Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet korrekten megoldani?

Hogy lehet korrekten megoldani?

Figyelt kérdés

Kerestem másodállást magamnak, pénz szűkében vagyunk. Találtam egy jó lehetőséget, újság és szórólap kihordás.

A fiam 16 éves, régen rágta a fülem, hogy nyári munkát akar, és diákmunkázni szeretne év közben is.

Megbeszéltük, hogy ez jó lenne neki. Suli mellett is, egy óra alatt ki lehet vinni bicóval, nem kell sokkal korábban kelnie.

Viszont ebben az esetben muszáj, hogy a kiadásai egy részét ő fedezze, nekem így több marad másra.

50 ezer forintot lehet vele keresni havonta. Ami azért nem egy nagy összeg.

Arra gondoltam, hogy veszi a bérletet (1200), év közben a füzetek, körző, stb.

Pipere cikkek: tusfürdő, dezodor, mert abból csak egy marka jó, és az se olcsó. (2-3000) Plusz fodrász. (1800)

Plusz a ruhák.

Cipő és kabát inkább megegyezés szerint, mondjuk fele-fele.

Szórakozás a baratnőjével vagy a haverokkal.

Ahogy számolom, tud belőle félre tenni is, az rajta múlik, hogy ez mennyi.


Minden mást ugyanúgy mi állunk. Rezsi, kaja, mobil előfizetés, gyógyszer, fogorvos, nyelvkönyv, szóval úgy, mint eddig.


Ez így korrekt?

Nálatok hogy van?



2019. jún. 11. 12:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
57%

Nézd az sajnálatos, hogy ilyen helyzetbe kerültetek, de akkor sem szép dolog, hogy emiatt, a 16 éves gyerekkel a diákmunkájából finanszíroztatnád azokat a költségeket, amelyeket alapként meg kellene , hogy kapjon, a buli-szórakozás kivételével. Nyilván meg lehet húzni a határokat, mi az, amire most nem futja, ne most akarjon új Nike cipőt és társait, ill. gondolja át, hogy ha vége az iskolának, kell-e neki bérlet azért, hogy pl. csak a haverjaihoz mászkáljon át.Ha a bicikli/gyaloglás is opció, akkor a bérelten most lehetne pl. spórolni.

Abból, amit leírtál azonban nekem az a kép rajzolódott ki, hogy nem átmeneti állapotként fizettettél vele szinte mindent (tankönyv...év közben füzetek, körző), hanem ha diákmunkázik, akkor alapból a nyakába varrnád ezeket a dolgokat, függetlenül attól, hogy apu most épp táppénzen van, vagy sem.

Ugyanakkor bárkivel megtörténhet, ami veletek történt,ez igaz, de az a véleményem, hogy ez a szülők, a ti felelősségetek, hogy pár hónap 40%-os fizetéskiesésnek nem lenne szabad, hogy az legyen az eredménye, hogy a gyerekkel finanszíroztasd az alapköltségeit. Három gyereketek van, ennyiért vállaltatok felelősséget, ez nem kis anyagi teher, nektek kell úgy alakítani az életeteket, hogy bírjátok (biztosítás, egyéb hátterek), és nem arra apellálni, hogy 16 éves korától vegyen magának kaján és vizen kívül mindent.

2019. jún. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!