Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Természetes, hogy sok felnőtt...

Természetes, hogy sok felnőtt embert a szülei tartanak el?

Figyelt kérdés

Nekem ez olyan egyértelmű, amikor 18 évesen még mindig a "gyereket" pártolja mindenki, hogy a szülei kötelesek eltartani, most se kerül többe, mint előtte, és a diákmunkás keresetből egy forintot nem illik a szülőnek elkérni.

19 évesen se változik semmi. 24 évesen sem. Miért lenne furcsa, hogy ha még mindig nem ad le egy forintot sem, a teljes keresetét akár el is szórhatja.



#18 éves #hol a határ #nincs határ
2019. jún. 12. 13:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
8%

17:02

"Ha még tudnád mennyi nő tartja el a láblógató férjét.."


...abból, hogy ők meg szétteszik.

2019. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
80%

Engem nem érdekelne a dolog, ha nem lenne ez a családomban is probléma.

Anyám is eltartja a testvéreimet, ami nem zavarna. De ezek az életerős férfiak bizony csak a markukat tartják. Segíteni bármiben is? Áááá. Anyám már csak árnyéka önmagának. Mi segítünk neki, ha tudunk az élettársammal. Azok meg szépen döglenek a hűs szobájukban.

És mennyi ilyen van. A szülő csak egy bank, egy cseléd.

Ráadásul anyám már nem egyszer ki akarta őket tenni. De akkor jött a lelki zsarolás, fenyegetőzés.

Már rokonok akarnak segíteni ebben, csak ekkora a gond. :/


Mondom, nem a mamahotel zavar. Hanem a konkrét élősködés.

2019. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
40%
Nem természetes, sőt. Szerintem gusztustalan. Azzal semmi gond, ha az illető a szülőkkel él, manapság egy egyedülálló átlag ember számára nehéz normális albérletet találni, a saját ingatlan vételéről nem is beszélve. De ha már így van, az a minimum, hogy az illető beszáll a rezsibe.
2019. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
4%

"De ha már így van, az a minimum, hogy az illető beszáll a rezsibe."


És a házimunkába.

2019. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Megjegyzem van olyan szülő/ nagyszülő, aki meg elvárja, hogy a gyerek sose nőjön fel, hanem csak legyen vele, mintha megállt volna az idő velük.
2019. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

#2 -essel nagyon nem értem egyet!


Először is! Igen, a gyerek az első! Nem azert szülök (ha szülök majd), hogy a gyerekem ne tamogassam amiben csak tudom, hogy ne adjak neki meg mindent, amit lehet!


De! Ha már elér egy bizonyos kort (23 éves peldaul!) Akkor igenis elfogom várni, hogx Ő is dolgozzon, tanuljon, vagy akár egyszerre a kettőt, és értelmes, valamirevalo, hasznos tagjává váljon a tarsadalomnak! De termeszetesen ez megvalósithatatlan anelkul, hogy egy csodalatos szülője legyen a gyereknek, aki szemében a gyerek a minden és "tolja felfele", biztatja, ösztömzi, neveli!


Számomra az a szar szülö, aki a tizenéves kisiskolás diakmunkás gyerekétől elvárja, higy számlákat fizessen! Na az nagyon nem pálya!

2019. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: a gyerekem akár 3 éves, akár 23 eves, a Jo Isten verjen meg, ha bármikor is elkuldöm otthonról! En szültem, én döntöttem mellette, én akartam, hogy Ő legyen! Akkor az a minimum, hogy barmi történjék is a gyerekem akkor is a gyerekem marad, ha egy lecsúszott, link, munkanelküli fiatal!
2019. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Bár mindenki így gondolkodna, nem lenne annyi lelki sérült ember!
2019. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

#28 egyetértek!


Sajnos sok nőtarsamnak szimplán nem való az anyaság!


Én 25 éves leszek télen, nincs még gyerekem. De ha lenne, én a múlt lennék, Ő a jelen, a jövő! Nem érdekelne többé a saját kényelmem, meggazdagodásom, a gyerekemtől sosem kérnék pénzt, sosem tenném ki!


Egyszer remélem, én is anya leszek.

2019. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

29es kérlek addig ne szülj míg így gondolkodsz, így is van épp elég semmirekellő léha ember a társadalomban, ne nevelj te is ilyet.


Igen egy szülő támogassa a gyerekét ha megszorul, akár ottlakással, akár pénzzel, bármivel, de eltartani egy életerős, munkakerülő embert csak mert derogál neki dolgozni, na azt nem.

2019. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!