Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az új párom nem...

Mit tegyek ha az új párom nem fogadja el a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

1 éve váltunk el a férjemmel, fél éve van egy kapcsolatom. A gyermekeim (11 és 4,5 évesek) már megismerkedtek az új párommal. Az elején még nem is volt probléma, de miután közös programokon veszünk részt, egyre többször türelmetlen a kicsivel, erőteljesen szól rá, flegmán szól hozzá, stb.

Csak egy példa…..vett nekem a párom egy üveg vizet, kisfiam rögtön kért belőle. Természetesen rögtön oda is adtam neki, erre a párom hangosan ráförmedt, hogy ne idd meg anya elől a vizet. Nálam ez végleg kiverte a biztosítékot.

Az tény, hogy eleven és néha hisztis a fiam, ha nem úgy van, ahogy ő azt elképzelte, de azért nem kezelhetetlen.

Amikor próbáltam erről a párommal beszélni, megkaptam, hogy azért ilyen a gyerek, mert nem jól nevelem, semmi anyai szigor nincs bennem. Nekem ez nagyon rosszul esett, és az is hogy nem áll mellettem a nevelési elvemben, tény, hogy teljesen különbözik a kettőnké.

Mindezek ellenére sem gondolom, hogy a kapcsolat elején így kellene viselkednie a gyerekeimmel.

A nagylányom közömbös vele, se nem szereti, se nem utálja.

A mi kapcsolatunk felhőtlen, a tenyerén hordoz, lesi minden kívánságomat. Érzem, hogy szeret, de ugyanakkor azt érzem, hogy a gyerekeimet csak úgy megtűri, és olykor idegesíti is.

Nem lakunk együtt, csak a közös programokon találkozik a gyerekekkel.

Őrlődök magamban, hogy mit csináljak. Fussak, vagy tűrjek?


2019. jún. 11. 12:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nincs bajom azzl, ha valamit nehezményez, de előbb velem beszélje meg, ne a gyerekem piszkálja, mikor én is ott vagyok!


Vagy feltételezi, hogy nem tudok kiállni magamért?


Szerintem egyszerűen irányításmániás, te pedig irányításra szorulsz!


Milyen anyának nem jut eszébe, hogy szomjas e a 4,5 éves gyereke?


Én mindig megkínálom előbb a gyereket, vagy eleve megkérdezem kér e egyet külön.


A pasi látja, hogy nem vagy ura a helyzetnek, ezért szerencsétlenkedik a maga ostoba gondolatai érvényrejuttatásával.


Egyébként nálunk nem kell kérnie a gyerekemnek, hogy ihasson/ hiszem sosem mondok nemet, természetes, hogy kap, csak szóljon, hogy szomjas vagy jelezze bárhogy, pl azzal, hogy megfogta az üveget.


Nekem itt a “Joey nem ad a kajájából” ugrott be, vannak akik nem bírják, ha a szerettük beleeszik/ iszik a dolgaikba, pláne kérdezés nélkül. Nálunk ilyen nincs.

2019. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
86%

magam miatt is elmenekülnék, mit várjak egy olyan embertől, akinek nincsenek barátai, le se szrja a saját gyerekét, belepofázik még abba is hogy kinek adok az üveg vizemből...

de leegyszerűsítem a kérdést, mi a fontosabb? jó szex vagy a gyerekek ép pszichéje?

2019. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
52%

Nekem már az első mondat furcsa volt. Szerintem én nem mutatnék be a gyerekemnek egy férfit - mint a páromat, ha nem vagyok benne biztos, hogy "vele kívánom leélni a következő 5-10 évet".


Biztos vagyok benne, hogy nem egyszerű megoldani a közös programokat a pároddal a gyerekek mellett, de annak, hogy teljesen más gyereknevelési elveitek vannak, nem így kellett volna kiderülnie.

2019. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Azért mutattam be a gyerekeimnek, mert komolyan gondoltam vele a jövőt. Azt sajnos nem tudhattam előre, hogy hogy fog viszonyulni a gyerekeimhez. Nyilván beszélgettünk erről sokat, de nyilván az hogy nem bírja a gyerekeket, az csak a többedik találkozás után derült ki.


Egy szónak is száz a vége, nekem a gyerekeim boldogsága a legfontosabb, így úgy érzem az a helyes, ha fájdalmas is, de elválnak útjaink

2019. jún. 11. 20:08
 35/37 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos ez állatias ösztön. Az oroszlánoknál a hím azonnal megöli a nőstény kölykeit, hogy a saját genetikáját örökítse tovább. Nincs ez nagyon máshogyan nálunk emberenkél sem, csak mi különbnek gondoljuk magunkat és a társadalmunk törvényei büntetik a gyilkosságot.
2019. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Abba gondolj bele, hogy ha ez a kapcsolat komolyabbra fordul, akkor te hogy viselnéd, ha ő fegyelmezné és rendszabályozná a gyerekeidet.

Ne haragudj, de a leírtak alapján a kedves párod elég bunkó. Mégis milyen szülő az, aki a gyerek elől megissza a vizet? (neki ez lett volna normális?) Sajnos itt el kell döntened, hogy ő a fontosabb, vagy a gyerekek.

2019. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem jó döntést hoztál, hogy a gyerekeid vannak az első helyen, és a pasi mehet.

Egyszer voltam hasonló helyzetben, csak a másik oldalon. A férfi özvegy volt, két gyereke volt. Amíg csak randiztunk is, kértem, hogy meséljen róluk. Persze hát nyilván elfogult egy szülő (ebben amúgy nincs semmi), de annyira pozitív képet festett a gyerekeiről (12 és 13 évesek voltak, fiú-lány), hogy nekem már az első találkozás is csalódás volt. Persze igyekeztem jó képet vágni, igyekeztem megfelelni. Aztán a többi találkozás alkalmával egyre rosszabb lett, és rájöttem, hogy semmi értelme, én ezeket a gyerekeket soha nem fogom szeretni, hiába lett volna a férfi az életem szerelme. Úgyhogy kiléptem a dologból. (Az érdekes, hogy a férfi még így is engem akart volna, nagyon kétségbeesetten küzdött értem, hogy "majd összeszokunk" a gyerekeivel. De ami nem megy, ahol van egy kölcsönös ellenszenv a gyerek és az új pár között, szerintem el kell engedni.)

2019. jún. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!