Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Természetes, hogy sok felnőtt...

Természetes, hogy sok felnőtt embert a szülei tartanak el?

Figyelt kérdés

Nekem ez olyan egyértelmű, amikor 18 évesen még mindig a "gyereket" pártolja mindenki, hogy a szülei kötelesek eltartani, most se kerül többe, mint előtte, és a diákmunkás keresetből egy forintot nem illik a szülőnek elkérni.

19 évesen se változik semmi. 24 évesen sem. Miért lenne furcsa, hogy ha még mindig nem ad le egy forintot sem, a teljes keresetét akár el is szórhatja.



#18 éves #hol a határ #nincs határ
2019. jún. 12. 13:06
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

#30 inkább az ne szüljön akinek a gyereke arra kell, hogy 18 eves kora után kivágja, elküldi dolgozni, lévén "eleterős munkaképes embert ne tartsunk el"!


Amugy meg hol írtam én olyat, hogy léha embert nevelnék belöle? Hol? Megmutatnád kérlek?


Olvasd el újra az első kommentemet, de segítek, nézd: "ha betölt eg bizonyos kort, mondjuk 23 éves, akkor elvárnám, hogy dolgozzon, tanuljon, vagy akár a kettőt egyszerre, hasznos, valamirevaló tagja legyen a társadalomnak, DE (!) ez ELÉRHETETLEN megfelelő szülői hattérrel, támogatással!"


Nem szó szerint, de ez volt a lenyege!


Ja és a tizenéves diákmunkás gyerek természetesen ne fizessen számlákat, tegye félre a kis pénzét saját magának!



A kéretlen tanácsodat nem fogadom meg, szeretnék huszonévesen szülni. :)

2019. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kellett így lepontozni, pusztán azért, mert igazat adtam az előttem levőnek... Abszolút nem ingyenélőt akar nevelni a gyerekéből, hanem erős, boldog, egészséges embert! Akit szeretetben és elfogadásban nevelnek, annak eleve miért siklana ki az élete annyira, hogy ne dolgozna sehol? Sőt! Így lesz igazán hasznos tagja a társadalomnak, óriási szükség van az egészséges lelkű emberekre ebben a beteg világban! Sokaknak sajnos abszolút nem való a gyerek, de vállalnak ész nélkül. Őket kellene inkább megszólni! Az igazi szülő szeret és példát mutat egyszerre, a kettő nem zárja ki egymást!
2019. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!