Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám Jehova Tanúja és tönkret...

Anyám Jehova Tanúja és tönkreteszi az életem?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 20 évesen besokalltam hogy rám van ez a vallás kényszerítve ezért elköltöztem. Már akkor hatalmas cirkuszt csapott. Ráadásul a vallástagok is zaklatnak amiért nem járok az összejövetelekre. Lett egy párom, akit anyám és apám nem fogad el, csupán azért mert ő nem vallásos. Ordibál vele, szidja. Pedig csak telefonon beszéltek de ezek után személyesen nem fognak mert a párom érthető módon nem hajlandó. Anyám állandóan zaklat, nem akad le rólam. A vénekkel egyetemben. Mit tegyek?
2019. jún. 1. 10:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
#8, majd amikor befizetik a pénzbírságot (súlyosabb esetben bevonulnak egy évre), azt is úgy fogják fel?
2019. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

Külön élsz tőlük? ha igen, akkor szakítsd meg velük a kapcsolatot. Telefonszám váltás, stb.

Ha "házhoz mennek", feljelented őket.

Ennyi.

Ha velük élsz, akkor dolgozz és költözz el.

2019. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem az baj, hogy vallásosak, hanem még téríteni is akarnak.
2019. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
11: nem kamu, ilyenről elég sokan beszámoltak már. Bár, aki ugye az ördögtoronyra építette az életét, az védi mindig a nem létező becsületét, ahogy te is teszed.
2019. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 lilla64 ***** válasza:
85%

Meg vagy keresztelve mint jehova tanúja?Ha nem,akkor nem tehetnek semmit mivel elmúltál 18.Arra se kötelezhetnek,hogy összejövetelekre járjál.

Nálam más volt a helyzet,én megkeresztelt tanú voltam.Mikor megismerkedtem a férjemmel,aki "világi"volt az ők felfogásuk szerint,szakitottam a szervezettel.Még a szüleim se szabadott szóba álljanak velem,mert kiközösitett voltam.Azóta szerencsére már ők is kiléptek.

2019. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%
16, az megvan, hogy a magyar jogrendszer nem ismer olyant, hogy " meg van keresztelve,.mint jehova tanúja"? Szabad vallásgyakorlás van, amibe az is beletartozik, hogy ha nem akar egy felekezethez tartozni, akkor joga van nem oda tartozni. Pont. Ebbe senkinek nincs joga beleszólni, itt a második mondat végi pont. Aki meg beleugat, az feleljen bíróság előtt a hülyeségéért.
2019. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 lilla64 ***** válasza:
25%

#17

Természetesen joga van nem oda tartozni,de hogy mi folyik mabban a szervezetben,azt csak az tudja aki közöttük volt.Azt hiszed segitene,hogy feljelenti zaklatásért?A vének mennének és kimagyaráznák a tehénből a borjút,de nem neki lenne igaza.Még a végén ő jönne ki rosszúl belőle.

2019. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez a rossz hozzáállás. A vének mit magyaráznának azon, hogy telefonon meg élőben zaklatják? Nem szabad meghunyászkodni.


Helyesen: rosszul. Rövid u.

2019. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
96%

"#8, majd amikor befizetik a pénzbírságot (súlyosabb esetben bevonulnak egy évre), azt is úgy fogják fel?"


A pénzbírságot simán (azon már túlvagyunk), de valószínűleg a börtön is a sátán munkája volna csak, nem egy kiérdemelt következmény.

2019. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 lilla64 ***** válasza:
96%
A pénzbirsággal és börtönnel,csak adnák a lovat alájuk,hogy "na ugye,minket üldöznek mint Jézust".Ez a vesszőparipájuk.
2019. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!