, sokan erre nem képesek.

Azt szokták javasolni ilyenkor, hogy ha van valami amit nem mondtál el, akkor írni kell egy levelet, gyújt egy fehér gyertyát és olvasd fel. Elvileg ez segít a bűntudat enyhítésében.

2019. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Ne legyen bűntudatot!

Verte az anyukádat,meg a nővéredet. Még 15 éves korbodba téged is megvert.

2019. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem bűntudat, hanem a bizonytalanság és tehetetlenség érzése, amikor nem tudsz most sem és a múltban sem tudtál volna semmit tenni a megtörténtekkel szemben. Lépj túl rajta.
2019. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, teljesen normális. De ettől még te egyáltalán nem tehetsz róla, hogy nem tudtad, hogy beteg, tehát nem tudtál e szerint hozzáállni. Senki nem felelős olyanért, amiről nem tud.
2019. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Ne legyen bűntudatod. Attól hogy valaki mentális beteg, még nem szabad eltűrni hogy bántalmazzon. A "megváltoztam, bocsánatot akarok kérni" meg bevett szöveg a bántalmazóknál. Olvass utána milyen ciklikusan jönnek elő a bántalmazások ott ahol a partnerek nincs ereje megszabadulni a bántalmazótól. Borítékolható hogy a nagy bocsánatkérés után újabb verések, és újabb bocsánatkérések jöttek volna. Majd újabb, egyre durvább verések. Jól tetted hogy megszakítottad apáddal a kapcsolatot.
2019. máj. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!