Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 25 éves fiatok életébe, hogy...

25 éves fiatok életébe, hogy mire költ és mennyit a saját keresetéből, mennyire szólnátok bele?

Figyelt kérdés
Hogy hol lakik, mennyit költ lakhatásra, szórakozásra, ételre, stb.
2019. máj. 29. 10:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Semennyire, felnőtt. Katasztrófa amikor egy szülő azt hiszi, hogy joga van beleszólni a felnőtt gyereke életébe.
2019. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Beleszólni ?? Isten ments !! Megemlíteni bármit is csak nagyon szőrmentén, nagyon óvatosan....
2019. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Én 25 éves vagyok, már külön élek, férjem van és most várjuk az első gyereket. Érdekes lenne ha ezek után beszólnának az anyagiakba. Anyám szokott tanácsokat adni mondjuk, pl felhív ha lát egy jó akciót valamelyik boltban, hogy menjek vegyek, tegyem be a fagyasztóba azt a cuccot pl.


22 évesen költöztem el otthonról, azt mondanám hogy utána már nem szóltak bele, inkább jó tanácsokkal láttak el hogy min tudok pénzt fogni. De azt is csak eleinte.


Ameddig meg nem költöztem el de már kerestem pénzt (egyetem mellett tudtam dolgozni olyan havi 150korul, kaptam), addig meg talán ha hülyeségeket vásároltam (pl glamour napokon egy csomo új ruha) addig megjegyezték hogy most ezt felesleges volt de én tudom, inkább tegyek félre. A saját kiadásaimat már akkor sem fedezték viszont (kocsi fenntartása, nyaralások, stb).


Szóval ha 25 évesen meg otthon laksz akkor szerintem két mód van:

1. Beadsz a rezsibe, a részedet mindenből kifizeted -> utána már nem szólhatnak bele a szüleid, max tanácsot adhatnak

2. Nem adsz bele semmibe,, csak magadra költöd, és a szüleid tartanak el továbbra is -> na ilyenkor azért elképzelhető hogy beleszólnak hogy ha már el tartanak akkor ne hülyeségekre menjen a pénzed.

2019. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

A mienkbe nem szólnak bele, szép is lenne. Külön élünk, öcsém is, én is, a szüleinket nagyon szeretjük - de mi sem szólunk bele abba, ők mire költik a pénzüket. Nekik sincs közük a mi kasszánkhoz.


Egyébként már azt sem értem, hogy korábban minek szól a szülő bele. Ha befolyásolni akarja, mi legyen a gyereknek, vegye meg ő. A mi szüleink soha nem szóltak bele abba sem, hogy mire költjük a zsebpénzünket, mindketten vettünk belőle gyerekként marhaságot, amire sokáig gyűjtöttünk, aztán sosem használtuk. Jó eséllyel tudta anyu előre, hogy nem fogjuk túl sokat használni az orbitális felfújható rondaságot, amit a tesómmal vettünk, mert kell. Mégis mikor tanulná meg a gyerek jól beosztani, jó pénzügyi döntéseket hozni, mint kiskölökként a kis pénzzel, amikor nincs tétje? Akkor, amikor már komoly tétje van, és ha elbarmolja, nem marad kajára hó végén, meg kölcsön kell kunyerálgatni?

2019. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%
Az én fiam egyetemista, itthon lakik, mi tartjuk el, nincs saját jövedelme, csak az ösztöndíja, de az az ő zsebpénze, nem szólunk bele, mire költi. Hát még ha saját keresete lenne, abba meg pláne nem szólnánk bele! Nem is értem, hogy merül fel ez a kérdés.
2019. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

Amennyiben otthon él, a családi házban vagy lakásban szülővel, és már saját keresete van, abban az esetben meg kell egyezni egy összegben amit hazaad.


ugyan is már nagykorú és anyu nem kap semmit utána.


Amennyiben külön él, azaz nem otthon, akkro a szülő nem szólhat bele.

2019. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Ha otthon lakik, akkor eléggé: a rezsi ráeső részét fizetnie kell a tobbinpemzt meg gyűjtse a költözésre.

Ha külön el, semennyire

2019. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben, ha nálam, az én költségemen élne, akkor valamennyire beleszólnék, ha számomra zavaró valami, de nem apróságokba.

Ha külön él, akkor meg semmi közöm hozzá, legfeljebb ha tanácsot kér, akkor elmondom a véleményemet,ö meg vagy megfogadja, vagy nem, a döntés az ö joga.

Illetve a különélés esetében még akkor, ha folyamatosan túlköltekezik és nekem kell kisegíteni. Ezt ugyanis egyszer esetleg megteszem, de rendszeresen nem.

2019. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

Beleszólni csak annak az életébe lehet aki hagyja. Kéretlen tanácsokat meg sok szülő szeret osztogatni, de ez teljesen más kategória.

Apósomék is folyton próbálkoznak befolyásolni a férjemet, de miután külön élünk és megvan a saját életünk, így egyik fülünkön be, a másikon meg ki.

2019. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Életfilozófia is, de inkább élethelyzet kérdése ez, nem pedig a koré
2019. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!