Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az új párom nem...

Mit tegyek ha az új párom nem fogadja el a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

1 éve váltunk el a férjemmel, fél éve van egy kapcsolatom. A gyermekeim (11 és 4,5 évesek) már megismerkedtek az új párommal. Az elején még nem is volt probléma, de miután közös programokon veszünk részt, egyre többször türelmetlen a kicsivel, erőteljesen szól rá, flegmán szól hozzá, stb.

Csak egy példa…..vett nekem a párom egy üveg vizet, kisfiam rögtön kért belőle. Természetesen rögtön oda is adtam neki, erre a párom hangosan ráförmedt, hogy ne idd meg anya elől a vizet. Nálam ez végleg kiverte a biztosítékot.

Az tény, hogy eleven és néha hisztis a fiam, ha nem úgy van, ahogy ő azt elképzelte, de azért nem kezelhetetlen.

Amikor próbáltam erről a párommal beszélni, megkaptam, hogy azért ilyen a gyerek, mert nem jól nevelem, semmi anyai szigor nincs bennem. Nekem ez nagyon rosszul esett, és az is hogy nem áll mellettem a nevelési elvemben, tény, hogy teljesen különbözik a kettőnké.

Mindezek ellenére sem gondolom, hogy a kapcsolat elején így kellene viselkednie a gyerekeimmel.

A nagylányom közömbös vele, se nem szereti, se nem utálja.

A mi kapcsolatunk felhőtlen, a tenyerén hordoz, lesi minden kívánságomat. Érzem, hogy szeret, de ugyanakkor azt érzem, hogy a gyerekeimet csak úgy megtűri, és olykor idegesíti is.

Nem lakunk együtt, csak a közös programokon találkozik a gyerekekkel.

Őrlődök magamban, hogy mit csináljak. Fussak, vagy tűrjek?


2019. jún. 11. 12:21
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
És még egy "érdekesség", a páromnak nincsenek barátai. Szó szerint, a szülein és gyerekén kívül senkivel nem tartja a kapcsolatot. Nekem ez is olyan fura!
2019. jún. 11. 12:55
 12/37 anonim ***** válasza:
50%

Én a saját gyerekemre is rászólok, ha az anyjs kezéből kivenné a vizet! Ebben nincs semmi megbotránkoztató. A férfiakat sokszor idegesítik a nyafogó, elégedetlenkedő gyerekek és valljuk be, rengeteg tejbetök anyuka van, aki tutujgat, de nem nevel, nem tanít.

Első körben ezt beszéljétek át, mond el, hogy ha téged választ, azzal a gyerekeidet is választja. Azt kell letisztázni, hogy neki hol a helye ebben a családban. Van beleszólása a nevelésbe, vagy ez még korai? A bizonytalanság a legrosszabb és ezt a gyerekek is érzik.

2019. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
91%
Nos azok után, hogy említetted, hogy a sajátját gyermekének a bemutatását még csak nem is említi, a tieidre meg féltékeny, úgy gondolom bármennyire hordoz a tenyerén, nem tervez sem veled sem a gyermekeiddel hosszú távra, viszont gyanítom egy jó szex kapcsolatnak tart semmi többnek, azt visznt megbecsüli.
2019. jún. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
90%
Szeretni nem kell a partner gyerekét, ahogy a gyereknek sem kell az uj partnert szeretni, ez csak egy extra ajándék, ha van, de elfogyni és tisztelni kell a feleknek egymást. Nálatok ilyen nincs.
2019. jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem meg mielött lapátra tennéd a párodat beszéljetek erröl egy olyan alkalomkor amikor se gyerek se más nincsen ott és van elég idötök rá.


ÌRd fel elöre miröl is akarsz vele beszélni. Mi az amit ö nem lát, mert nicnsen gyereke. Mi az aminél te nem fogsz változni, és el kell fogadnia téged úgy ahogy vagy.

Mit jelent egy kisgyerek és egy nagy.

Mi az amiben ö is tud segíteni. Vagy legyen egy kód ha azt kimondod akkor ö is bele szólhat a nevelésbe.

Fontos, hogy ö is mondjon el konkrét dolgokat ami zavarja. (az nem válasz, hogy nem tudsz nevelni, ezt fejtse ki) Ès ezen ne megsértödj, hanem gondold végig.


Pl az a víz dolog tényleg durva. DE mi elözte meg? Pl fagyiztatok és a gyerek kapott 2 gombocot és még a te 2 gombocodat is elkunyerálta??? Ha esztek a kicsinek csak az kell amit te eszel, ha megkérdezitek mi kell neki, akkor nem kell, de ha te eszed akkor rögtön kell? Vagy esetleg a párod a víz vétele elött öt is megkérdezte, hogy akar-e inni?

2019. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:
76%
Szia! Ha már az elején ez van akkor bizony meg kell tőle válni! Nem egy olyan férfit ismerek aki imádja a párja gyerekét sajátjaként majd te is találsz egyet!😊
2019. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
80%

Ezért nem jövök össze olyan nővel, akinek van gyereke. Nem szeretem a gyerekeket és nem viselem el őket.

Szerintem koptasd le a pasidat, állandó vita lesz a gyerekek miatt.

2019. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
80%
Szabadulj meg tőle!Ez egy igazi lúzer!!!Semmi értelme csak időhúzás.
2019. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem lépj túl azokon, akik szerint nem találsz gyerekkel normális párt, akik szerint örülj, ha valaki két gyerekkel hajlandó veled szóba állni stb.

A kellő embert meg fogod találni. Aki NEKED is megfelel, és nemcsak neked kellene törnöd magad miatta. Nyugodtan lehetnek igényeid, elvárásaid.

Én ezt a jelenlegit nem erőltetném. Szerintem egy idő után téged sem hordozna a tenyerén.

2019. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
56%
Hat bocsass meg,de ha az en kisfiamra formedne ra valaki ezzel,hogy ne idd meg anya elol a vizet ott a helyszinen kiadom az utjat.. megpedig ha most egy uveg vizzel ez a helyzet, akkor kesobb?
2019. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!