Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítségre lenne szükségem?

Segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Apukám alkoholista, én idegbeteg lettem anya is bajos de ő nem iszik csak már nem bírja. Úgy érzem kikészültem és már nem sok kell hogy egy-egy veszekedésben sajnálom hogy így kell írnom de nem sok kell hogy megöljem valamelyik szülőmet annyira kész tudok lenni olyankor. Remegek, sírok, üvöltök. Alapjába véve egy életvidámabb lányka vagyok csak egy ideje már ez a jó kedv se megy. Szerintetek van valami amivel saját magamon tudok segíteni azokon kívül hogy hagyjam ott őket meg menjek el neveleő intézetbe... 16l
2019. jún. 7. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,keress egy szakembert vagy suli pszichológust.
2019. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ismerős sajnos a helyzet. Ilyenkor a szülők nemhallgatnak a gyerekre, csak mondják egymásnak a dolgaikat. Van barátod, vagy barátnőd, akinél ott aludhatnál? Vagy lényeg az, hogy minnél több ideig legyél távol ottholról, hogy ne hallgasd az egészet. Próbálj valamilyen segítséget kérni akár pszichológustól, akár családtagtól. Sok sikert, és kitartást kívánok! :)
2019. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehéz a helyzet, mert tényleg a családtagjaid viselkedése kéne, hogy megváltozzon ahhoz, hogy jól érezd magad. Azon pedig nem tudsz változtatni. Ezért javasolják sokan elsőre, hogy költözz el, de ez 16 évesen elég kockázatos, mert nehéz úgy megélni, hogy közben a céljaid felé is tudj haladni.


A feszültséged közvetlen levezetésében segíthet, ha sokat sportolsz, keresed a támogató barátok (nem a lehúzós emberek!) társaságát és viszonylag keveset vagy otthon, ha lehet, akkor is elzárkózva a szüleidtől. De ez csak tüneti kezelés. Ahogy felettem többen is írták, egy professzionális szakember (iskolapszichológus, esetleg családsegítőből valaki) sokat tud segíteni. Azt is érdemes megtervezned, hogy hány évesen tudsz úgy elmenni otthonról, hogy a jövőd még nem válik rosszabbá tőle.


Ami biztosan nem segít, ha te is beszállsz a szüleid játszmáiba. (Oké, tudom, hogy ezt kívülről mondani nagyon könnyű, de mégis így van.) Csak magaddal tolnál ki, ha erőszakos lennél velük. Akkor is, ha hasonló megoldásokhoz nyúlnál, mint édesapád. A pia vagy a drog nem fog kiemelni ebből a közegből, csak lehúzna a sárba (bár egy idő után lenne belőle annyi bajod, hogy ahhoz képest a szüleid már nem is tűnnének annyira rossznak).


Próbálj meg őszintén beszélni az érzéseidről, pl jóbarátaiddal is. Sokat segíthet.

2019. jún. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak nagyszüleid? Milyen a kapcsolatod velük? Befogadnának addig míg elvégzed a sulit illetve nagykorúvá válj?

Esetleg idősebb testvér,aranyos nagynéni?

Ùgy tudom te is (Gyámhatóságon,Gyermekvédelem)kérheted az átmeneti,ideiglenes gondozásodat.

Még véletlenül se tegyél olyat ami kerékbetöri az el sem kezdett életed!!!

2019. jún. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne ölj!
2019. jún. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

csak így pár tipp...


sulipszichológus mit mond? (ő a szakember, nem mi)


nagyszülőkhöz költözni vagy kollégiumba kérni magad? (diákmunkából fizetheted)

2019. jún. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!