Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az új párom nem...

Mit tegyek ha az új párom nem fogadja el a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

1 éve váltunk el a férjemmel, fél éve van egy kapcsolatom. A gyermekeim (11 és 4,5 évesek) már megismerkedtek az új párommal. Az elején még nem is volt probléma, de miután közös programokon veszünk részt, egyre többször türelmetlen a kicsivel, erőteljesen szól rá, flegmán szól hozzá, stb.

Csak egy példa…..vett nekem a párom egy üveg vizet, kisfiam rögtön kért belőle. Természetesen rögtön oda is adtam neki, erre a párom hangosan ráförmedt, hogy ne idd meg anya elől a vizet. Nálam ez végleg kiverte a biztosítékot.

Az tény, hogy eleven és néha hisztis a fiam, ha nem úgy van, ahogy ő azt elképzelte, de azért nem kezelhetetlen.

Amikor próbáltam erről a párommal beszélni, megkaptam, hogy azért ilyen a gyerek, mert nem jól nevelem, semmi anyai szigor nincs bennem. Nekem ez nagyon rosszul esett, és az is hogy nem áll mellettem a nevelési elvemben, tény, hogy teljesen különbözik a kettőnké.

Mindezek ellenére sem gondolom, hogy a kapcsolat elején így kellene viselkednie a gyerekeimmel.

A nagylányom közömbös vele, se nem szereti, se nem utálja.

A mi kapcsolatunk felhőtlen, a tenyerén hordoz, lesi minden kívánságomat. Érzem, hogy szeret, de ugyanakkor azt érzem, hogy a gyerekeimet csak úgy megtűri, és olykor idegesíti is.

Nem lakunk együtt, csak a közös programokon találkozik a gyerekekkel.

Őrlődök magamban, hogy mit csináljak. Fussak, vagy tűrjek?


2019. jún. 11. 12:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
77%
Jó nagy parasztnak hangzik. Én kiba$znám mint azt a bizonyos macskát
2019. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az elsővel.

Egy valamiről kell döntened: a gyermekeid, vagy a pasi.

Mint fiatal felnőtt, aki hasonló cipőben volt, mint a gyermekeid, remélem a gyermekeidet választod.

Pasit lehet találni, nem is olyan nehezen. Gyerekkel már nem ez a helyzet...

2019. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%
Èn inkább egyedül lennèk, mint egy ilyen pasival. A gyerekek fontosabbak.
2019. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Természetesen a gyerekeim az elsők!

Teljesen igazatok van,hogy fel is út le is út, én is ezt érzem, csak egy kis "megerősítésre" vágyom! Köszönöm a hozzászólásokat!

2019. jún. 11. 12:31
 5/37 anonim ***** válasza:
87%
Lapát és kész. Ti nem lesztek soha egy család. Csak te kellesz neki, a gyerekeid nem. Döntsd el, hogy megéri e megnyomorítani a lelküket, a gyerekkorukat egy ilyen pali miatt.
2019. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
34%

Értelemszerűen két dolgot tehetsz.

a) kidobod a srácot

b) megneveled a gyerekeket

Az utóbbi logikusabb döntésnek tűnik.

2019. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
92%

A párodnak van gyereke? Lehet azért más a hozza állása mert nem szokta meg ezt...kis időt adj neki hogy hátha jobban idomul hozzá

Ha nem akkor sajnos inkább szakits ,a gyerekek az első.

2019. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
68%

Menekülj.

Jó volna, ha nem , lenne igazam, de az irányításmániások, nárcisztikusok hasonlóan viselkednek.

2019. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Igen neki is van egy kamasz fia, de az édesanyjával él, 2 hetente hétvégén van apánál. Hozzáteszem én még nem ismerem a fiát, jelét sem mutatta eddig, hogy be akarja mutatni.
2019. jún. 11. 12:38
 10/37 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos nagyon nehéz gyerekkel párt találni. Van olyan ismerősöm, aki ezért vált el a második férjétől, mert nem tudta megszeretni a gyerekeit a férje. Hiába volt jó a házasságuk ezenkívül, a gyerekek szenvedtek és érezték, hogy nem szereti őket az anyjuk férje.

Anyagi problémák is voltak, egy doboz édességet sem fizetett ki a pasi a gyerekeknek, mert nem az övéi.

Hosszútávon szerintem ilyen hozzàllàssal sérülnek a gyerekek.

Én nem erőltném a dolgot. Fél év után szakítani hátha neked is könnyebb, mint sok év múltán.

Persze egy beszélgetést megérne, de nincs rá garancia, hogy ér valamit. Magától kéne jönnie, hogy elfogadja a gyerekeid.

2019. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!