Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel büntetnétek a gyereketek...

Mivel büntetnétek a gyereketeket, ha levonnák a magaviseletét?

Figyelt kérdés

2019. jún. 14. 14:40
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Csak magatartásból?A többi viszont jó jegy?Ebben az esetben semmit nem tennék.Jó voltam mindenből.Egyedül oroszból kettes.Anyám átitatott egy másik iskolába 8-ba.Már nem él,de sejtheted milyen jól esett nekem.
2019. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért, mert bántott másokat, akkor azért elbeszélgetnék vele, hogy miért nem szabad ilyet, ha olyan nevetséges indokkal, amiből általános iskolában általában nagy ügyet csinálnak (pl én azért kaptam figyelmeztetést, mert nem mentem le szünetben az udvarra), akkor röhögnék egy jót, nem zavarna.
2019. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Mihago ***** válasza:
49%

Semmivel nem büntetném, ugyanis már rég megtanultam, hogy Magyarországon az állami intézmények nem értünk vannak, hanem kifejezetten az ellenségeink. Az iskola kifejezetten emberellenes intézmény, ahol a fő cél a gyerekeket megfélemlíteni, összezavarni, és torz értékrendet ültetni beléjük, amelyben a szabályok feltétel nélküli tisztelete felülír mindent.


A legtöbb tanár pszichopata állat. A magatartás-jegyek sosem a gyermek személyiségét, hanem egy ilyen pedagógusnak gúnyolt emberi selejt szeszélyét jelzik. Vélt, és rendszerint ad hoc kitalált szabályok megsértéséért osztogatnak fekete pontot, rossz jegyet, aminek a világon semmi köze nincs a gyermeked emberi értékéhez. Mint ahogy az ún. szorgalom érdemjegy - ha még van ilyen - sem azt jelenti, hogy a gyermeked mennyire szorgalmas, hanem hogy mennyire sikerült benyalnia magát a tanító néninél, megfelelően stréber kis takonypóc-e.


Én akkor beszélgetnék el a gyerekemmel, ha ötöst hozna haza magatartásból vagy szorgalomból. Ott bizony baj van, ezek azt jelentik, hogy egy életképtelen, megalkuvó kis senki kezd lenni, aki a felsőbb hatalom utasításait gondolkodás nélkül végrehajtja. Az ilyenből pedig nem lesz életképes felnőtt, mert ha nem kap utasítást, megáll, mint a rosszul programozott robot. Ugyanakkor ha az iskola hisztizne a magatartása miatt, a legvégsőkig elmennék, hogy megvédjem a következményektől. Nekem ne üzengessen haza valami vadidegen, hogy szerinte nem jó a gyerekem: a nevelés az én feladatom. Ha nem tudja felkelteni a gyerekek figyelmét, pláne nem tudja kezelni őket, akkor minek ment tanári pályára?

2019. jún. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

A magatartásjegy szerintem egy szubjektív dolog. Nekem nincs gyerekem, de általános tanár vagyok, és kapaszkodj meg: általános iskolában végig változó és jó volt a magaviseletem, pedig az éltanulók közé tartoztam az osztályban és beírásom sosem volt. Ahol tavaly dolgoztam, volt egy kisfiú, aki rendszeresen összeverekedett egy két évvel alatta járó gyerekkel, aki az ő testvérét verte. Megmagyaráztam neki, hogy ez nem megoldás, mire ő azt mondta, hogy neki nagyon rossz érzés azt látni, hogy a testvére sír amiatt, mert a másik bántja. Változó magatartást kapott a gyerek a tanév végén, annak ellenére, hogy jól tanult. Ez azért furcsa, mert voltak nála rosszabb magaviseletű gyerekek, akik jó magatartásjegyet kaptak. Nekem az a meglátásom, hogy ha jó családból való a gyerek, akkor nem kap négyesnél rosszabb magatartásjegyet.


Én nem büntetném meg a gyerekemet. Még egy tantárgynál is sok minden befolyásolhatja a tanár jóindulatát (például, hogy mennyire szorgalmas a nebuló). Az osztályzat csupán egy szám. Én már gimis koromban elkezdtem hülyeségnek tartani, hogy osztályátlagot számolnak. No persze, sokak "kedvenc" tantárgya a matematika, ami erre jó. Bezzeg középiskolában elvileg ugyanúgy tilos a dohányzás és az alkoholfogyasztás. Mégis van olyan tanár, aki a kiránduláson úgy leissza magát a diákjaival együtt, mint az apaszamár. Meg olyanok is kaptak példás magatartásjegyet az osztályunkban, akik még a magánéletéről is faggatták a tanárt.

2019. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
70%

Tanárként én sem értek egyet azzal, hogy az általánosban osztályozzunk, legalábbis alsó tagozatban semmiképpen nem kéne, készség tárgyakat sem kéne és a magatartás-szorgalmat sem kéne erőltetni. Mondjuk elvileg ezek nem is osztályzatok, hanem Példás, jó, változó stb. Tehát ha egy remek tanuló gyereknek csak "jó" van beírva, az nem kéne átkonvertálni négyesre, mert a jó az jó. A példás meg az, amikor egy gyerek példamutató a társai számára (tesz az osztályközösségért, részt vesz az iskolai rendezvényeken, versenyeken, műsorokon, akár segítőként is, vagy egyszerűen olyan a személyisége, hogy pozitív irányba befolyásolja az osztályt. Ha egy gyerek végigalussza az órákat és nem érdekli semmi, de nem csinál rosszat, az is "jó" de azért lássuk be, nem példás.


Mindazonáltal nekem az sem fájna, ha az egészet eltörölnék. Viszont nem jó hozzáállás, hogy a gyerekben azt erősítitek, hogy az iskola egy rakás kaki, a tanárok hülyék és nyugodtan csináljon, amit akar. Ezek a gyerekek ugyanis tönkre tudják vágni az órákat és és másokat akadályozni a tanulásban, pedig ők maguk is értelmesek. De a hülye tanároknak ugye nem kell szót fogadni, és minden a rendszer hibája. Igen, rossz a rendszer de higgyétek el, nagyon nehéz olyan gyereket tanítani, aki eleve egy ellenséges hozzáállást hoz otthonról.

Anya is vagyok, tanár is, a gyerekem pedig sajátságos nevelési igényű, így minden oldalról bele tudom élni magam a helyzetbe.

2019. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

A "levonnák" kitételt én sem értem (illetve igen, de max. nem magyar anyanyelvűről tudom elképzelni, hogy összekeveri a von és a húz igét).

Amúgy ami nagyon fontos: hány éves gyerekről van szó és milyen magatartás jegyről? Nagyon nem mindegy, hogy 8 évesen rendszeresen beszélget az órán és azért kapott rosszabb jegyet vagy 16 évesen berúgott az osztálykiránduláson. Igazából viszont szülőként mindkét esetben illene tudni, hogy mi(k) történt(ek), nem az év végi bizonyítványból kéne értesülni ezekről.

2019. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs gyerekem, de ha lenne és pl. 5-ös helyett "csak" 4-es, esetleg 3-as lenne a magatartása, nem büntetném meg...Már csak azért sem, mert alapból ez a magatartás-szorgalom dolog úgy hülyeség, ahogy van, nem is számít sehova, hanyasra zárják le belőlük a gyerekeket, másrészt pofára megy az egész. Én mindig is ez a tipikus egész szünetben csendben ülős és rajzolós/olvasós, stréber kislány voltam, mégis állandóan csak 4-es volt a szorgalmam, mert nem jelentkeztem, ill. aktívkodtam órán a tanár szerint...Ugyanis ha majd' kiestem a padból, mert tudtam egy kérdésre a választ, a tanár akkor is ugyanazt a 2-3 ember szólította fel és ha ők beordibáltak jelentkezés nélkül egy választ, még ha hülyeség volt, akkor is meg lettek dicsérve, mert hogy "azért jó a logikájuk"...Ha én kiabáltam be jelentkezés nélkül a jó választ, le lett üvöltve a fejem, hogy én csak akkor nyissam ki a számat, ha jelentkeztem és felszólítottak..

Plusz 1-2 alkalommal a magatartásom is volt 4-es, mert voltak beírásaim, pl. mert egyszer visszaszóltam egy osztálytársamnak valami csúnyát, miután ő hónapok óta ugyanolyanokat, vagy még rosszabbakat szólogatott be, plusz párszor fizikailag is bántalmazott...Aztán amikor egyszer kiálltam volna magamért, a barátaival beárultak, csak épp azt felejtették el elmesélni, miért mondtam azt, amit és amikor elmeséltem a tanárnak, mi történt, nem hitt nekem, mert ők letagadták az egészet és mégis csak 6 gyerek szava 1 ellen...Ja igen, párszor azért is én kaptam beírást, mert "árulkodtam", amikor csúfoltak :D És egyszer az egész osztály kollektívan kapott 1-1 osztályfőnökit, mert valaki csinált egy hülyeséget az egyik osztálykiránduláson és utána nem vallotta be, hogy ő volt. És volt, aki ennek ellenére is megkapta az 5-öst a magatartására, én viszont 4-est kaptam az az egy beírás miatt, meg mert a szorgalmam is csak 4-es lett és az "lerontotta" :"D

2019. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
69%

#25-ös: "A példás meg az, amikor egy gyerek példamutató a társai számára (tesz az osztályközösségért, részt vesz az iskolai rendezvényeken, versenyeken, műsorokon, akár segítőként is, vagy egyszerűen olyan a személyisége, hogy pozitív irányba befolyásolja az osztályt. Ha egy gyerek végigalussza az órákat és nem érdekli semmi, de nem csinál rosszat, az is "jó" de azért lássuk be, nem példás."


Visszakérdeznék: miért nem? Ez a másik oldala a kérdésnek, amit sosem értettem, miért erőltetnek egyes tanárok. Mitől lesz "rosszabb" az a gyerek, aki nem akar iskolai főszervezővé előlépni, hanem elvan a maga álomvilágában, a gondolataiban... esetleg épp azon gondolkodik, hogyan fog majd felnőttként helyt állni a vágyott szakmájában/hivatásában, miközben körülötte a "példás" gyerekek zizegnek, meg ügyködnek az újabb dicséretek begyűjtéséért... szerencsére ma már lassan, de azért kezdi elfogadni a közvélemény, hogy léteznek introvertált személyiségalkatok, akik nem feltétlenül akarnak a középpontban lenni, hanem más úton szeretnék elérni a céljaikat.

2019. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
54%
Nem rosszabb, hiszem "jó". A példás azt jelenti: példamutató. Aki csak csendben ül az jó, aki valami pluszt is tesz, példamutató. Ne feledjük, elvileg itt nincsenek osztályzatok, nincs ötös meg négyes és jobb. A változó is csupán az, ami: változó. Hol ilyen, hol olyan. De mindegy, mint írtam, felőlem az egészet megszüntethetnék. Hiába lettem tanár, én sem voltam soha példamutató és nem is érdekelt ilyesmi. A gyerek az gyerek.
2019. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam azért kapott rossz pontot a napközis tanártól, mert rossz oldalon nyitotta a banánt. Mondtam, hogy ne is törődjön vele. De amikor eltörte a virágcserepet, akkor jött velem a piacra virágcserepet venni. Egyébként nagyon jó általános iskola volt, jól tanítottak és remekül tűrték azt, hogy egy pillanatra nem tud mozdulatlan maradni a széken, viszont mindig figyelt és tudott is.
2019. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!