Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig támogatnád a gyerekedet...

Meddig támogatnád a gyerekedet a felvételit illetően? Hol álljak?!

Figyelt kérdés

Van egy közeli (nagyon) rokonunk, már a 4. alkalommal nem vették fel a Táncművészetire... Az első 2 próbálkozásnál már az első selejtezésen kihullott (ahol a táncot figyelték), a 3.-nál ott továbbjutott, majd a következő alkalomnál az elméleti felvételinél bukott el, a 4.-nél ismét a táncon. Kiskora óta táncol, tanít is (2 gyerekcsoportot, szóval nem nagy valami, ovisokról van szó). Én már az első felvételinél mondtam, hogy ide kevés lesz az, hogy heti 3-szor táncol délután, meg néha fellép, mert oda olyanok jelentkeznek, akik ilyen középiskolába jártak, napi szinten táncolnak több óra hosszát. Akkor le lettem hurrogva, hogy milyen rosszindulatú vagyok, és hogy ő 6 éves kora óta táncol, csak felveszik. Hát nem. Ráadásul az alkalata sem táncos alkat, a súlya miatt folyamatosan fájnak a térdei, félév alatt kétszer volt szalagszakadása, és három orvos is mondta, hogy műteni kellene minél hamarabb. Ő ezt nem akarja, merthogy akkor hónapokig nem táncolhat, de így meg folyamatosan lesérül, fájdalomcsillapítót szed.


23 éves lesz, a volt gimis évfolyamtársai már dolgoznak a szakmájukban, mesterképzést végeznek, építik az életüket. Ő pedig még egy nyelvvizsgát nem csinált, és az élete az, hogy táncolhasson. Azt mondta, hogy ezt szereti csinálni, ő nem tudna a könyv meg jegyzet felett ülni éveken át, és magolni. Valahol megértem őt is, hogy tizenx éves kora óta ez az álma, nem akarja feladni, de ott van a másik oldal. Hogy hiába tehetősebbek a szülei, olyan a szakmájuk, amit ő nem bírna folytatni, tehát nem az van, hogy megörököl egy céget majd. Ha a szülei már nem lesznek, nem fog tudni úgy élni, ahogy most (ráadásul ők már idősebbek is, mindketten 50 felett vannak).

A szülők nekem panaszkodnak, hogy nem tudják mi lesz vele így, mert ez neki már olyan, mint egy függőség. Beszélni sem lehet vele, mert fel van háborodva azonnal... Ő is mondja mindig, hogy a szülei mennyire lenézik ezt az egészet, nem látják a belefektetett munkát 1-1 fellépésbe, darabba, és ők ezt egy hobbinak látják csak. Én meg itt vagyok középen, nem akarok róla sem rosszat mondani a szüleinek, ahogy a szülőkről sem.


2019. máj. 19. 15:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

8/9-es: ahogy látom, nem fogod fel a lényeget.


Az illetö gyerek hiába álmodik valamiröl, ha nincs kellö szorgalma - meg heti három óra táncolás esetén semmire sem elég -, nincs elég tehetsége - mert négy felvételin bujott ki, és ábrándozásból nem lehet megélni.

Most még lenne lehetösége elindulni olyan pályán, ahol keres annyit, hogy ne másnak kelljen eltartani - mert könnyü a szülök nyakán élösködni, de ennek egyszer vége lesz.


Igazán nem tudom, miért vagy ennyire agresszív, nem arrról van szó eredetileg, hogy bárki is ellenezte volna ezt a pályát - csak éppen a gyereknek sem tehetsége, sem szorgalma, sem fizikai adottsága nincs (lást állandó sérülések), szóval hiába álmodik erröl, ha nem megy, akkor nem megy.


Akiket meg említettél. azok olyan téren tettek valamit, amiröl nem csak álmodtak, hanem ténylegesen tudtak is valamit, megvolt a szorgalmuk és a tudásuk is.

2019. máj. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
En opearaenekes akarok lenni. Hetente járok enektanarhoz, igaz, egy oktavot is alig énekelek ki, azt is olyan hamisan, hogy a macskám elmenekül, de rettentő kitartó vagyok. Nem adom fel az álmom. Egyszer majd tanár leszek a Zenemuveszetin.
2019. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Az biztos, hogy nem tiltanám el a tánctól, ha ez az élete, tudom, milyen érzés ez. Szerintem... vagy normalisan eljezdi csinálni, mindent belead, sokkal többet gyakorol, tanárt keres/vált, mondjuk megtanul nyelvet, ha pl kulföldi tanár/iskola jó lenne, leteszi a jogsit, hogy szabadon jarhasson fellépésre, tanárokhoz, a legjobbhoz, mindegy, milyen messze van.

Vagy... szakértő véleményére alapozva beláttatni vele, hogy nem elég tehetséges. Muszáj szembesíteni. Es aztan fejlődni abban, amiben jó. Szereti a tanítást? Lehet, ebbe az irányba kellene elmozdulni. Es ovisokból is meg lehet élni, ha van elég ovis. Készítsen koreográfiat, lépjen fel tobb helyen, tanítson tobb embert, mindegy, csak csinálja, csinálja, találja meg az alternatív megoldást. Varrjon fellépőruhákat, szeevezzen tábort, stb stb és utána látni fogja, ehhez milyen végzettség kell.

Őszintén, ha már négyszer nem sikerült neki, akkor kicsit el kell mozdulnia más irányba.

2019. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!