Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt hogy gondolta a mostohaanyám?

Ezt hogy gondolta a mostohaanyám?

Figyelt kérdés

Apám felesége, 8 évvel ezelőtt vette el. (Apu özvegy volt akkor már 6 éve). A lényeg, hogy közben lett egy közös gyerekük, ő fiú, most 5 éves. Én lány vagyok, 22 éves. 1 éve van egy barátom, még ő is az anyjánál lakik. Ő már dolgozik, én még tanulok. Apámat meg akartam kérni, hogy hétvégeken hadd aludjon nálunk a barátom, de apu nem engedte. Erre gondoltam, beszélek a mostohaanyámmal, de ő is azt mondta, hogy nem, mert nem szeretne „idegent kerülgetni” minden hétvégén.

Ebben az az érdekes, hogy annak idején apu őt csak úgy idehozta, feleségül vette egy év „járás” után, nem volt választásom, nekem meg kellett vele osztani az otthonomat. Ha úgy nézzük, nekem meg ő az „idegen”. Most meg ő idegenezi le az én barátomat (amúgy szerintem az, hogy apám sem engedte meg, szerintem az is tőle jön, mert apám nagyon behódol neki.)

Az nem opció, hogy a barátoméknál legyünk, anyja utál engem.

Ő idejöhetett, én kénytelen voltam alkalmazkodni kamasz lányként, akkor neki miért lenne baj, amit kértem? Ez igazságos?



2019. jún. 13. 18:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

"A barátom anyja egyedül lakik, 3 szobás családi házban (özvegy), barátom pedig egyszem gyerek."


Csak tudod, ebben az az érdekes, hogy mert a párod anyja "utál", akkor te lényegében a gyengébb ellenállás felé mentél el, és inkább ráterhelnéd a pasidat minden hétvégén egy komplett családra (apád, mostohaanyád, kistesó). Miközben a srác anyjánál kong a ház. Mi lenne, ha ott, a másik helyen próbálnátok meg kompromisszumokat kötni? A párod egy elég tutyimutyi fax lehet, már bocs.

2019. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit pénzzel járulsz hozzá az otthoni költségekhez? Ha 30 napból 8 napban van a házban plusz egy fő, az már érezhető költségnövekedés.
2019. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem járulok hozzá, tanulok még nappalin.
2019. jún. 13. 21:15
 14/17 anonim ***** válasza:
65%

Én öcsémmel laktam közösen albérletben egyetem alatt. Nekem nem volt beleszólásom, hogy kit hoz és mikor meddig.


De az egészen biztos, hogy a saját gyerekemet kirakom kollégiumba. Nem kicsit kibaxott irritáló folyamatosan kerülgetni valakit (és fizetni utána a megemelkedett rezsit!) aki nem lakik ott, csak ott eszi a penész pár hónapig, koszol mindent, de nem pakol semmit, mindezt amíg tart a lamur, aztán megint más, megint, megint... Stb.


Nem.


Tök igazuk van. Ha olyan rohadtul felnőttnek érzed magad, akkor hajrá költözz el és azt látsz majd vendégül, akit akarsz. Amíg mások tartanak el, az ő játékszabályuk él.

2019. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%

Miért utál az anyja?

Próbálj vele békülni, ott mégis egyszerűbb lenne lennetek

2019. jún. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Mert én vagyok a "hülye ribi, aki elvette az édes kicsi fiát".

Reménytelen:(

2019. jún. 14. 20:11
 17/17 anonim ***** válasza:
87%

En igazi mostohakent valaszolok neked (3 kamasz ! mostohagyerekkel volt szerencsem egyutt elni...).

Ha jol szamoltam, amikor apukad uj felesege megjelent a szinen, akkor 14 eves voltal. Valoban nem volt as valasztasod el kellett "turnod", hogy apukad ujra boldog parkapcsolatban elhet (tetelezzeuk fel bolog vilt a mostohaddal legalabb az elejen). Amire nem emlekezhetsz es amugy is kamaszkent, gyerekkent pont leizelhetted, az az hogy ami neked akkor kotelezoen el kellett ogadnod es alkalmazkoenod az az anyagiak teren nagyon sok pluszt jelenthetett apunak es ezaltal neked is. Alap esetben ma mar a nok is dolgoznak es ha osszekoltoznek egy ferfival akkor nem eloskodnek, hanem beleadnak a rezsibe, fizetnek vasarlast, vezetik a haztartast (takaritanak, mosnak, foznek), ez foleg egyedulallo gyermeket nevelo apukaknak hatalmas segitseg es nagyon nagy kenyelmi szint elorelepes.

Ehhez kepest te most odahoznad a baratodat, mert mashova nem mehettek. Azt kerdezted hetvegente odaaludhatna e? Egy apa nyilvan nem szivesen van egyutt egy lakasban azzal a tudattal egy sraccal hogy a lnyaval epp szexelnek a gyerekszobajaban...ez szerintem normalis😀, bar lehetne erettebb is. Mostoha anyud meg tenyleg nem akar kerulgetni egy idegent akirol gondolom nem tu sokat aki eddig velhetoen nem jott oda hozzatok ugy hogy besegit stb. Sajnos a hetvegente szo azt jelenti minden hetvegen. Miert nem probalkozol inkabb azzal hogy eloszor egy szombat ejjel aluejon ott es vasarnap szepen mindketten kijottok a szobadbol es a csaladnak peldaul keszitetek egy rantottas reggelit vagy megkerditek miben tudnatok segiteni...azaz hogy lassak az ősok nem csak hereskedni szxelni jarnatok oda. A minden hetveget meg alapbol felejtsd el, az tenyleg nagyon sok penz, amibe lathatoan te nem szallsz be. De ketten furdotok vagy epp kedvetek tamad kadat vizzel megtolteni, gondolom ott ennetek a hutobol, aramot hasznaltok, vecere jartok.

Persze ettol fuggetlenul, ha ok nem ajanlottak kompromisszumot peldaul hogy na de kislanyom minen htvegen azt nem de hivd meg egy vasarnapi ebedre (ami utan ugyanugy tudtok egyet kufircolni a szobadban..), akkor az tenyleg nem szep dolog.

2019. júl. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!